Jiný kraj jiný mrav! Obecně lze říci, že především v Londýně jsem si uvědomila, jak je svět odlišný ve všech směrech.

avatar

Leona Tomečková
Ráda píšu o všem, co mi přijde zajímavé.

Pro všechny milovníky módy a stylu je toto město snem, kde oblečení je levné, kvalitní a stylové. Kdo byl, nebo je v Londýně, určitě si zde módní svět užije naplno!

Proč je tak levné?

Pokud se rozhodnete, že chcete utratit své finance za módu, určitě Londýn vám nabídne od všeho maximum. Může vybírat od kousků, které jsou jakoby z “druhé ruky“, a přesto tu opravdu můžete koupit skvělé oblečení, které vám bude každý chválit. Nejčastějším a neoblíbenějším obchodním řetězcem je Primark. Zde je na výběr snad úplně vše! Nakoupíte zde opravdu levně a především veškeré oblečení je tu stylové. Já osobně Primark mám v oblibě, ale také musíte počítat, že potkáte mnohdy někoho kdo má úplně to stejné na sobě, jako vy. Dalším oblíbeným obchodem je New look nebo NEXT. Oblečení, které je v těchto obchodech je často kvalitní, ale oproti Primarku je dražší, ale mnohdy stále levnější než v České republice. Na otázku, proč je oblečení v UK levnější a přitom kvalitnější je nejspíše v otázce trhu, ale i zde je mnohdy poukázání na kvalitu, za kterou si připlatíte.

Móda v Londýně

Tipy na nákupy

V samotném Londýně je nespočet obchodů, které vás mohou zaujmout. Určitě každý shopaholik zavítá na známou Oxford street, kde se může v nakupování tzv. vyřádit. Při této návštěvě počítejte, že si nakupování neužijete, spíše budete bojovat o holý život v davu zběsilých lidí, kteří také mají záměr nakoupit, a přitom si zachránit život. Proto doporučujeme odlehlejší obchody, které nejsou přeplněné, ale přitom mají stejné zboží. Další ulici, kde lze nakupovat je Bond street, která je ulicí luxusu. Pokud plánujete utratit opravdu tučnou částku, tak můžete zavítat do butiků jako je Prada, Donna Karan, Mulberry, Burberry, Chanel a podobně luxusní značky. Já osobně doporučuji nakupování v tzv. Old Spitalfields market. Jsou zde kousky od mladých nadějných návrhářů, nejrůznější výrobky, které se dají považovat za originální. Také se můžete tady najíst u soukromých pekařů nebo cukrářů. Cenová relace je tu nízká a opravdu můžete mít originální a slušivé oblečení a doplňky. Tyto markety lze navštívit v ulicích jako je Horner square.

Móda v Londýně

Lidé a styl

Nikdy jsem si nemyslela, že podle oblečení mohu odlišit lidi, natož národnosti. Britové jsou konzervativci, proto u nich převládají tmavší barvy. Dokonce s létem, které je tento rok v Londýně opravdu velmi horké, jsou stále při svých dlouhých kalhotách, tričkách a někdy i v mikinách. Cizinci jsou vřelejší k šortkám a pestrým barvám. Jako největší rozdíl vidím odhodlanost nosit nejrůznější kombinace stylů. Je známo, že v České republice jsou lidé stále blokování pocitem „co na to řeknou druzí“. Za sebe si myslím, že je to opravdu škoda, protože máme velký potenciál změnit dosavadní cítění pro styl a módu. Zde si uvědomí člověk, že lze někdy nosit opravdu cokoliv a vypadá to dobře.

Móda v Londýně

Královské město stylu

Na závěr lze říci, že Londýn je skvělým místem pro nákupy. Výběr je tu obrovský a každý si zde najde to své, co se mu bude líbit. Vybírat můžete podle cenových možností, stylu, značky. Není divu, že v největším období slev, tedy v lednu je Londýn plný nakupujících lidí z celého světa. Je to nejen krásné královské město, ale také město plné stylu a kreativních lidí.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • cass

  ..což se vztahuje na všechno. V obchodech tu neseženu jen jeden styl oblečení (jak je normální v ČR, kde si já osobně horko těžko vyberu), ale je tu právě širší nabídka a vybere si každý. To o jednom stylu je zkrátka holý nesmysl.

 • cass

  A co podle vás je “pravý Angličan”? :D Starší generace je možná konzervativní, avšak nejsem si jistá v čem, protože jsem měla možnost se starými lidmi pracovat a měli výborné názory na módu, nikomu nevadila tetování, barevné vlasy apod. – takže v tomhle jsou konzervativní Češi. Podle mě je to jen předsudek, kterému věří lidé, co strávili v UK minimum času, jestli tam tedy vůbec byli. Mimochodem po obchodech tu tedy vídám víc barev a hlavně stylů, než v Čechách;)

 • Marcela

  Náhodou mě to přijde dobře napsané! Není to, že by někdo vám něco nutil!! Už v titulku je napsáno Jak vidím módu v Londýně já. Je to úvaha. Každý to bude vidět jinak! A to, že praví angličani jsou konzervativci, to ví úplně každý! S tím musím souhlasit. Vždyť jenom, když máte oficiální kolekce, které jsou určeny pro Anglii, tak jsou stylem jednoduché, a nějaké neonové barvy v tom těžko budete hledat.

 • Kája

  Já jsem v Londýně poměrně dlouho taky, ale taky jsme se zarážela, že mnoho anglánu nosí právě kalhoty ve vedrech. Ale souhlasím, že oproti česku je to tu tolerantnější. A to o hodně! To by se češi měli fakt neučit!

 • C

  Mimochodem..za celé horké léto jsem tu kalhoty snad na nikom neviděla, oni právě nosí tílka klidně i v zimě, když jdou na akci:D

 • C

  Zajímalo by mě,jak dlouho je autorka v Londýně. Nebo byla. Já tu žiji dva roky a Britové jsou všechno, jen ne konzervativci. Možná, že převládá černá, ale to, s čím dovedou přijít nebo co si vezmou na sebe je někdy opravdu neskutečné. Nejhorší a nejčastější trend? Asi vytahané legíny, velbloudí prst a krátké triko.. ale jasně,zase je tu více odlišnějších lidí, takže lidé jsou tolerantnější. Ale rozhodně nejsou konzervativní:D:D