Někdo focení miluje, je fotogenický a tak za každých okolností na všech fotkách vypadá fantasticky. Naproti tomu někteří se focení vyhýbají jak čert kříže a když už jsou foťákem lapeni, nemají z výsledné fotky zrovna nejlepší pocit.

avatar

Lucie Dneboská
Módní inspirace a styl

Někdo focení miluje, je fotogenický a tak za každých okolností na všech fotkách vypadá fantasticky. Naproti tomu někteří se focení vyhýbají jak čert kříže a když už jsou foťákem lapeni, nemají z výsledné fotky zrovna nejlepší pocit. Proto není na škodu využít několik šikovných triků, které zajistí nejen dobrý pocit z focení, ale hlavně finální spokojenost s fotkou.

Chceš vypadat na fotkách hezky? Dodržuj několik základních pravidel a výsledek bude na jedničku!

Chceš vypadat na fotkách hezky? Dodržuj několik základních pravidel a výsledek bude na jedničku!

Vzhled kraluje na prvním místě

Pokud se blíží nějaké focení, je zcela na prvním místě zvolení správného vzhledu. Vhodně vybraný vzhled ti zajistí spokojenost sama se sebou, což se v závěru projeví i na fotkách. Pokud by sis například vybrala těsné oblečení a líčení, v kterém se necítíš dobře, ale máš pocit, že tak to bude dobré, odrazilo by se to na tvém výrazu. O vykulené oči a kyselý výraz na fotkách přeci nestojíš :-) . Proto si vybírej oblečení, které je pro tebe pohodlné a cítíš se v něm báječně. Vybírej takové, které zdůrazní tvé křivky, vyzdvihne přednosti a zakryje nedostatky. Vyhni se upnutým modelům, které opticky přidávají na váze, protože vykukující faldíky na fotce by tě zajisté nepotěšily. U barev se nemusíš nijak omezovat, jen dej trošku pozor na pozadí, aby si v něm pomocí stejnobarevného oblečení nesplynula. U líčení dej přednost přírodnímu stylu, který vypadá svěže. Na oči zvol jasné barvy, které tvé oči rozveselí. Na rty nanes rtěnku nebo lesk v barvě bobulovitých plodů, které dokonale zvýrazní přirozenou linii rtů a celek bude vypadat úchvatně. Samozřejmostí by měl být make-up v barvě pokožky a hlavně pudr, aby se tvá pleť na fotce neleskla. Vlasy bys určitě neměla mít mastné a měly by se přirozeně lesknout. Pokud trpíš na menší objem, před focením předkloň svou hlavu, prohrábni si vlasy a pak je uprav do přijatelného tvaru.

Focení vyžaduje vhodnou pózu

Pokud chceš při focení a poté na fotkách vypadat skvěle, neobejde se to bez úsměvu. Pokud se při focení nerada usmíváš, může to být právě důvod, proč na fotkách nevypadáš podle svých představ. Zkus proto při focení myslet na něco hezkého nebo vtipného a snaž se vyloudit ze sebe upřímný úsměv – strojený úsměv se snadno pozná. Sama pak uvidíš ten rozdíl a s výsledkem budeš spokojená. Co se týče tvého obličeje, měl by být při focení trochu dopředu a jemně nahoru, ale tak, aby si nevystrkovala bradu. Díky tomu můžeš navíc zamaskovat i dvojitou bradu. A jak při focení vlastně stát? Určitě zapomeň na strnulou pózu naproti foťáku. Naopak své tělo pootoč trochu do strany. Tenhle trik tě na fotkách zeštíhlí a můžeš to, co nechceš ukazovat, skrýt.

Výběr místa nepodceňuj

Prostředí je při focení velmi důležité. Snadno můžeš totiž fotku prostředím zdokonalit, ale i zkazit. Raději se při focení vyhni frekventovanějším místům, kde by se ti do fotky mohl nechtěně připlést kolemjdoucí človíček. Dávej pozor i na předměty nebo věci, které se nachází za tebou – například tyče, vzdálené věžičky a podobně, které mohou způsobit dojem, že ti vyrůstají z hlavy. Vždy se tedy snaž, abys při focení měla za sebou přijatelné okolí a působila jsi fantasticky. Taktéž dávej pozor na to, kde se nachází slunce, abys pak na fotce nebyla příliš tmavá. Pokud si s přípravou na focení pohraješ, bude ti odměnou nádherná fotka, s kterou se budeš moci kdekoliv chlubit.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář