Nakupováním z Číny se dá ušetřit spoustu peněz. Oblečení, příslušenství k elektronice, doplňky do domácnosti a vše ostatní pouze za zlomek ceny. Lze to ale vzít o krok dál a ušetřit i na samotných nákupech.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Jak ušetřit na nákupech z Číny?

Kde zboží z Číny objednat?

K levnému zboží z Číny se jde dostat dvěma způsoby.

Prvním a nejjednodušším způsobem je zboží objednat na čínských obchodních portálech. Mezi ně patří například populární AliExpress nebo Wish. Tyto internetové tržiště nabízí obrovské množství předmětů za velmi nízké ceny.

Často nabízí doručení zdarma. Další jejich výhodou je ochrana kupujících. V případě, kdy zboží neodpovídá inzerované kvalitě, vrací tyto portály peníze zpátky.

Detailní analýza obchodních portálů a postup pro nákup zboží z Číny je k nalezení na stránce Hardyn.cz.

Druhým způsobem je jít rovnou za výrobcem a věci objednat přímo z jeho stránek, tedy pokud je provozuje.

Takto výrobce dostane celou částku, obchodní portály si totiž účtují procenta z každé objednávky. Proto může nabízené zboží být o něco levnější.

Na druhou stranu, nevýhodou mohou být problémy s reklamací, které by člověk musel řešit na vlastní pěst, zatímco velké obchodní portály nabízí pomoc s reklamací a garanci vrácení peněz.

Jak na nákupu ještě více ušetřit?

Šetření peněz nemá limit. Čím více, tím lépe. Vyplatí se vždy ujistit, zdali na internetu nekoluje nějaký slevový kupon. Mnohdy je možné získat slevu pro první nákup nebo při registraci.

Ušetřit se dá také použitím cashback portálu. Tímto způsobem může člověk získat až několik desítek procent z objednávky zpátky na jeho bankovní účet. Princip cashbacku je postaven na propagaci a přivádění nových zákazníků. Za tuto službu jsou obchody ochotné vrátit určitou část objednávky zpátky, většina z toho putuje pro kupujícího.

Na co si dát pozor?

Vždy je potřeba se ujistit o charakteru prodávajícího. Pokud je nákup z Číny proveden přes obchodní portál, je zde možnost zobrazení recenzí jak zboží, tak prodávajícího samotného.

U nákupů přímo od výrobce je to složitější. Také mohou nabízet hodnocení, i tak je ale vždy doporučeno si recenze přečíst na jiné nezaujaté stránce. Jedině tak má člověk jistotu, že jsou upřímná a pravdivá.

Nezapomínat na clo! Česká republika, respektive Evropská unie, nemá s Čínou vyjednaný volný obchod. To pro nakupující znamená potřebu uhradit clo. Existují výjimky a tabulky, podle kterých se clo určuje. Vyplatí se proto si přečíst, kdy se platí clo na nákupy z Číny.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Marie88

    Já jsem se přes https://ideaclub.cz/media/tipy-a-rady-jak-nakupovat-z-ciny-levne-a-bezpecne dočetla o aliexpressu a musím říct, že jsem z obchodu byla velmi nadšená. Ceny jsou opravdu nízké a navíc mají u většiny zboží poštovné zdarma, což je naprosto super. České eshopy by se měli inspirovat.

  • Kamil Štrof

    To já vždycky nakupuji na základě toho, jaké najdu na http://kuponozdroj.cz/ slevové kupńy. Díky tomu jsem tak na aliexpressu nakupoval jednou s tak velkou slevou, že jsem měl nákup ani ne za polovinu ceny.

  • Eva Studená

    Z Číny nakupuji hodně :) Většinou ale spíš takové ty drobnosti jako kabely a podobně. Kufry nakupuji spíš z českých obchodů, abych mohla bez problémů řešit případné reklamace.