Nežádoucí chloupky na obličeji trápí nejednu z nás. Nejčastěji se vyskytují nad horním rtem, bradě a tvářích a my řešíme, jak se jich co nejefektivněji zbavit. Existuje několik způsobů, jenž se liší jak časovou náročností, tak i finanční nákladností a délkou trvanlivosti. Pokud taky patříš mezi ty, kterým nežádoucí chloupky na obličeji znepříjemňují život, čti dál a dozvíš se, jaká řešení máš na výběr.

avatar

Evril Štádlerová

Pro krásu už nemusíme trpět..

Pro krásu stále ještě musíme trpět..

Laserová epilace

Mezi výhody laserové epilace patří to, že je nebolestivá a její účinek je trvalý. Laser ničí chloupky v růstové fázi, a proto je třeba laserový zákrok opakovat po určitém časovém intervalu. Většinou se opakuje čtyřikrát až sedmkrát a například nad horním rtem je to po 6 týdnech. Laserová epilace účinkuje dobře na tmavé chloupky, na světlé chloupky nemusí mít požadovaný efekt. Například velmi účinný a oblíbený je vysokovýkonný laser GentleLASE.Chloupky nesmíš minimálně 6 týdnů před laserovým zákrokem vytrhávat, můžeš je pouze oholit, stříhat, nebo odstranit depilačním krémem. Epilovaná oblast by neměla být nově opálená, ať už sluncem, nebo soláriem. Zákrok je nebolestivý, pouze v citlivých partiích můžeš cítit lehké štípání.
Po zákroku je potřeba ošetřovanou oblast chránit před slunečním svitem, doporučuje se používat krém s vysokým ochranným faktorem (ideálně 50+). Může se také objevit lehké zarudnutí dané oblasti, obvykle trvající pouze několik hodin.
Cena: do 10 000 Kč

Orientální epilace

Orientální epilace představuje šetrné a postupné odstranění chloupků. Epilační hmota obsahuje čistě přírodní ingredience jako například fíky, med datle a orientální byliny. Orientální epilaci ocení především majitelky citlivé pleti, protože epilační hmota pokožku nedráždí. Hmotu lehce nahřeješ, přiložíš na chloupky, necháš působit a poté jí roluješ, a tím odstraňuješ i chloupky, na konec místo omyj vodou. Opakování procedury je nutné po 3 týdnech až po 2 měsících, po několikátém provedení chloupky zeslábnou až přestanou růst úplně.
Cena:
Doma – hmotu koupíš např. na stránkách www.amfissa.cz.
Ovocný epilační med Fructo 300 gramů stojí 452 Kč.
Arabská epilační směs Malago 300 gramů stojí 688 Kč.
Epilace horního rtu tě v salónu vyjde obvykle do 100 Kč.

Cukrová epilace

Epilace cukrovou pastou je velmi stará metoda pocházející z Blízkého východu. Obdobně jako orientální epilace neobsahuje chemikálie, nezpůsobuje alergické reakce, je nebolestivá a chloupky po ní časem mizí. Aplikace cukrové pasty je obdobná jako u orientální epilace.
Cena:
Doma – hmotu koupíš např. na stránkách www.cukrovadepilace.cz.
Cukrová pasta Ebtesama 300 gramů stojí 395 Kč, balení po 700 gramech stojí 750 Kč. Cukrovou pastu seženeš také na stránkách www.cukrovapasta.cz, 850 gramové balení Pandhy’s cukrové pasty stojí 1600 Kč.
Epilace horního rtu tě v salónu vyjde obvykle do 100 Kč.

Elektrická jehla

Jehla je zavedena podél chloupků, elektrický proud zasáhne jejich cibulku, a tím chloupky naruší. Sílu proudu v jehle nastaví kosmetička podle tvé citlivosti a podle síly chloupků. Tato metoda je trochu bolestivá a může zanechat malé jizvičky. Není také vhodná na větší plochy, ale na bradu nebo „knírek“ je ideální. Dobré je, že funguje i na světlé chloupky. Je to velmi trvalá metoda, kterou je ale třeba několikrát po sobě zopakovat.
Cena: Hodina může stát i 700 Kč.

Depilační krém

Dnes se vyrábí už i depilační krémy určené na obličej, je to například krém od značky Depilan. Jejich výhodou je rychlé a bezbolestné použití a také to, že fungují na všechny druhy i odstíny chloupků.
Cena: od 220 Kč

Vosk

Jednoduše a rychle odstraníš chloupky pomocí voskových pásků, značka Veet navíc nabízí vosk v tubičce pro co nejpřesnější aplikaci.
Cena: od 140 Kč

Odbarvení

Chloupky můžeš jen odbarvit, a tím se stanou méně nápadné. K tomuto účelu jsou určeny přípravky s obsahem peroxidu vodíku jako je například odbarvovací krém na chloupky
od značky Mako Butterfly nebo zesvětlovač chloupků v obličeji od značky Sally Hansen. Nevýhodou této metody je možná alergická reakce.
Cena: od 80 Kč

Pinzeta

Odstranění chloupků na obličeji pinzetou je asi nejlevnější řešení, které se hodí ale jen
na malé plochy.
Cena: už od 8 Kč

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy:

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Hanka Veverková

  Sama mám velké problémy s chloupky v obličeji a vyzkoušela jsem několik způsobů, zbavit chloupků, ale buď jsem měla pleť strašně podrážděnou nebo jsem odstraňováním chloupků trávila hodiny. Nejhorší zkušenost mám s voskovými pásky. I když jsem používala přímo obličejové, strašně jsem si poškodila pleť a v místě, kde jsem je používala nejčastěji mám v kůži drobné rýhy, jakoby vrásky. Nejlepší zkušenost jsem měla s obyčejnou pinzetou, jenže než jsem chloupky vytrhla, tak to trvalo i více než hodinu. Před měsícem jsem dostala Braun face 830 a je to obrovská úleva. Jedná se o obličejový epilátor, který funguje na principu pinzety, ale zvládne 200 pohybů za sekundu, takže obličej zbaví všech chloupků během pár minut. Také velmi snadno vytvaruje obočí. Vytrhne velmi rychle a šetrně i ty nejjemnější a nejkratší chloupky a pleť je dokonale hladká na dlouhou dobu. Pohodlně odstraní chloupky kdekoliv na obličeji. Sama ho používám na chloupky nad horním rtem, na bradě, na lícních kostech, mezi obočím, pod a nad obočím. Svým tvarem padne perfektně do ruky, takže se s ním velice dobře manipuluje.
  Braun face ale není jen epilátor, hlavici epilátoru lze velmi snadno sundat a vyměnit za čistící kartáček. Ten zase dokonale a přitom jemně vyčistí a vyhladí pleť. Z pleti odstraní všechnu nečistotu, make-up, vyčistí ucpané póry a jemně obrousí a odstraní šupinky odumřelé kůže. Obličej je krásně vyhlazení, promasírovaný a vypnutý. Po pár týdnech pravidelného používání je pleť celkově zdravější a krásně projasněná.
  Navíc je vodotěsný a může se používat přímo při sprchování. Také údržba a čištění je velice snadné, čistí se přiloženým štětečkem nebo přímo pod tekoucí vodou.
  Velkou výhodou je také jeho velikost, tichý provoz a bateriový pohon, takže ho můžu používat kdekoliv a mít ho stále u sebe.
  K epilátoru a kartáčku je také praktické zvětšovací zrcátko se světýlkem a cestovní taštička.
  Braun face je úžasný kosmetický pomocník. Jedná se vlastně o dva kosmetické přístroje. Epilátor zbaví obličej pleť všech chloupků a kartáček dokonale vyčistí a vyhladí pleť. Z vlastní zkušenosti ho doporučuji všem ženám, které chtějí mít krásnou, hladkou a zdravou pleť bez nežádoucích chloupků a přitom nechtějí trávit hodiny v kosmetickém salonu.

 • Martina V

  Tak tedy také přispěji svou zkušeností. Jsem moc ráda za Braun Face 830, dřív jsem si obočí trhala pinzetou a nejednou se mi stalo, že další den jsem odhalila nedokonalosti, prostě kombinace špatného světla a mojí “slepoty” byla zlá. Teď už to neřeším- epilace s Braunem je přesná a rychlá, pokud mám špatné světlo, tak si vezmu zvětšovací zrcátko s diodou a obočí mi zůstane jen tam, kde má být a téměř bez bolesti. Chtělo to trochu cviku a překonat strach, že si škubnu celé obočí, ale je to opravdu jednoduché. Radost mám i z kartáčku- zmizely mi černé tečky a kůže je hebká a vypnutá. Za mě mohu s klidným svědomím doporučit každé ženě nebo dívce ….je super. :)

 • Hana L.

  Já také používám epilátor Braun Face 830 a za mě opravdu jednička. Dřív jsem chloupky vytrhávala pinzetou nebo u kosmetičky voskem, oboje bylo dost bolestivé a pinzetou to byl boj na dlouhou trať a výsledek stejně nebyl dokonalý. S epilátorem Braun Face mám hladkou pokožku za pár minut, bezbolestně a na dlouho- 2 týdny určitě. S epilátorem po trošce cviku lze i tvarovat obočí, což je také obrovská úspora času. Braun Face 830 je výrobek 2 v 1. Druhý nástavec je čistící kartáček, který je také moc fajn. Pleť mám po něm rozzářenou a krásně vyčištěnou, lépe jak od kosmetičky.

 • Radka Há

  I mně se nejvíce osvědčil Braun face 830. Nejdřív jsem to považovala za zbytečnost (pinzeta to jistí), ale velmi rychle jsem mu přišla na chuť. Ovládání je snadné, vydrží to déle a méně to bolí. Plus je, že přístroj obashuje osvětlené zvětšovací zrcátko, což je moc fajn vychytávka.

 • Milada Krobová

  Doporučuji Braun Face 830, je to novinka na trhu a je úžasný. Součástí
  Epilátoru Bran Face 830 je i praktická taštička, kam epilátor s
  příslušestvím uložíte, tašticka je malá, diskrétní v krásné
  fialové barvě. Mile mě překvapile malé zvětšovací zrcátko
  Braun se světýlkem, které je dobrým pomocníkem při používání
  epilátoru i čistícího kartáčku, nicméně skvěle slouží i k
  líčení. Ovládání samotného přístroje je opravdu jednoduché,
  jediné tlačítko, jehož posunutím z 0 na I epilátor zapnete, dá
  se zapínat na obě strany (pravou či levou) a tím si zvolit směr
  epilace. Epilace sama o sobě je výborná, zachytí jemné i krátkě
  chloupky po celém obličejí. K oblasti obočí bych uvedla, že
  místo mezi obočím, nad kořenem nosu, se trhá báječně, horší
  je to pod linií obočí, kdy se musíte soustředit, aby jste si
  nevyškubli i něco navíc :-D ale je to jen otázka praxe, po pár
  použítích už budete epilovat s přesností :) Jsem nadšená
  především z rychlosti (cca 2-3 minuty) a důkladnosti, nikdy jsem
  pinzetou takto vytrhané obočí neměla. Na mojí mamině jsem
  zkoušela i oblast brady – taktéž super, rychlé, důkladné a také
  oblast nad horním rtem, kde chloupky byly odstraněny opravdu během
  minutky, naprosto dokonale, jen je tato oblast krapet citlivější.
  Čistící kartáček je velice efektivní. Velmi oceňuji, funkci
  Wet a Dry (voděodolnost), tudíž si přístroj můžu vzít do
  sprchy a zabít tak dvě mouchy jednou ranou – klasickou hygienu +
  příjemné čištění pleti. Kartáček je příjemný, jemný,
  pleť nepodráždí. Účinně odstraní nečistoty pleti, zbaví
  pleť odumřelých částí kůže, tzv. šupinek, tudíž
  plnohodnotně nahrazuje peeling, pomáhá, regulovat tvorbu “černých
  teček”, již žádné pleťové masky. Pleť je po čištění
  příjemné hebká a prokrvená, po čištění doporučuji pleť
  namazat hydratačním krémem. Rozdíl je znatelný již po pár
  použitích. Pleť se krásně sjednotí, osobně jsem odložila po
  časi i bb cream, kterým jsem zakrývala drobné nedostatky. Péče
  o epilátor je skutečně velice snadná, k čistění je přiložen
  malý štěteček, kterým odstraníte vytrhané chloupky. Kartáček
  stačí opláchnout teplou vodou, popř. nanést trochu gelu a
  vyčitstit. Výměna baterií též není složitá, postačí drobná
  mince, kterou pootočíte spodní víčko a otevře se vám kryt s
  baterií, baterii vyměníte, zastrčíte zpět do přístroje a
  uzamknete opět mincí. Co mě trochu mrzí je, že vzledem k celkem
  vyšší pořizovací ceně, není epilátor nabíjecí, ale na
  tužkové baterie, při každodenním užívání čistícího
  kartáčku a cca 5x použití epilátoru mi vydržela baterie necelé
  4 týdny Považuji to za malou slabinu Epilátoru Braun Face
  830…Nicméně pořízení velice doporučuji, investice se zcela
  jistě vrátí, když zohledním mnou vynaložené peníze na různé
  peelingy, masky či návštěvu kosmetického salonu. Myslím, že
  tento přístroj by neměl chybět žádné ženě, která o sebe
  ráda pečuje .)

 • chocolate79

  Zakladem by mela byt vzdy krasna a cista plet.Mne se velmi osvedcil cistici kartacek Braun face.Pouzivam ho vetsinou primo ve sprse s trochou cisticiho gelu.Plet je po jeho pouziti naprosto luxusni, cista, zbavena odumrelych bunek…zkratka jako znovuzrozena a pripravena na naslednou peci-at uz masku ci krem.Stetinky kartacku jsou natolik jemne, ze bych je bez obav doporucila i pro citlivou plet.
  A nesmim zapomenout ani na epilator, ktery je soucasti baleni.Pouzivam ho na epilaci brady a horniho rtu, ale treba i pri uprave oboci.To vse jednoduse, precizne a s trochou cviku i temer bezbolestne.
  S cistym svedomim chvalim a doporucuji.
  chocolate79

 • Luckaaa79

  V soucasne dobe pouzivam novinku Braun face 830, ktery je vlastne kombinaci epilatoru a cisticiho kartacku v jednom produktu.Epilacni hlavice umoznuje precizni epilaci vsech prebytecnych oblicejovych chloupku a oproti jinym metodam je to velmi rychle, dlouhotrvajici a predevsim pohodlne.A s trochou cviku je to temer bezbolestne.Pouzivam ho i pro upravu oboci.

  Jsem opravdu maximalne spokojena a doporucuji!

  Luckaaa79

 • monika

  Ahoj S toho si nic nedělej já mam také knírek a nevím jak ho mam dat pryč jsem s toho namrtvíci pomůžeš my děkuji

 • Makysek

  Ahoj mám takový problém je mi 15. let a mám knírek jsem hnědovláska tím pádem to jde hodně vidět …!!Na internetu jsem se dočetla že se knírek dá odbarvit ,ale neuvědomila jsem si že k tomuto účelu je určen speciální druh odbarvovače …Tak jsem si koupila normální odbarvovač na vlasy ..Chloupky to sice odbarvilo ,ale zůstal mi potom snad ještě horší efekt..Zůstaly mi dva opuchlé červené fleky docela to bolí …Prosím poradte jak dlouho mi to tam zůstane ..Předem děkuju za odpověd

 • http://www.americanstars.cz Marcela

  Nezaznamenali jsme jedinou alergickou reakci na zesvětlovací přípravky značky SALLY HANSEN ani JOLEN po celou dobu 17-ti let prodeje v ČR a SR. Navíc jmenované zesvětlovače chloupků chloupky oslabují v jejich růstu. Mohu jen doporučit, zákaznice jsou s nimi velmi spokojené.