Dětským pokojům pro kluky není věnována dostatečná pozornost. Víme mnoho o tom, jak vybavit dívčí pokoj, ale kde vzít inspiraci pro zařízení dětských pokojů pro kluky? Nebojte, inspirace je všude dost. Pojďme si říct, jak vybavit chlapecký dětský pokoj, aby byl hravý, praktický a nechyběl mu šmrnc.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Dětská sestava Lucy (KOMPLET IV)

Jak vymalovat dětský pokoj pro kluka?

Základem všech dětských pokojů jsou barvy. Je důležité, aby se kluci ve svém doupěti cítili dobře, proto výběr barev nechejte na nich. Nic se však nemá přehánět, proto pokoj nevymalujte v barvě pořízeného nábytku. Typické klučičí barvy, jako je modrá, zelená a červená, můžete zkombinovat s univerzálními barvami jako je bílá, šedá a hnědá.  Při malování popusťte uzdu fantazii. Jednu ze zdí můžou zdobit pruhy natřené výraznější barvou, samolepky, nebo tapety s oblíbenými animovanými hrdiny.

Dětský pokoj Limo I – výběr barev

Nábytek do dětského pokoje pro kluky

V chlapeckých pokojích se musí počítat s nepořádkem. Pokud budete při pořizování nábytku do klučičího pokoje myslet na úložný prostor, bude pak snadněji udržovatelný. Kluci se stejně jako holky neobejdou bez šatní skříně, komody, psacího stolu a postele se šuplíky. S dítětem rostou i jeho počet věcí, proto i u kluků platí pravidlo „čím víc úložného místa, tím méně viditelného nepořádku“.  Aktuální nabídka dětských pokojů pro kluky je čím dál pestřejší. Vybírat můžete z předem připravených nábytkových sestav, nebo sáhnout po jednotlivém nábytku. Mezi oblíbenou kombinaci barev nábytku do klučičích pokojíčků patří aktuálně šedá a imitace kamene (viz obrázek níže).

Dětský pokoj Hiphop I – popelavá/imitace kamene

Při sestavování chlapeckého pokoje se raději vyhněte různým typům regálů a regálových sestav. Většina kluků nerada utírá prach, takže tato užitečná, ale nezáživná činnost by zůstala pravděpodobně na vás. Pokud máte doma sběratele, doporučujeme nahradit dětské police a regály prosklenými vitrínami, které uchrání modely aut či letadel před nepříjemnými nečistotami. Zároveň budou chránit exponáty před mechanickým poškozením.

Chcete, aby pokojík vydržel vašemu klukovi až do jeho dospívání? Vybírejte nábytek do dětského pokoje v univerzální barvě! Dětský nábytek v bílé barvě či ve světlém dekoru, můžete během let pomocí doplňků stylizovat pokoj do aktuálně oblíbené barvy vašeho syna.

Dětský pokoj Twin II – bílá/šedá

Mít na výběr, to je věc! Zvolte si komplet celý dětský pokoj, nebo si díky variabilitě programů v nabídce našeho e-shopu vyberte jen takové kusy nábytku, které doopravdy využijete. Doplňte stávající dětský pokoj třeba praktickou komodou, která pokoj zútulní.

A co vy, přemýšlíte o zařízení dětského pokoje pro kluky? Přijďte se inspirovat na Detske-pokoje-harmonia.cz.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Ivana Mrázková

    Tomu říkám pořádná dávka inspirace. Díky mockrát. To já když svému synovi zařizovala jeho pokojíček, tak jsem se hodně inspirovala pokojíčky, které mají tady: http://www.bezvapokoj.cz/ hlavně tedy co se týče nábytku. Myslím si, že chybu jsem rozhodně neudělala, vypadá totiž nádherně. :-)

  • kristýna ryglová

    Pokojíčky vypadají pěkně. Hlavně když jsou tak pěkně uklizené, což je v našem pokojíčku dost nereálné. Syn tam udělá během chvíle nepořádek a pak je spokojený. Má svůj pokojíček, který nám zařizoval http://www.pwinterier.cz/ a je moc pěkný.