Stále více mladých lidí špatně vidí. Možná i ty ses nedávno na prohlídce u doktora dozvěděla, že to s tvým zrakem není úplně ideální a byly ti doporučeny brýle. Určitě se obáváš toho, jak s nimi budeš vypadat. Tvé obavy jsou určitě pochopitelné, já ti ovšem ukážu, že není čeho se bát.

avatar

Aneta Baklová
Miluje zvířata a přírodu, do které ráda vyráží na výlety.

Stále více mladých lidí špatně vidí. Možná i ty ses nedávno na prohlídce u doktora dozvěděla, že to s tvým zrakem není úplně ideální a byly ti doporučeny brýle. Určitě se obáváš toho, jak s nimi budeš vypadat. Tvé obavy jsou určitě pochopitelné, já ti ovšem ukážu, že není čeho se bát. Když brýle vybereš podle určitých pravidel, budeš i s nimi kočka, navíc dodají tvému výrazu šmrnc. Takže hurá do optiky!

Neboj se svůj obličej oživit tímhle šmrncovním doplňkem

Neboj se svůj obličej oživit tímhle šmrncovním doplňkem

Obecné zásady k výběru brýlí

Určitě je fajn sledovat módní trendy, ale nesnaž se být „in“ za každou cenu. Každému nesluší všechny tvary brýlí, proto je vybírej spíš podle toho, jaké ti sluší než podle toho, které jsou trendy.
Při výběru brýlí hraje roli tvar obličeje, nosu, lícních kostí, obočí, plnost tváří, ale i barva vlasů, jejich střih a barva pleti. Obličej může mít tvar hranatý, oválný, kulatý a trojúhelníkový. Brýle mohou být také hranaté, oválné, kulaté, ale mohou mít tvar motýlích křídel, kosočtverce nebo obdélníku.
Brýle musí perfektně sedět na nose, nesklouzávat z něj a obočí musí vyčnívat nad skly. Pokud se v brýlích usměješ, nesmí se dotýkat tvých tváří.

Brýle a barva

Barva brýlí musí ladit s barvou tvé pleti a vlasů. Zohlednit bys měla také barvu oblečení, které nosíš nejčastěji. Barevné obruby musí dokonale ladit s barvou oblečení. Je jasné, že si nebudeš kupovat 5 barev obrub proto, aby se ti hodily k celému tvému šatníku, v tom případě zvol nějakou neutrální barvu, která bude ladit se vším. Dej pozor na to, že tmavé brýle zdrsňují tvář, což některé tváři může značně uškodit. To naopak barva medu ladí ke každé barvě pleti i vlasů.

Jak vybrat brýle podle tvaru obličeje

Pokud máš oválný obličej, můžeš si dovolit brýle s obroučkami nejrůznějších tvarů. Brýle by měly být stejně široké nebo o něco širší než nejširší část tvé tváře. Obličej zvýrazní hranaté brýle. Jestli dáváš přednost nenápadnému vzhledu, vyber brýle oválné, budou hezky kopírovat tvar tvého obočí.
Ke kulatému obličeji nejlépe sedí brýle úzké, mandlového nebo obdélníkového tvaru se zaoblenými hranami. Takové brýle tvou tvář opticky prodlouží. Brýle by měly být spíše širší než vyšší. Pokud dáváš přednost oblým tvarům, zvol výraznou barvou obrub.
Jestli máš trojúhelníkový tvar obličeje, vyber brýle ve světlé barvě, jejichž spodní strana je silnější. Nenápadný vzhled ti poskytnou brýle bez obrouček nebo brýle kulaté či zaoblené v pastelových barvách.
Čtverhranný obličej potřebuje brýle, které budou výrazné, barvené a mohutné. Vyvaruj se malých, zapadlých brýlí. Jejich horní okraj by měl mít šikmý sklon, a musí překrývat obočí, tím zjemní a vyváží rysy tvého obličeje.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Laura Nováková

    Módní doplňky za nej cenu! http://www.hyperzbozi.cz/modni-doplnky!

  • http://www.bryle-4m.cz dioptrické brýle

    bryle musi byt krasne!!

  • http://www.bryle-4m.cz dioptrické brýle

    bryle jsou hlavne modni doplnek na to je treba pamatovat…