Léto definitivně končí a zářijové dny už pomalu signalizují nástup podzimu. I tvůj šatník by se měl pomalu přizpůsobit tomuto období a já ti dnes prozradím nejžhavější trendy podzimu 2013.

avatar

Katka Pešavová
Mezi její zájmy patří cestování, filmy a převážně móda a psaní.

Heslo letošního podzimu zní: „Dej přednost kvalitě před kvantitou“. Důležité je umět si vybrat kousky, které jsou nadčasové, pohodlné a samozřejmě trendy. V tomto roce je móda velmi různorodá a záleží jen na tobě, jakým směrem se vydáš právě ty.

CAMO styl

Camo styl pochází ze zkratky anglického slova „camouflage“. Letošní podzim je znovuzrozením vojenského stylu a my budeme svědky maskáčové módy na našich ulicích. Vojenské potisky odráží silnou image a výkonný vzhled. I když je tento potisk sám o sobě výrazný, trendem tohoto podzimu je jeho kombinace s červenou barvou, ať už v podobě doplňků nebo jen červených rtů.

Camo styl
Maskáčové vzory budou tento podzim trefou do černého
zdroj: jadorefashionlove.blogspot.cz

Kozačky nad kolena

Pro podzim je důležitá kvalitní obuv, která odolá deštivým, sychravým dnům. Kozačky nad kolena nejen že zahřejí, ale také opticky prodlouží postavu. Pokud na tento trend nemáš odvahu, můžeš nejprve vyzkoušet alternativu v podobě legín. Některé řetězce začaly totiž vyrábět kožené legíny s potiskem, který vypadají, jako že máš na sobě vysoké kozačky.

Kozačky
Vysoké kozačky zahřejí a prodlouží opticky nohy
zdroj: glamour.com

Roláky

Roláky jsou kusem oblečení, jejichž pověst není příliš slavná, avšak tuto sezónu se stávají opět nositelnými. Jednou z největších rolákových ikon byla a vždycky zřejmě bude Audrey Hepburn. Ideální kombinace se skládá z bavlněného základu v podobě roláku a na to těžký, objemný kabát.

Roláky
Roláky zažívají svůj comeback
zdroj: glamour.com

Folklór v akci

Většina New Yorských návrhářů se nechala inspirovat obyčejným životem, historií a kulturou. Do popředí se dostává folklór, jako hlavní prvek podzimních kolekcí. Důraz je kladen na pohodlné, kvalitní materiály a klasické vzory. Aby dostal typicky venkovský styl městský nádech, již zmíněné motivy se ručně vykreslují do černého pozadí. Tím odpadá zbytečná zdobnost, ale stále jsou zachovány prvky folklóru.

Folklór v módě
Typicky venkovská móda se dostává na mola
zdroj: glamour.com

Zaoblená ramena

Ženskost a elegance se nám tento podzim představí díky zaobleným ramenům a ramenním vycpávkám. Tento trend má několik úrovní. Začátečníci mohou začít s mírně zaoblenými mikinami, pokročilí dají jistě přednost kabátům nebo šatům, které zdůrazní postavu.

Vycpávky na ramenou
Zaoblená ramena dodají nevýrazným postavám šmrnc
zdroj: glamour.com

Jednobarevné outfity

Nejen Miley Cyrus, ale i ostatní celebrity podlehly trendu jednoduchosti a jednobarevnosti. Minimální zdobení na nevzorované látce je jedním z nejžhavějších trendů tohoto podzimu. A jaká barva vede? Všechny odstíny zelené od smaragdové po mint barvu.

Jednobarevné outfity
Nejen Miley Cyrus podlehla trendu jednobarevnosti
zdroj: seventeen.com

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář