Vlnité až kudrnaté vlasy z velké míry patří k nejsložitějšímu typu vlasů, u kterých je zapotřebí dostatečná péče a také čas na úpravu, aby vypadaly krásně, zdravě a ne jako trs usušené slámy. Sama vlnité vlasy vlastním a vím jaký je to kolikrát kříž. Přesto jsem si našla několik výrobků, se kterými se snažím o to, aby mé vlnky byly přirozené a můj účes nebyl totožný s účesy Marginých sester Patty a Selmy ze seriálu Simpsonovi. A které výrobky mým vlnitým vlasům prospívají?

avatar

Lucie Dneboská
Módní inspirace a styl

Chceš se dozvědět, co doopravdy platí na vlnité vlasy? Zkroť svůj účes a dej mu vytoužený tvar.

Chceš se dozvědět, co doopravdy platí na vlnité vlasy? Zkroť svůj účes a dej mu vytoužený tvar.

Klasická mycí péče

Otestovala jsem řadu šampónů i kondicionérů a poměrně dlouho trvalo, než jsem našla ty, na které mé vlnité vlasy začaly dobře reagovat. Bohužel jsou mé vlnité vlasy rozmazlené, tudíž je zapotřebí sem tam šampóny střídat. Samozřejmě takových typů vlasů je spoustu a mnoho žen má podobnou zkušenost. Na mé vlnité vlasy platí používání šampónů a kondicionérů značky Gliss Kur, po kterých jsou mé vlnky jemné, lesklé a vytváří zdravý dojem. Dále je tu také nová řada Garnier Natural, kde se mi nejvíce osvědčil šampón i kondicionér s aloe vera, který má na mé vlnité vlasy dobré účinky. Stejně výborný je také šampón od Oriflame, opět s aloe vera a maracujou, po kterém jsou mé vlnité vlasy příjemné na dotek a od pohledu hydratované. Skvělá je však také řada Herbal essences. Zkušenosti mám s modrou řadou (pro hydrataci) a červenou (pro barvené vlasy). Obojí si zrovna tak nemohu vynachválit. A zapomenout nesmím ani na šampón a kondicionér od značky Cien s provitamíny, které jsou k dostání v prodejně Lidl. I přesto, že patří k těm levnějším výrobkům, poskytnou výbornou péči vlnitým vlasům. Péče o vlnité vlasy je bezpochyby o něco náročnější, než o ty rovné. Proto je opravdu nutné, používat při každém mytí kondicionér, který jim prospěje. Sama jsem poznala, že když kondicionér při mytí vynechám, tak je to na mých vlasech opravdu dost znát.

Regenerační péče je třeba

Jelikož mají vlnité vlasy velký sklon k lámání a třepení, je zapotřebí dodat jim regenerační péči. Opět mám z této oblasti vyzkoušených pár výrobků, díky kterým mé vlasy nevypadají, jak čerstvě usušená tráva. Velmi dobře se mi osvědčila vlasová maska od již zmíněné značky Herbal essences, opět červená i modrá řada. Stejně tak na mé vlnité vlasy pozitivně působí maska od Schaumy s bambuckým máslem (okrová krabička s hnědým víčkem), která má za úkol vlnité vlasy regenerovat. Taktéž nedám dopustit na bezoplachovou regenerační kúru Lybar Vital hair, která mým vlnkám velmi dobře napomáhá, aby byly zdravé. Navíc po aplikaci mám takový dojem, jako kdybych jim poskytla opravdové osvěžení. Protože si sem tam barvím vlasy, musím jim o to víc poskytnout péči, která zabrání jejich poškození. Skvěle se mi proto osvědčil výrobek od Loreal Paris – Elséve, který je určen pro barvené vlasy. Jedná se o bezoplachovou péči, která opět zaručí, že budou vlnité vlasy krásné a vyživené. Zapomenout nesmím ani na proteinovou výživu vlásků, která je obsažena v nočním spreji na vlasy od Nivey. Tohle obnovující noční sérum je určené pro sušší, lámavé a i poškozené vlasy, kterým v noci dodá potřebnou sílu a vyhlazuje jejich povrch. Kromě všelijakých voňánkujících výrobků používám i domácí zábaly, které buď provádím s olivovým olejem, nebo kokosovým. Oba oleje mají na mé vlnité vlasy, zejména konečky, výborný vliv. Stačí trochu oleje vetřít do konečků, zabalit do potravinové fólie a následně do ručníku a nějakou dobu nechat působit.

Stylingové přípravky na vlnité vlasy

Vlnité vlasy se málokdy obejdou bez stylingových přípravků. Ovšem pokud je čas a vlnité vlasy mi uschnou přírodní cestou, není třeba použít nějakých přípravků. Jelikož toho času mnohdy není nazbyt, musela jsem si vytipovat stylingové přípravky na mé vlnité vlasy, které jim budou sedět a vlnky se budou hezky lesknout. Mezi mé jedničky patří sprej pro lesk od Schaumy, který je určen sice pro barvené vlasy, ale využít se dá i v případě, kdy vlasy barvené nejsou. Díky tomuto spreji mají mé vlnité vlasy zaručený lesk. Jelikož mé vlnité vlasy často trpí na elektrizování, musela jsem si najít výrobek, který tomu zabránil. Tím výrobkem, mnou osvědčeným, je sprej s antistatickým účinkem od Avonu, který vlasy hydratuje a zároveň usnadňuje jejich rozčesávání. Z gelů na vlasy zas nemohu dopustit na gel pro mokrý look od Blanchette B. z Kauflandu, který stojí pár kaček, ale mým vlasům dodá parádní vzhled. Jednou jsem zkoušela gel od Taftu, ale výsledkem toho byly hrubé, nehezké a suché vlasy – takže už nikdy víc. Na závěr pro fixaci používám lak na vlasy buď od Loreal Paris, nebo od Baley. Po obou dvou výrobcích mé vlnité vlasy nezplihnou a zůstanou v takové formě, kterou chci mít :-) . A co vy holky, jaké jsou vaše vlasové tipy a triky? Podělte se o ně do komentářů.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář