Problém uskladnění sezónních věcí řeší každá rodina, která má buďto byt s nedostatkem úložných prostor, nebo má k dispozici sklep, ale i ten už je beznadějně přeplněný. Pokud chcete doma svobodně dýchat bez přebytečných věcí, poohlédněte se po celosvětovém trendu samoskladování.

avatar

Lenka Slezáčková
Chytá inspiraci při každém pohledu na svět.

Jedná se o mini sklady s bezproblémovou dopravní dostupností, ať už vlastním vozem nebo MHD, s přístupem 24 hodin denně a sedm dní v týdnu. Mini sklady jsou velmi flexibilní a jsou k dostání v nejrůznějších velikostech. Ať už chcete uskladnit pouze sezónní věci nebo rovnou celé vybavení bytu třeba při rekonstrukci, určitě najdete vhodný prostor. Například v Praze nabízí tyto služby firma Perfect Storage, kterou najdete ve Vysočanech a v Holešovicích.  O své věci se bát nemusíte, je o ně dobře postarané nonstop ostrahou.

Odkud se externí sklady vlastně vzaly? Jedná se o fenomén zvaný self-storage (neboli samoskladování), který vznikl v padesátých letech minulého století v USA a odtud se v osmdesátých letech rozšířil do Evropy. Pro mnoho lidí žijících v malém bytě bez sklepa je to jedinečná příležitost, jak vlastnit kolo a další sportovní vybavení. V Americe na jednoho obyvatele připadá kóje o velikosti 0,5m2. V Evropě je 2 600 poboček self-storage a lídrem jsou Velká Británie a severské země v čele se Švédskem.

Pokud hledáte inspiraci, jak efektivně uskladnit nábytek, sportovní vybavení, sezónní věci a mnohé další, navštivte web www.perfectstorage.cz, kde najdete i praktické ukázky.

 

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář