Dokud není všude sníh, dá se chodit téměř v čemkoliv. V teniskách, plátěnkách nebo klidně i v lodičkách. Jenže teď, když nám začalo pomalu, někde i rychle, chumelit a zima, sníh a boty, které snadno promoknou, to dohromady moc nejde.

avatar

Nikol Chrástová
Blogerka se zájmem o vše zajímavé, co se objeví v jejím zorném poli.

Dokud není všude sníh, dá se chodit téměř v čemkoliv. V teniskách, plátěnkách nebo klidně i v lodičkách. Jenže teď, když nám začalo pomalu, někde i rychle, chumelit a zima, sníh a boty, které snadno promoknou, to dohromady moc nejde. I když znám pár lidí, kteří celý rok chodí v botaskách, ale proč nevyužít toho, že je zima a my můžeme konečně vytáhnout zimní boty? Pokud ještě nevíš jaké boty na zimu zvolit, zkus se inspirovat v tomhle článku.

Všude kolem sníh, bez vhodného obutí to prostě nepůjde.

Všude kolem sníh, bez vhodného obutí to prostě nepůjde.

Kozačky přetrvávají

Trendem se teď stali ultra vysoké kozačky, na které ovšem musíš mít dlouhé nohy. Tyto boty totiž vypadají skvěle, ale také opticky zkracují nohy, a pokud je nemáš dlouhé, mohla bys vypadat ještě nižší, než ve skutečnosti jsi. Ovšem pokud máš dlouhé nohy a zkombinuješ je třeba s legínami a dlouhým trikem nebo se skinny džíny, budeš vypadat skvěle. Další novinkou jsou kozačky se šněrováním. Někdy je dělané jen na ozdobu a po boku je zip, ale někdy boty musíš opravdu zašněrovat. Také se začali prodávat kozačky, které budí dojem, že jsou pletené. Dobře vypadají třeba ke svetříku. Potom jsou tu chlupaté kozačky. Boty, na kterých jsou připevněni delší nebo kratší chlupy, buď po celé délce boty, nebo alespoň na středu boty. In jsou teď také kozačky, ale i boty celkově, s přezkami. Čím víc přezek, tím lépe.

Ugg

Určitě jste tyhle boty někde viděli. Jsou buď semišové, nebo pletené a můžete je mít ve spoustě různých barev. Od přírodní hnědé a krémové až po fialovou nebo růžovou. Tyhle boty pocházejí z Austrálie a jsou vyrobeny z nejlepší ovčí vlny. Je to typ bot, takzvaných válenek a i když je v Austrálii i Americe nosí v létě, třeba ke kraťasům, v Evropě jsou většinou nošeny v chladnějších dnech. Třeba jejich pletený model, s našitými velkými knoflíky, vypadá úžasně spolu s dlouhým černým kabátkem.
Ugg boty

Holinky

Pokud ti nevadí trocha extravagance, můžeš zkusit ulítlé holinky. Nemyslím tím ty ošklivé zelené boty, co nám jako malým dávaly maminky. Mám na mysli boty, které jsou krásně barevné, zdobené, ale také vyrobeny z gumy, takže nepromoknou. Nosit je v závějích sněhu není nejlepší nápad, ale když sníh taje a venku je jen voda a břečka, určitě se budou hodit.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Macina Nováková

  No, tak to já u nás moc možností nemám. V kozačkách se totiž sníh odklízí celkem špatně, takže jednoznačně holínky. Ještě štěstí, že sníh kolem domu už nemusím odklízet ručně… nedávno jsme si na to tady: http://www.frezasnehova.cz/ vybrali novou sněhovou frézu. S tou to jde celkem snadno.

 • Kámoška.cz

  Ugg botky se mi líbí pouze některé, většina z nich mě moc neoslovila, tak jako tak ale nechápu, jak je můžou nosit americké celebrity i v létě. Noha se v tom musí děsně pařit :-)

 • Netty

  Ty Uggs jsou příšerný,móda se koukám inspiruje i u důchodců.
  Já dávám přednost koženým konverskám:)

 • http://keima.blog.cz Keima

  Ugg bych strašně chtěla,ale znám se.Ráda lítám ve sněhu,takže kozačky jsou pro mě výhodnější,protože Ugg by byly za chvíli promočený.:D A nebo ne?