Večer utekl jako voda, najednou je skoro půlnoc, a ty to zkrátka do sprchy už nestíháš. Druhý den ráno se probudíš se zlou předtuchou, která se při pohledu do zrcadla naplní. Mastné vlasy! Často se prostě stává, že na mytí vlasů není čas. A ačkoliv se to možná nezdá, o prázdninách je těchto stiuací ještě mnohem více.

avatar

Leona Plášilová
Aktivní blogerka a milovnice módy.

Večer utekl jako voda, najednou je skoro půlnoc, a ty to zkrátka do sprchy už nestíháš. Druhý den ráno se probudíš se zlou předtuchou, která se při pohledu do zrcadla naplní. Mastné vlasy! Často se prostě stává, že na mytí vlasů není čas. A ačkoliv se to možná nezdá, o prázdninách je těchto stiuací ještě mnohem více. Naštěstí existuje pomocník, který obyčejný šampon zvládne nahradit!

Suchý šampón na vlasy je opět v kurzu. Je to doopravdy tak šikovný pomocník, jak se říká?

Suchý šampón na vlasy je opět v kurzu. Je to doopravdy tak šikovný pomocník, jak se říká?

Co to je suchý šampon?

Je to přípravek, který ti dokáže odmastit vlasy, aniž bys je musela mít mokré. Je určen k příležitostnému mytí, rozhodně bys ho ale neměla navždy vyměnit za normální “mokré” mytí vlasů. V současnosti je k dostání ve dvou formách. Buď jako prášek podobný dětskému zásypu, nebo ve spreji (častější a praktičtější). Suchý šampon není tak úplně horkou novinkou. Používal se již v minulém století, kdy voda, ještě k tomu teplá, často nebyla samozřejmostí. S novým tisíciletím pak přišel znovu jeho comeback.

Jaké jsou výhody suchých šamponů?

Kromě toho, že s jeho pomocí si dokážeš odmastit vlasy i bez vody, má i spoustu dalších výhod. Obecně je známo, že zvyšuje objem vlasů. Suchý šampon nasprejuješ nebo sypátkem naneseš na suché vlasy, pořádně je pročešeš a tím způsobíš jejich nadzvednutí. Na trhu najdeš i barevné suché šampony, ale ty před použitím nezapomeň pořádne protřepat, aby se ti na vlasech neudělaly nevzhledné mapičky (podobně jako u samoopalovacíh přípravků). Dnešní suché šampony také často slibují dodat vlasům hydrataci, oživit a zpevnit je a dodat objem natrvalo. To ovšem neznamená, že by sis měla mít vlasy už jenom s nimi. K tomu suché šampony určený nejsou.

Kde je pořídit a po jakých značkách se dívat?

Zaujaly tě suché šampony, ale nevíš, kde je koupit? Zajdi do drogérie a podívej se po značkách, jako jsou Sephora, Syoss, Balea, Batiste, Amica a podobně. Porozhlédnout se můžeš i na internetu, pokud tě neodradí připlatit si za poštovné. Od věci není si před koupí suchého šamponu ještě projet diskuze na internetu. Zjistíš, co můžeš od kterého šamponu čekat :-) . Ceny se většinou nijak neliší od normálních šamponů, nejlevnější seženeš již od třiceti korun. Na co si dej pozor, je velikost balení, ať ti také chvilku vydrží.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Bára

    Syoss si určitš nekupujte. Koupila jsem si ho, použila jednou a dorána ta tuba byla prázdná. Řekla jsem si, že to byl asi jen nějaký vadný výrobek, tak jsem si koupila druhý a udělalo mi to to samé. Už si to nikdy nekoupím.
    →Víte co ale fukguje? Kupte si obyčejný bílý pudr (nebo dětský zásyp). Funguje to úplně stejně a ušetříte fůru peněz. Normálně si trochu nasypte na mastné kořínky, hřebenem to pročešte a pak zbytky bílého prášku buď vyfénujte nebo se toho zbavíte tím, že si vlasy přejedete ručníkem jako kdyby ste si je umývaly. A máte jeden den navíc ještě dobře vypadajících vlasů.