Chtěla by sis pořídit něco nového na sebe, ale tvá peněženka zeje prázdnotou? Do letní brigády je ještě daleko a pokud přemýšlíš, jak si ušetřit na vytoužený top nebo svetřík, ráda ti poradím. Nakupuj za bezva ceny v secondhandu!

avatar

Petra Kozáková
Fashion milovnice

Proč utrácet za drahé oblečení

Oblečení už rozhodně nemusíš kupovat za plnou cenu, od teď ho totiž pořídíš i mnohem výhodněji. Určitě to znáš. Líbí se ti kalhoty v H&M, bunda v Zaře nebo šaty v Marks and Spencer… ale ta cena je pro tebe zkrátka neúnosná. A tak čekáš, až se tvé vytoužené oblečení dostane do slevy. Bohužel pak už často není ve tvé velikosti a ty seš jen naštvaná z promarněné příležitosti. Věděla jsi, že na pěkné oblečení narazíš i v secondhandu? A pokud u vás ve městě žádný není, rozhodně to nevadí. Můžeš v něm totiž nakoupit i online.

Neboj se nakupovat v secondhandu

V sekáči se prodává obnošené oblečení. Mnoho tvých kámošek tam určitě rádo nakupuje, stačí se jen zeptat. Pod “obnošené” si rozhodně nemusíš představovat špinavé, poničené, vytahané nebo třeba staré. Budeš se divit, ale v dnešních secondhandech narazíš i na moderní kousky od známých a světových značek, a to navíc za super ceny. Mnoho lidí si oblečení z nové kolekce pořídí třeba jen na jednu sezónu, pak si řeknou, že už není in a prodají ho. Rozhodně by byla škoda se na takové kousky ani nepodívat. Vždyť pořízení nějaké pěkné věcičky v secondhandu je skoro stejné jako když si půjčuješ oblečení od kámošky.


V secondhandu seženeš i street módu

Na co si dát v sekáči pozor?

Není secondhand jako secondhand. Výběr oblečení z druhé ruky je proto podobně náročný jako nakupování v obchodě s novým oblečením. Je potřeba si prohlédnout celkový stav vybrané věci a ideálně volit jen oblečení, které vypadá jako nové. Pokud nakupuješ online, zaměř se především na materiály, ze kterých je to, co se ti líbí, ušité. Díky modernímu online secondhandu se už nemusíš přehrabovat přeplněnými regály a při nákupu můžeš ještě hodně ušetřit.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Nataša Zabloudilová

    Super článek, v second handech nakupuji docela ráda, člověk se sice musí trošku prohrabat sortimentem, ale zase potom najde originální kousky – a ty ceny jsou fakt super. Nové oblečení zase kupuji výhradně na internetu, například přes Different, Zoot nebo Sasoo, kde využívám i cashback přes Tipli, a tak si to ve finále dělám o něco levnější :)

  • Zuzka

    Super článek, mnoho lidí se na mě vždy podívá tak zvláštně, když řeknu, že jsem si to koupila v sekáči a přitom to není nic neobvyklého zvlášť, když to oblečení je pěkné, čísté a nijak nepoškozené. A když už si chci udělat jóó velkou radost a nakoupit si nějaké značkovější oblečení, tak zase použiji cashback web http://www.plnapenezenka.cz/kategorie/moda-sport a nějaké koruny se mi vrátí.