Chtěla by si se stát modelkou, která je hvězdou každé exkluzivní módní přehlídky, ale nevíš jak? Cesta je to trnitá, ale přece nemáš co ztratit. Vyzpovídali jsme Agátu Hanychovou z Agata Models a zeptali se jí na všechno, co začínající či potenciální modelku může zajímat. Věř mi, že je to hodně zajímavé čtení. Cesta do světa profesionálního modelingu je trnitá, ale pokud se na to cítíš a věříš si, vyplatí se ji absolvovat. Takže jak se vlastně stát modelkou?

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Jak se stát modelkou

Cesta na přehlídkové molo je pořádně trnitá. Práce na přehlídce či focení je především o trpělivosti.

Nutné předpoklady

Jsem tvoje Kámoška a nemám důvod ti lhát – aby si se mohla stát modelkou, je zapotřebí k tomu mít nějaké předpoklady. Stejně jako basketbal nemůže hrát chlap, co má 150 cm, tak ani modeling není pro trpaslice. Stejně tak asi není nutné dodávat, že by si měla pečovat pravidelně o svůj vzhled a postavu. Zapomeň však na vyzábliny a přestaň se prohlížet v zrcadle. Pokud si sama se sebou spokojená a vzhledem k výšce máš adekvátní váhu a postavu, není co řešit.  Míry 90-60-90 jsou dlouholeté cliché, které by se mělo zařadit vedle legend, pověstí a pohádek.  Centimetr sem, centimetr tam, u modelky záleží na celkovém vzhledu a charisma – musí sama sebe umět prodat.

Nejsi ty náhodou modelka?

Určitě už si to zažila: „Slečno, nechcete být modelkou? Mohu Vás nafotit!“ Úplně cizí člověk ti na ulici podává vizitku a zve tě na kávu. Nenech se opít rohlíkem. Vizitka tě nezabije, ale rozhodně nevěr lidem, kteří takhle oslavují dívky na ulici. V lepším případě je to jenom kluk, co se ti snaží polichotit, v horším to může být podvodník s velmi nepěknými záměry. Všechny informace z vizitky si doma ověr, seriózní agentura bude mít své webové stránky a reference. Teprve až pak můžeš nějaké takové pouliční nabídce důvěřovat.

Registruj se na webu

Existuje velké množství internetových stránek, kde si můžeš zdarma či za poplatek vytvořit profil a nahrát na něj vlastní fotky. Profily většinou prohlížejí amatérští fotografové a různé menší agentury, takže to není až tak úplně zbytečné. Mnoho začínajících hostesek či modelek se tak dostalo k zajímavé focení, kulturním akcím, regionálním soutěžím nebo menším přehlídkám. Rozhodně ti mohu doporučit web Foto-modelky.cz, na který můžeš nahrát své vlastní fotografie. Navíc na nich najdeš i seznam aktuálních castingů a adresář agentur a fotografů. Umístit svoje fotky na internet je pro začínající modelku téměr povinnost, jedině tak si tě někdo všimne. Tvůj profil na serveru Foto-modelky.cz můžeš považovat za svou vizitku, na kterou se můžeš odvolávat při hledání menších zakázek. Ve výsledku aspoň poznáš, jestli by o tebe jako modelku mohl být zájem. Na druhou stranu však neotvírají tyhle weby dveře do světa opravdového modelingu. Na webech tohoto typu má profil tisíce holek a lehce zapadneš. Navíc pokud nemáš kvalitní fotografie (ne, fotky z koupelny nestačí), tak pravděpodobně ani tvůj profil nikoho nezaujme. Nezapomeň tedy raději sázet na kvalitu než kvantitu. Pěkný profil ti může otevřít dveře za dalším profesním postupem.

Modelingové agentury

Absolutně nejlepší cestou, jak se stát modelkou, je navštívit modelingovou agenturu. Možná to zní dost komplikovaně, ale pokud to myslíš s kariérou modelky vážně, není lepšího řešení.

Vyzpovídaly jsme Agátu Hanychovou z agentury AGATA MODELS s a zeptali jsme se jí na všechno, co by tě mohlo zajímat. Sleduj rozhovor!

1) Agáto, hodně dívek, které se chtějí stát modelkou a mají už za sebou obchůzky po pár agenturách, odradí nutnost mít svůj book. Nejedná se o malou investici. Platí to i u Vás a je to doopravdy taková nutnost?

Určitě je to nutné, bez booku modelku dělat nemůžete. Je nutné mít book a setkarty.

2) Modelky začínají velmi mladé. Je vůbec nějaký věkový limit, do kdy je možné stát se modelkou? Pokud ano, kdy je optimální začít na sobě pracovat?

Ja myslím, že tak 13 let je optimalní na začátek, ale je to individualní. V zahraničí je ta hranice opravdu nízká. V ČR dívky začínají klidně i okolo 16ti let.

3) Vyplatí se před návštěvou agentury absolvovat nějaké kurzy? Za všechny jmenujme například catwalk, fotomodeling či styling, které pořádáte.

Já sama jsem kurz ve 13ti letech absolvovala a určitě mi pomohl, abych se přestala stydět a nějaké základy mi dal. Chůzi a focení zdokonalíte ale nejlépe praxí.

4) Každý si modelku představuje jako 90-60-90. Podle čeho se rozhodujete u mladých dívek – BMI, symetrie, výška, osobní kouzlo…? Nějaké minimální požadavky určitě musí existovat.

Ano a to je výška, která musí být minimalně 175 cm.

5) Vadí modelingovým agenturám například tetování, piercing či krátké vlasy? Čemu by se začínající dívky z hlediska těchto “zkrášlení” měly hlavně vyvarovat?

Určitě! V zahraničí těžko dostane práci potetovaná holka, takže kdo chce začít s modelingem, neberte si ze mě příklad. Já jsem se nechala potetovat až v 19ti letech, kdy jsem věděla, že do zahraničí už nechci.

6) Upřednostňují agentury dívky, které se již zapojily do různých lokálních soutěží – třeba i bez většího úspěchu? Hodně dívek kvůli tomu posílá přihlášky všude možně.

Já určitě ne, nemám ráda objížděčky soutěží – tak se jim mezi modelkama říká…

7) Především veřejnost si představuje práci modelky jako něco strašně lehkého. Je důležité mít pro práci modelky nějaké předpoklady, ať už je to psychická odolnost či něco jiného? Napadá mě třeba schopnost nebrat si vše osobně.

Určitě to není to, co si spousta lidí myslí – že vstanem odpoledne, někdo nás učeše, nalíčí a šup na molo. Je to hlavně o trpělivosti. Na velké přehlídky je nástup už v osm ráno, je choreografie, líčení, fitting a spousta čekání.

8 ) U nás v ČR je velké množství modelingových agentur, které se markantně liší svým přístupem. Co může Agata Models nabídnout navíc?

Je nejlepší! Ne myslí , že pro holku, co chce zatím pracovat jen v Čechách, je Agata Models opravdu jedna s největším množstvím pracovních nabídek.

9) Dne 26.2.2010 v SILWER CAFE pořádáte Casting pro nové tváře. Měly by se dívky, která mají zájem dorazit, na něco speciálně zaměřit? Co by vlastně mělo patřit k přípravě na takový casting?

Vzít si sebou plavky, úsměv, pokud mají fotky. Ne přijít zmalované a nafoukané!

10) Závěrem bych Tě poprosila o nějaký kratičký vzkaz pro začínající modelky, ale i dívky, které zatím nenašly odvahu. Děkuji.

Nebojte se, v životě se má zkusit vše!!!!!!!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Klára

  Ahoj Aničko možná že by to nebylo zas tak hrozný,napiš mi na email klarka.models@email.cz a uvidíme co se dá dělat .

 • Klára

  Pokud nikdo potřebujete vědět cokoliv o modelingu pište na klarka.models@email.cz

 • Klára

  Nebo můj Email pokud nemáš skype (klarka.models@email.cz)

 • Klára

  Ahoj já dělám v modelingu již několik let ,pokud tě cokoliv zajímá ozvi se mi na skype klarka.models

 • klára sekáčová

  ahoj je mi bylo mi 10 v tet v lednu a vsichni mi ríkají ze bych mela jít na modelku
  merím 152 vázim 38 kg. mohla nebo muzu se stat modelkou ?????????? dekuju za odpoved

 • rose

  ne,jsi moc mala,a k modelingu musíš mít hezký nebo alespon’ zajímavý obličej :)

 • Scarlett

  Holky všechny máte problém s výškou. Jsem jedna z vás, takže to chápu :D Dokonce jsem našla jeden produkt, který by údajně měl podpořit růst. Trochu se bojím, že to nebude fungovat. Vyskoušela to některá z vás? http://www.supergrowtaller.com/
  Jestli o tom víte cokoli, napište to do komentáře :) díky mohlo by to spoustě z nás pomoct :)

 • Niki

  Pleť je při tvojí výšce menší problém. Až budeš mít 172 cm, pak se starej o pleť.

 • Anička

  ahoj je mi 15 a měřím 169cm vážím 52kg v prsech měřím 85cm v pase 70cm a v bokách 84 cm takhle vypadám myslíte že bych mohla byt modelkou ? děkují :)

 • Simona Krajčová

  Ahoj je mi 12 let a v květnu mi bude 13 let. Měřím 167 cm a vážím 49 kg. Jak se mohu stát modelkou? Děkuji :) ..

 • naty

  ahoj je mi 12 a v prosinci mi bude 13 merim 172 cm a vazim 53,3 kg myslis ze bych mela byt hubenejsi? a chtela bych byt modelkou ale mamka mi rekla ze jsem na to moc mala .co myslis co mam delat odepis prosim :)

 • Klára

  Ahoj je mi 11 a červenci mi bude 12. měřím 140 cm a vážím 32kg chtela bych se stát modelkou už teď jdeto a jak se stát modelkou?

 • Michaela

  Mohlo by tě zajímat http://www.mvizage.cz/cs/casting.html .

 • Iva

  Ahoj je mi 12 v dubnu mi bude 13 vážín 50,2 je to moc nejsem moc tlustá chtěla bych se stát modelkou měřím 167 je to zatím málo mamka říká že ze mě bude jednou moc hezká holka a vysoká :D

 • Leila

  Holky, vy to vidíte, jako Hurvínek válku :D Jestli chcete být vážně modelky musíte se dostat do nějaké agentury jako třeba Czechoslovak models, nebo Elite models. Jinak vysolíte rádoby agenturám tisíce za book, který vám bude k ničemu. Nejdřív si řeknět,jestli na to vážně máte ( min. 175cm, BMI 18, nebarvené vlasy, pěkná plet’,…) jinak se budete někde zbytečně ponižovat.

 • Sára

  Taky jsem to zjišťovala,a to stačí si najít svojí agenturu a nebo nějakou soutěž,podle co chcete dělat jestli modeling nebo herectví…..;)

 • Andrea ;)

  Ahoj :) )
  V srpnu možná pojedu na modelingový tábor. :) )
  Modeling je můj sen vždycky jsem si s mojí nejlepší kámoškou hrála na modelku a fotily se.
  Jednou jsem byla na nějakém Castingu na natáčení filmu když mi tam nafotily asi 100 fotek pan fotograf mi oznámil o samotě že jsem fotogenická.Totiž si mě vybraly a dali mi lístek (vizitku) kterou dostalo jen pár zvolených lidí ;)
  Kámošky mi říkají že ze mě bude jednou modelka…:’)
  Zatím je mi 11 let,vážím 32 kg,měřím 150 cm a číslo mích bot je 36/37. Ale strašně ráda pozuju,fotím se a dělám rodičům,kámoškám modní přehlídku zkouším.
  Měla bych na modeling…?
  Vždy to byl můj sen…

 • Barbora

  Ahoj, je mi 18 měřím 175, vážím 55kg nemohu najít modelingovou agenturu, kde bych se uplatnila…

 • Maryleen

  Před krátkou dobou jsem poslala několik přihlášek do agentur a jednu i na web se začínajícími modelkami.Jsem pěkná v obličeji, jsem štíhlá, vytrvalá, ambiciozní, flexibilní a být modelkou je můj sen.Bohužel jsem malá a o malé modelky nikdo nestojí :-/ je mi třináct a tak mám pravděpodobnost, že ještě vyrostu ale kdo ví….

 • Karolína

  Ahoj,jmenuji se Karolína a chtěla bych se stát modelkou.Všichni mi říkají,že se mám přihlásit do nějaké modelingové agentury.V dubnu mi bude 15,zatím ale 14. ;) Popis mé postavy: Jsem štíhlá,dlouhé nohy,hnědé dlouhé vlasy i oči.Vážím 45 kg a měřím 168 cm. V 15.letech bych zkusila nafotit nějaké portfolio. Za zkoušku nic nedám,buď to výjde,nebo ne. Nemám přece co ztatit,předem děkuji za odpověď. :)

 • týna

  Ahoj jmenuji se Kristýna v září mi bude 13let vážím 37 kilo a měřím 159 cm , ale mám trochu problém s pletí semtám nějaký malý pupínek. mohla bych se stát modelkou?

 • Nikola

  Ahoj je mi 13 let :D vážím 50 kg měřím:155-160 cm. Mám hnědé krátké vlasy, oči jsou hnědé :D nos je docela ujde rty trochu větší . Stát se modelkou je můj celoživotní sen :D sním o tom už o 5 let :D Mohla bych se stát modelkou ??? Děkuji za odpověď :D

 • didi

  ahoj ja se chci zeptet jestli bych mohla měřit min než 170????? dekuji za odpoved

 • didi

  ahoj je mi 11 let vážím 32 kilo a měřím 137 centimetrů mám dlouhé vlasy do půlky zad mohla bych se stát modelkou?????

 • andrea

  jemi 12 měřím 162 cm číslo bot :41 vážim 42 kg mohla bych se stát modelkou?? prosím o odpověd

 • Angela

  Ahoj…Je mi 13 let v srpnu mi bude 14.Měřím 175 cm a vážím 50 kg…Mám šanci na to stát se modelkou ?:)

 • http://facebook monika

  ahoj jmenuju se monika je mi 10let tet cervenci mi bude 11 let merim 134 a vazim 31 a mam dlouhe vlasi as na kolena a vsechny lidi mi rikaj ze budu mit hezkou postavu a ze budu hezka holka ale ja chci bit modelkou a taky umim tancovat umim jich 4 tancovani a moc touzim bit modelku

 • denisa koplíková

  Dobry den jmenuji se Denisa a chtela bych se stat modelkou ale je mi teprve 10 a v kvetnu mi bude 11.Je to muj nejvetsi sen uz od mich peti let.Ale je tu malej problem nemam se rada.A tak se chci zeptat jestly to nevadi Popis: dlouhe tmave vlasy,cokoladove oci,vazim 29kg(mnela jsem vaznou nemoc a zhubla jsem o 5kg),vyzka 140cm,malej nos,malou pusu a tluste rty a stredne usi.A bydlym na morave v kromerizi dekuji za odpoved

 • Jana Košová

  je mi skoro 26 a mám tři děti ve svých 18 letech jsem se dostala do modelnigové agentury,ale díky těhotenství jsem se už nijak neangažovala,už mi bude 26 a dost toho lituji já bych se chtěla věnovat jen Foto modelingu pořád mám jednu výhodu všichni si myslí,že mi je stále kolem 20 let šlo by s tím ještě něco dělat?:-(

 • Tereza Fantíková

  Ahoj je mi 12 a v řijnu mi bude 13. Měřím 162cm, vážím 45kg. Jak se mohu stát modelkou? Děkuji za odpověď.

 • karina

  Ahoj je mi 12 v dubnu mi bude 13 važím 41kg meřím 150cm mam dlouhe tmavo hnede vlasy jsem hubena mohla by jsem se stat modelkou ?? ale by to bylo třeba v Břeclave nebo nekde blízko Podivína :) dekujíí za odpoved :) )

 • denisa

  ahoj je my 15 let a chtela bych se stat modelkou :) moje vyska je 179 cm vazim 60kg dekuji za odpoved :) )

 • saska

  Ahoj! můžu se zeptat kolik musí modelka měřit a vážit?a kolik mi musí bejt let? mam míry docela malé i velké co s tim mam dělat?moje míry jsou 85-75-86
  něco musim schodi a i nabrat jak to mam udělat prosím poradíš mi děkuju předem!

 • Sab.

  :D DDDDDDDDDD Prej Agáta modelka :D DDDDDD To i já jsem větší modelka a to jsem byla pouze jednou v Shenzhenu (Čína):DDDDDD

 • Sandra

  S agenturou Agáta Models mám špatné zkušenosti – NEDOPORUČUJI. Výplata měla zpoždění (byla jsem ráda, že vůbec došla), H. Chymčáková všechny e-maily ignorovala a po telefonu nevěděla pomalu, o co jde. Mzda nedošla v plné výši – stále ji s kolegyněmi vymáhám. Na internetu jsem našla další 2 negativní názory. Dejte si pozor!

 • Jana Linková

  Ahoj mohla bych se zeptat jestli se můžu stát modelkou když jsem pihatá a mám i jednu větší pihu na tváři?Není to třeba nějaká překážka ?

 • martina

  dobry dej ja bijsem jse chtela prihlasit na modeling ale az 2012 protoze ja jsem mimoradne v anglii jak krebijsmese dobudli ja my 10 let jestli jo tak napista na muj email dekuji za pochopeji ba bich jse stela s tat fotomodelkou…

 • Ellena

  čawes muzu ti poslat neake fotky ,nechce se mi to tady rozepisovat :)

 • Ester Dulajová

  Ahoj jmenuji se Ester mám 13let, a měřím 168cm,vážím 41kg,obličej mám čistý bez jediného pupínu postava štíhlá dobře stavěná.

 • Simona

  Ahoj je mi 13 vážím 41kg a měřím 168cm ale mám na obličeji malou jizvu když si dám make up není vůbec vidět můžu se i tak stát modelkou ?? děkují za odpověd