Možná nemáš problémy s pletí, možná je to další objekt trápení. Černé tečky potrápí většinu z nás a obvykle se zdají nezničitelné – ale jen doteď!

avatar

Hanka Zahradníková
Píše nejraději o módě a nekontrolovaně zbožňuje také čokoládu.

Co to je za potvory?

Černé tečky jsou vlastně jen zanesené póry. Ty máme všichni, jen někteří je mají větší, někteří menší, každopádně když se ti tyto póry zanesou bincem, vytvoří se černá tečka. A kde se ten binec vezme? Z ovzduší a třeba i ze špinavých rukou, kterýma si šaháš na obličej. Dříve rodiče často radily svým dětem změnit jídelníček (oblíbená byla třeba čokoláda nebo smažená jídla), po kterých na pleti prý vznikaly tečky nebo dokonce akné, ale to už je dnes vyvrácený mýtus. Černé tečky se nejčastěji tvoří na nose, ale můžeš je mít klidně i na čele nebo na bradě.

Jak poslat černé tečky do háje?

Dietní strava ti tedy nijak nepomůže, ale pomocí péče a kosmetiky se dá se zanesenými póry bojovat – především je vyčistit! Jak na to?

1) Póry je potřeba „otevřít“, abychom z nich mohly dostat špínu. To uděláš nejlépe klasickým napařením s ručníkem přes hlavu nebo i horkou koupelí.

2) Špína musí pryč – oblíbeným řešením jsou různé slupovací pásky a masky, které přiložíš na nos a ony do sebe „vcucnou“ špínu z pórů.

Pásky na nos
Essence Purifying nose strips seženeš přibližně za 40 Kč.

3) Dále je třeba nos „vydesinfikovat“, nejlépe nějakou vodičkou, klidně i s obsahem alkoholu.

Vypálit!
Pleťovou vodu Clean & Clear Blackhead Clearing můžeš zakoupit přibližně za 100 Kč.

4) Nakonec nesmíš zapomenout nos hydratovat, stačí oblíbený krém na den.

Každodenní péče

Dobré také je se o tečky „starat“ každý den a předcházet jim tak. Za sebe můžu doporučit tyto dva výrobky, u kterých se mi zdá, že celkem zabírají.

Čistící gel
Hloubkový čistící gel od Yves Rocher – Pure system je k dostání zhruba za 100 Kč.

Závěrečná péče
Hloubkový čistící peelingový gel Loreal Pure zone rovněž seženeš za 100 Kč.

Lékárna v ledničce

A nakonec – jsi příznivce domácích kosmetických „receptů“? Není divu, občas zabírají opravdu lépe, než předražené výrobky z drogerie. Proto jsem zapátrala přímo v řadách holek našeho věku a přináším ti inspiraci z domácí kuchařky na pleť, která tě vyjde jen na pár korun a údajně opravdu zabírá! Smíchej lžící mléka a lžící želatiny a dej na pár vteřin do mikrovlnky. Pak nanes na postižená místa a po deseti minutách sloupni. Tady je i ukázkové video:

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Nikča

    Úžasný, pomohlo!! :D