Máš problém s výškou, ale nošení podpatků tě nebaví? Proto jsou tu pro tebe připraveny platformy. Podívej se na nejnovější a užij si život na vysoké noze.

avatar

Linda Machová
Ráda píše o módě, které se také věnuje.

Platformy sice nohám nezalichotí, jako klasické podpatku, zato ti ale přidají centimetry, a to bez bolesti nohou po celodenním chození.

Tenisky

Pro slečny, které rády mají rády sportovní styl a elegantní sandálky jim nic neříkají, připravil módní průmysl tenisky s platformou. Jsou úžasné, přidají centimetry, nebolí z nich nohy, dají se sehnat v desítkách podob a navíc se hodí skoro ke všemu.

Opravdu dbej na výšku platformy. Pokud je moc vysoká chození bude prakticky nemožné. Samotná výška nevydrží stále stejná, postupem čase se snižuje (pouze u tenisek).

Tenisky s platformou
Černé boty s platformou
zdroj: pullandbear.com

Look 70. let

Platformy jsou ruku v ruce s lookem 70. let s bohémským stylem. V takovém případě se zaměř na boty s klínkem s ještě s platformou. Prodávají se většinou v podobě sandálků.

Boots s platformou

Klasické boots určitě znáš, jsou to boty pro tak trochu drsnější holky. Boots s platformou jsou tak trochu víc holčičí varianta známé klasiky. Platforma je pouze pod přední částí nohy a pod patou je klasický široký podpatek. Skvěle se hodí k šatům (ne k pouzdrovým ani jiným společenským).

Boty s platformou
Černé boots
zdroj: topshop.com

Jehly a platforma

Jehlové podpatky jsou neuvěřitelně sexy, ale v kombinaci s vysokou platformou, vypadají spíše jako boty pro lehkou děvu. Rozhodně na ně zapomeň. Navíc se nehodí k žádnému oblečení.

Wedge

Neboli klínek jsou sandálky, které mají platformu místo klínku, a to po celé ploše chodila.

Boty s platformou
Sandály s platformou
zdroj: zara.com

Správná chůze

Pro chůzi na platformách stejně jako pro chůzi na obyčejných podpatcích jsou hlavním nepřítelem pražské kočičí hlavy. Správné platformy mají podrážku zvýšenou na celé ploše chodidla, proto i ten nejmenší kamínek může zavinit tvůj pád.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář