Džínsy neměly ještě před sto lety nic společného s módou. Byl to prostě levný pracovní oděv, který dlouho vydržel a byl i dostatečně pohodlný, proto si ho oblíbili především zlatokopové vydávající se hledat dobrodružství a bohatství do severní Ameriky. Ta je rodnou zemí džínsů, které jsou dnes důležitou součástí módního průmyslu a alespoň jedny džínsy má ve svém šatníku naprostá většina z nás.

avatar

Zuzana Nápravníková
Ráda sleduje trendy a novinky ze světa ženské krásy.

Ostatně není se čemu divit, džínsy mají mnoho podob a mohou být vhodné jak pro nošení během volného času, tak i pro slavnostnější příležitosti. Pokud milujete džínsy, neznamená to, že módu ignorujete. I s džínsy můžete nadělat spoustu parády, pokud víte, s jakými svršky je zkombinovat. A nakonec zbývá ještě vybrat k nim správné doplňky a šperky. Jaké šperky se k takovým klasickým modrým džínsům vlastně hodí?

Klasické univerzální šperky

Ať už mají modré džínsy jakýkoli střih nebo vzor, většinou se nespletete, pokud sáhnete po stříbrných nebo platinových špercích. Skvěle se však také doplňují s barevnými šperky s drahokamy nebo třpytivými diamantovými šperky.

Šperky

Mezi takové univerzální šperky patří třeba malé peckové zlaté náušnice nebo kruhové stříbrné náušnice. Nenápadný perlový náhrdelník nebo prsten s barevnými drahokamy se budou k džínům také skvěle hodit. Obyčejné modré džíny skvěle rozzáří diamantové náušnice, a pokud máte designově výrazný zásnubní prsten, jednoduché modré džíny mu šibalsky nechají prostor k obdivování.

Šperky

Výrazné designové šperky

Chcete-li však vyrazit do ulic v trochu výraznějším a odvážnějším stylu, právě netradiční a designově jedinečné šperky mohou být tou správnou volbou, která rafinovaně podtrhne ležérnost modrých džínsů. K docílení takového efektu se zaměřte především na barvu, velikost a design šperků. Inspirací vám mohou být například tyto kousky:

 • Stříbrný nebo zlatý prsten s velkým barevným drahokamem
 • Výrazný statement náramek nebo jiný výrazný elegantní náramek
 • Kožené náramky a doplňky
 • Výrazné statement náhrdelníky plné vzorů a barev
 • Visací náušnice všech možných tvarů
 • Vrstvené náhrdelníky a prstenové sety

Šperky

S jednoduchými modrými džínsy si prostě můžete dovolit trochu experimentovat, tak si to nenechte ujít!

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Kamilovo

  Já jsem si před nedávnem pořídila na https://www.marre.cz/ hned několik šperků, takže je dost často obměnuji. Myslím si, že je pěkné, když žena umí pořád něčím překvapit, takže se snažím spíše o odvážnější kombinace a zatím to vždy sklidilo úspěch.

 • Kamil Štrof

  Zrovna si s mojí snoubenkou vybíráme přes https://www.sperkyleclay.cz/63-snubni-prsteny snubní prsteny a taky řešíme, jaký typ zvolit aby se nám prsteny hodily prakticky ke všemu oblečení. Oba si totiž na vzhled dost potrpíme, a tak výběr nechceme podcenit.

 • kristýna ryglová

  Všechny šperky jsou krásné. Nejradši bych nosila všechny najednou, když by to nevypadalo blbě. Nebo každý den jiný. Taky nosím hodně šperky. Na ženu to prostě patří. Ale jediné, co střídám, tak dámské náramky. Koupila jsem si jich několik z https://www.midorini.cz/damske-naramky/ a střídám je spíš podle nálady, než podle toho, co mám na sobě.

 • Renata Tomínová

  Ahoj, dostala jsem od přitele ke tříletému výročí tyto nášnice – http://www.dioart.cz/sperky-a-moda/nausnice/nausnice-a-heunis-maleficient-mal-3-06.html a nosím je pouze na různé večírky, oslavy a společenské akce obecně. Myslíte si, že je vhodné si je vzít třeba i když jdu s přáteli nebo do města na nákupy k tmavým modrým džínám? V tomto ohledu se bojím experimentovat, ale strašně ráda bych tyto náušnice více nosila.