Říká se, že proto, aby měl člověk na rande tu správnou „vůni“, měl by si před ním minimálně půl hodiny zasportovat. Protože třeba i pro tebe může být už jen představa půlhodinového běhu nebo jiného cvičení dost nepříjemná, pokusím se ti navrhnout bezpečnější a příjemnější způsob, jak vonět, a přitom se vyhnout srdečnímu kolapsu.

avatar

Aneta Baklová
Miluje zvířata a přírodu, do které ráda vyráží na výlety.

Říká se, že proto, aby měl člověk na rande tu správnou „vůni“, měl by si před ním minimálně půl hodiny zasportovat. Protože třeba i pro tebe může být už jen představa půlhodinového běhu nebo jiného cvičení dost nepříjemná, pokusím se ti navrhnout bezpečnější a příjemnější způsob, jak vonět, a přitom se vyhnout srdečnímu kolapsu. Ten zázrak si říká parfém.

Jak vybrat parfém

Žena by měla parfém stříknout na ta místa svého těla, která chtějí být hýčkána.

Podstata parfému

Vsadím se, že i ty jsi někdy přemýšlela nad rozdílem mezi toaletní vodou, toaletním parfémem a parfémem. Určitě jsi objevila rozdíl v ceně a já ti povím, proč tomu tak je. Klíčový rozdíl tkví v koncentraci vonných látek. Toaletní voda jich obsahuje 4-8%, toaletní parfém 8-15% a parfém jich skrývá dokonce 15-30%, takže je nejintenzivněji a nejdéle voní. Každá vůně se skládá ze tří tónů – z hlavy, obsahující nejintenzivnější složky, které cítíš hned po její aplikaci. Dále ze srdce, jehož tóny převládají asi po deseti minutách, a ze základu, na jehož vůni si musíš počkat i několik hodin. Obecně platí, že každý parfém bys měla nechat rozležet a dát mu tak šanci, aby ukázal všechny své tváře.

Jak vybrat nejlepší parfém

Pokud jsi nad jeho koupí začala přemýšlet, mám pro tebe pár rad k výběru. Nejdříve si parfém zajdi očichat do specializovaného obchodu. Vůni vyzkoušej na zápěstí, jen tak se dobře spojí s tvojí osobní vůní. Zápěstí o sebe netři. Parfém nech zhruba 30 vteřin vyprchat, pak přivoň. Pokud ses rozhodla k výběru v tomto ročním období, zvol spíše kořeněnější a rafinovanější vůně. V létě může být taková vůně nepříjemná, lépe se osvědčily lehké květinové nebo ovocné. Jestli chceš být absolutně neodolatelná pro kluky, vyzkoušej parfém s feromony. Sama můžu potvrdit, že opravdu funguje! Když si nebudeš jistá, popros o radu odborníka z prodejny.
Jestli jsi vybrala, výborně, mám pro tebe další tip. Název parfému a značku si zapamatuj a vyhledej doma na internetu, uvidíš, že se to vyplatí. Ušetříš penízky třeba na nějaký kousek oblečení J.

A jak parfém správně nosit?

Parfém se nanáší na místa, kde pulsuje krev, tedy na krk, zápěstí, do loketních důlků atd. Dobré je, když si před milováním se svým miláčkem parfém naneseš na bříško. Až tě na něm bude líbat, zvýší to jeho touhu. Moje další rada je aplikovat parfém do vlasů. Ty totiž pojmou vůně nejvíce. Kdykoliv pak hodíš hřívou, ucítíš svou oblíbenou vůni. Nanášení vůně na oblečení se raději vyhni, mohly by ti na něm zůstat skvrny.

A ještě rada na konec. U parfémů, stejně jako u jiných kosmetických výrobků, je nutné sledovat dobu použitelnosti. Po otevření bys ho měla vypotřebovat do jednoho roku, potom totiž hrozí, že změní aroma i barvu.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy:

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Jitus

    Náhodou pro začátečníky je článek fajn, naopak na takovém http://www.arome.cz/ je to někdy odborné až moc…

  • Kámoška.cz

    Ahoj Megi, mockrát děkuji za Tvůj názor. Stránky se teprve rozjíždí, a proto se musí obsahově nějakým způsobem naplnit. Snažím se každý den vždy přidávat jedno obecná téma + něco speciálního. Začátky nejsou nikdy lehké a originální témata určitě ještě přijdou. Je mi líto, že sis tady zatím nic nenašla, ale rozhodně Ti nic nebrání, aby si mi navrhla témata na další články. Ráda o nich pak napíšu článek nejen pro Tebe. Co ty na to?

  • Megi

    Samá ohraná témata, která jsou úplně všude stokrát na jeden způsob… chtělo by to i trošku originality, ne? Slibovali jste přece něco úplně jiného. Vcelku mě to tady zklamalo.