Pokud existuje jediný módní článek, který se zabývá tím, co máme nejčastěji ve svých šatnicíh, jednoznačná odpověď jsou džíny. S nimi ovšem příchází spousta otázek, které často řeší většina z vás. Jaké jeansy jsou pro tebe nejvhodnější? Z kterých stylů si můžeš vybrat? Začti se s námi do tohoto článku a vyřeš své trable s džíny jednou pro vždy.

avatar

Katka Pešavová
Mezi její zájmy patří cestování, filmy a převážně móda a psaní.

Džíny stále patří mezi klasiku, kterou má ve skříni snad každá z nás. Umíš si ale vybrat správný střih a typ džínů?

Džíny stále patří mezi klasiku, kterou má ve skříni snad každá z nás. Umíš si ale vybrat správný střih a typ džínů?

Evergreen v šatníku

Každá z nás vlastní několikery džíny, ať už ze světlé džínoviny či tmavé. Ne vždy tomu bylo tak. Proč? Protože jsme nedokázali najít ten typ, který by se hodil právě pro naši postavu. Přiznejme si, že nenosíme džíny, jen abychom měli něco na sobě. Chceme zvýraznit postavu a vyjádřit okolí, jak se zrovna cítíme, a proto je jejich výběr důležitá součást našeho života. Dávno jsou pryč doby, kdy polovina lidstva nosila „kovbojské“ Levis džíny se zvonovými nohavicemi a nezabývala se tím, zda jim sluší nebo ne.

Aby to hezky sedlo

Než začneš s honbou za novými kalhotami, musíš mít jasnou představu o tom, jaké tvoje tělo je, jaké přednosti by jsi chtěla vyzdvihnout a jaké nedostatky naopak schovat. Je pravda, že v součastnosti je obdivovaná nepřirozená štíhlost, než plnější křivky, proto mohou nastat problémy při výběru velikosti. Na trhu si můžeš vybírat z různých druhů, od obtažených bokovek po džíny vzorovoné, batikované, či s různými zdobnými aplikacemi. Je možné, že v dnešní moderní době se ztrácíš mezi názvy, označující různé typy riflí. Abys byla v obraze, mrkni aslespoň na tyto základní pojmy.

Skinny jeans

Tento výraz označuje džíny s jedinou definicí. Jsou to velmi těsné džíny se zuženými nohavicemi, které přesně přisedají k nohám. Tyto džíny mají překvapivě své počátky již 20 let před kalhotami zvonovými.V současné době jsou podobné více leginům, a vidět je můžeš i v jiným materiálech než je džínovina.

Boyfriend´s jeans

Tento typ kalhot je pravý opak těch předešlých. V doslovném překladu znamenají – přítelovi kalhoty. Ve skutečnosti se jedná o typ jeansů volného střihu, proto vypadají jako půjčené od partnera. Většinou se nosí o číslo větší a tím si můžeš užít maximální pohodlnosti a volnosti. Navíc, pokud nemáš idelání postavu, tyto džíny zakryjí nějaké to kilo na víc a schovají větší zadeček.

Ripped jeans

Již v minulosti se rozthané džíny staly módním trendem, a ani v současnosti neztratily svoji oblibu. Tyto džíny ti pomohou vytvořit ležérní, ale zároveň ostrý a rockový styl. Dají se sehnat ve spoustě dostupných obchodů, ale nejlepší způsob, jak je mít ve svém šatníku, je když obětuješ staré džíny, roztřepíš je a otrháš a tím je proměníš ve stylový kousek.

Jeggins

Určitě si kladeš otázku co jsou to jeggins. I přes své jméno to nejsou typické legíny vyrobené čistě z džínoviny. Je to pouze odrůda legin vytvářena z denimu v kombinaci s nylonem a latexem. Se stylovými jeggins bude tvá postava vypadat skutečně pevně a štíhle, a navíc opticky prodlouží tvé nohy.

Nevaž se, obleč se!

Výběr záleží jen na tobě a na tvém stylu, co je ovšem důležitější, je abys se v nich cítila příjemně a pohodlně a tím je dokázala využívat pro každodenní nošení. Teď už stačí jen vydat se na nákupy a pořídit si džíny tvých snů.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Nicol

    sisi: jeggins je správně

  • sisi

    ne jeggins ale jeggings ;)

  • Rejpal

    Promiňte, ale korektura článku selhala. “Přítelovi kalhoty” jsou velmi zřetelný krok vedle :-) V dnešní době, kdy angličtina razí cestu do světa, je o to lepší znát pravidla českého pravopisu :)