Chtěla by si se stát modelkou, která je hvězdou každé exkluzivní módní přehlídky, ale nevíš jak? Cesta je to trnitá, ale přece nemáš co ztratit. Vyzpovídali jsme Agátu Hanychovou z Agata Models a zeptali se jí na všechno, co začínající či potenciální modelku může zajímat. Věř mi, že je to hodně zajímavé čtení. Cesta do světa profesionálního modelingu je trnitá, ale pokud se na to cítíš a věříš si, vyplatí se ji absolvovat. Takže jak se vlastně stát modelkou?

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Jak se stát modelkou

Cesta na přehlídkové molo je pořádně trnitá. Práce na přehlídce či focení je především o trpělivosti.

Nutné předpoklady

Jsem tvoje Kámoška a nemám důvod ti lhát – aby si se mohla stát modelkou, je zapotřebí k tomu mít nějaké předpoklady. Stejně jako basketbal nemůže hrát chlap, co má 150 cm, tak ani modeling není pro trpaslice. Stejně tak asi není nutné dodávat, že by si měla pečovat pravidelně o svůj vzhled a postavu. Zapomeň však na vyzábliny a přestaň se prohlížet v zrcadle. Pokud si sama se sebou spokojená a vzhledem k výšce máš adekvátní váhu a postavu, není co řešit.  Míry 90-60-90 jsou dlouholeté cliché, které by se mělo zařadit vedle legend, pověstí a pohádek.  Centimetr sem, centimetr tam, u modelky záleží na celkovém vzhledu a charisma – musí sama sebe umět prodat.

Nejsi ty náhodou modelka?

Určitě už si to zažila: „Slečno, nechcete být modelkou? Mohu Vás nafotit!“ Úplně cizí člověk ti na ulici podává vizitku a zve tě na kávu. Nenech se opít rohlíkem. Vizitka tě nezabije, ale rozhodně nevěr lidem, kteří takhle oslavují dívky na ulici. V lepším případě je to jenom kluk, co se ti snaží polichotit, v horším to může být podvodník s velmi nepěknými záměry. Všechny informace z vizitky si doma ověr, seriózní agentura bude mít své webové stránky a reference. Teprve až pak můžeš nějaké takové pouliční nabídce důvěřovat.

Registruj se na webu

Existuje velké množství internetových stránek, kde si můžeš zdarma či za poplatek vytvořit profil a nahrát na něj vlastní fotky. Profily většinou prohlížejí amatérští fotografové a různé menší agentury, takže to není až tak úplně zbytečné. Mnoho začínajících hostesek či modelek se tak dostalo k zajímavé focení, kulturním akcím, regionálním soutěžím nebo menším přehlídkám. Rozhodně ti mohu doporučit web Foto-modelky.cz, na který můžeš nahrát své vlastní fotografie. Navíc na nich najdeš i seznam aktuálních castingů a adresář agentur a fotografů. Umístit svoje fotky na internet je pro začínající modelku téměr povinnost, jedině tak si tě někdo všimne. Tvůj profil na serveru Foto-modelky.cz můžeš považovat za svou vizitku, na kterou se můžeš odvolávat při hledání menších zakázek. Ve výsledku aspoň poznáš, jestli by o tebe jako modelku mohl být zájem. Na druhou stranu však neotvírají tyhle weby dveře do světa opravdového modelingu. Na webech tohoto typu má profil tisíce holek a lehce zapadneš. Navíc pokud nemáš kvalitní fotografie (ne, fotky z koupelny nestačí), tak pravděpodobně ani tvůj profil nikoho nezaujme. Nezapomeň tedy raději sázet na kvalitu než kvantitu. Pěkný profil ti může otevřít dveře za dalším profesním postupem.

Modelingové agentury

Absolutně nejlepší cestou, jak se stát modelkou, je navštívit modelingovou agenturu. Možná to zní dost komplikovaně, ale pokud to myslíš s kariérou modelky vážně, není lepšího řešení.

Vyzpovídaly jsme Agátu Hanychovou z agentury AGATA MODELS s a zeptali jsme se jí na všechno, co by tě mohlo zajímat. Sleduj rozhovor!

1) Agáto, hodně dívek, které se chtějí stát modelkou a mají už za sebou obchůzky po pár agenturách, odradí nutnost mít svůj book. Nejedná se o malou investici. Platí to i u Vás a je to doopravdy taková nutnost?

Určitě je to nutné, bez booku modelku dělat nemůžete. Je nutné mít book a setkarty.

2) Modelky začínají velmi mladé. Je vůbec nějaký věkový limit, do kdy je možné stát se modelkou? Pokud ano, kdy je optimální začít na sobě pracovat?

Ja myslím, že tak 13 let je optimalní na začátek, ale je to individualní. V zahraničí je ta hranice opravdu nízká. V ČR dívky začínají klidně i okolo 16ti let.

3) Vyplatí se před návštěvou agentury absolvovat nějaké kurzy? Za všechny jmenujme například catwalk, fotomodeling či styling, které pořádáte.

Já sama jsem kurz ve 13ti letech absolvovala a určitě mi pomohl, abych se přestala stydět a nějaké základy mi dal. Chůzi a focení zdokonalíte ale nejlépe praxí.

4) Každý si modelku představuje jako 90-60-90. Podle čeho se rozhodujete u mladých dívek – BMI, symetrie, výška, osobní kouzlo…? Nějaké minimální požadavky určitě musí existovat.

Ano a to je výška, která musí být minimalně 175 cm.

5) Vadí modelingovým agenturám například tetování, piercing či krátké vlasy? Čemu by se začínající dívky z hlediska těchto “zkrášlení” měly hlavně vyvarovat?

Určitě! V zahraničí těžko dostane práci potetovaná holka, takže kdo chce začít s modelingem, neberte si ze mě příklad. Já jsem se nechala potetovat až v 19ti letech, kdy jsem věděla, že do zahraničí už nechci.

6) Upřednostňují agentury dívky, které se již zapojily do různých lokálních soutěží – třeba i bez většího úspěchu? Hodně dívek kvůli tomu posílá přihlášky všude možně.

Já určitě ne, nemám ráda objížděčky soutěží – tak se jim mezi modelkama říká…

7) Především veřejnost si představuje práci modelky jako něco strašně lehkého. Je důležité mít pro práci modelky nějaké předpoklady, ať už je to psychická odolnost či něco jiného? Napadá mě třeba schopnost nebrat si vše osobně.

Určitě to není to, co si spousta lidí myslí – že vstanem odpoledne, někdo nás učeše, nalíčí a šup na molo. Je to hlavně o trpělivosti. Na velké přehlídky je nástup už v osm ráno, je choreografie, líčení, fitting a spousta čekání.

8 ) U nás v ČR je velké množství modelingových agentur, které se markantně liší svým přístupem. Co může Agata Models nabídnout navíc?

Je nejlepší! Ne myslí , že pro holku, co chce zatím pracovat jen v Čechách, je Agata Models opravdu jedna s největším množstvím pracovních nabídek.

9) Dne 26.2.2010 v SILWER CAFE pořádáte Casting pro nové tváře. Měly by se dívky, která mají zájem dorazit, na něco speciálně zaměřit? Co by vlastně mělo patřit k přípravě na takový casting?

Vzít si sebou plavky, úsměv, pokud mají fotky. Ne přijít zmalované a nafoukané!

10) Závěrem bych Tě poprosila o nějaký kratičký vzkaz pro začínající modelky, ale i dívky, které zatím nenašly odvahu. Děkuji.

Nebojte se, v životě se má zkusit vše!!!!!!!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • http://www.foto-modelky.cz/ Jirka

  Pokud nevíte, jestli máte na to stát se modelkou, tak se zdarma zaregistruje na našem serveru http://www.foto-modelky.cz a uvidíte, zda vám budou chodit nabídky fotografů a agentur. Hodně štěstí ve světě modelingu přeje Jirka

 • http://www.fotopatracka.cz/model/card.php?h=200&crd=1 Káťa

  Ahojky Agátko ,
  Chtěla bych se tě zeptat myslíš že mám šanci se stát fotomodellkou ? měřím 169 cm a važím 60kg zkoukni mojí katru na fotopatračce:-).Rada bych se dostala kam ty do časospisu Playboy myslíš že mám naky šance ??? děkuju předem za odpověd

 • Sabča

  Ahoj chtěla bych se zeptat jestli se nekonají nějaké castingy na modelku nebo fotomodelku ve Zlíně?Je mi 14 a měřím 170cm.Ráda se fotím a mím snem už od malička je stát se slavnou modelkou nebo fotomedlkou jk je Agátka,mám ji moc ráda je to můj největší vzor,je přirozená na nic si nehraje.všichni mi říkají že na to nemám,že si mě nedokážou představit na mole.Ale já na ně nedám,chci to zkusit a chci jít a svím snem.Diky za odpověť

 • valinkááá

  ahojky chtela bych se stat modelkou ale je mi teprve 12 let měřím kolem 165 cm a sním o tom prakticky celý svuj zivot nevím kamarádky mi říkaj ze na to mám prosím odepište mi

 • http://lide NICOLE

  je moc krasnej milujuho :* :P :O :D :( B) :)

 • http://lide NICOLE

  ja jsem stratila lasku mateje chladu moje 1 laska a chci abi me mel rad

 • Deniska

  Ahoj…fakt sem v rozpačité situaci, je mi 15(nebudu si ubírat-patnáct a půl) a měřím tak 183cm (cca každý metr je trochu jiný a já pro klid rodičů už se radši neměřím :) )…vážím 62kg, a ano moc ráda bych to zkusila. Jen i přes tenhle ,,návod,, si nejsem jistá, kdybych nekde našla přesný návod kolik vážit tak neříkám že budu držet nejakou drastickou dietu, ale cvičila bych. Jen se bojím že tohle zrovna není ten dobrý konkurz. Nevíte kde by to bylo pro uplně začínající slečnu nejlepší?…+je nutnost mít book?

 • Péťa Zítková

  Ahojky, chtela bych byt modelkou je me 12 let a merim 155 cm, neni to moc brzi byt modelou a nejsem na to moc mala?? Vzali by me tam kdyz jeste porostu??

 • http://www.in-obleceni.cz?a_aid=a7ffea7f Ďiblík

  Učit se od Agáty asi není to správné řešení… modelka by totiž měla mít i nějaké charisma a mít něco v hlavě….

 • lili

  Mezi námi basketball muže hrát 150cm chlap!!!!

 • Petra Zítková

  Ahojik, jmenuju se Petra Zítková, mám moc ráda Agátu Hanychovou.. Je to můj velký vzor :D Moc jsem se uz od sveho detstvi chtela stat modelkou jako ona :) ) Kdyz je mi skoro 13 let, mam vysku 155-160cm a vazim 38-40kg, mela bych apon nejakou malou sanci byt nekdy modelka???

 • NiNa

  ahoj, je mi 13 jsem vysoká a štíhlá chtěla bych se stát modelkou, ale mám rovnátka, vadí to ?

 • soňa

  To tu teda radí ta pravá…nepochopím jak nekdo jako je Agáta může nekomu radit…poradit může maximálně jak se chovat jako … tohle opravdu nechápu…měla by se na chvilku stáhnout do ústraní a zamyslet se nad svým chováním a něco s tím dělat , protože tady na ní není nikdo zvědavej…!!!

 • Petra

  Chtěla bych se zeptat jestli bych měla šanci stát se modelkou když: meřím 164 a vážím 70kg…musím se přiznat že modelkou chci být od ranného dětství ,ale velice mě trápí má výška a hlavně ta váha…děkuji předem za odpověď

 • http://centrum natalia

  ahoj mohla by sem se nekdy stat modelkou bude mi 12 merim 158 a vazim 39kg ale mi rodice jsou moooc vysoky myslim ze jeste porostu asi pred pul rokem sem se potikala z mentalni anorexii vazila sem 28kg a merila 157cm ale ted uz sem v poradku kazdy mi rika ze sem krsna a ze muzu byt modelkou

 • http://kittanya.blog.cz/1009/agata-hanychova-popalena-v-nemocnici Kittanya

  No, někdo jako je Agáta Hanychová, která si žehlí gatě, když je má na sobě. Popálí se tak, že má na noze popáleniny druhého stupně a myslí si, že za týden může fotit do Egypta…. A navíc je jí spáleného šátku od cigarety víc líto, než pobuchaného auta a vědomí, že tím svým manévrem mohla někoho zabít….
  Taký člověk by potřeboval pořádnú přes hubu, aby se mu v palici rozsvítilo a ne aby oblboval další slečny.

 • Katka

  ahojky.. mím snem je se stát modelkou aspon tedy foto modelkou protoze jsem vysoká jen 165cm a mám váha je 50kg a je mi 14let.Mno a nevíte o něčem v Brně ? o nějakém focení začinajících modelek nebo něco?Nebo co je tam vče za různé agentůry? Má sestra ty je 13 a ona by chtěla být herečkou a není vůbec stydlivá ale a má nějkaké skušenosti , takl jestli by ste mě a jí nepomohla . Děkujeme za odpověd Katka a Bára :)

 • http://mamsancinamodelku? leonka

  ahoj,ja jsem leona pajerova je mi 12let a moje vyska je 161cm mam sanci se stat modelkou?

 • http://www.katerinka11.blog katasjsabvgd

  ahoj tak ja bych se chtela stat modelkou ale nevedela jsem jak a le diky tomuto clanku jsem to pochopila tak ahok

 • Kámoška.cz

  Ahoj holky, jednu chvilku jsem chtěla na dotazy přestat odpovídat, ale vzhledem k tomu, že jejich množství se množí, tak mi to nedá :-) . I když mi řeknete na milimetr přesně, jak jste vysoké a na gram přesně, jakou máte hmotnost, nedokážu Vám poradit. Modeling je hodně o nátuře, vytrvalosti a přesvědčení. Musíte v sobě najít odvahu a zkusit to – teprve čas vám totiž řekne, jestli na to máte nebo ne.

 • Brigitka

  Ahojky chtěla bych se zeptat jestli bych se mohla stát fotomodelkou! Když mám přes 150 a vážím 40 !! Prosím odepište děkuji !! :) třeba na email !

 • Denča

  Ahoj.
  Chtěla bych se zeptat. Je mi 13 let,měřím 164 cm a vážím 48kg. Také ráda zportuji a mým snem je stát se modelkou. Vím že rozhodně ještě porostu. Moje mamka měří přes 173 cm a táta je také vyskoký. Myslíte že bych se mohla stát modelkou ??? Prosím poradte.

 • Christeen

  ahoj,mela bych dozat
  je mi 14 let a merim 166 cm,vim ze jsem na modelku mala a tak bych se chtela zeptat jestli nevite o necem jako je fotomodeling nekde v brne?dozvedela jsem se ,ze u fotomodelingu neni nutne mit 175 cm.
  dekuji za odpoved

 • pajina

  ahojky diky za odpoved a co mam proto udelat?

 • Domča145

  Ahoj, chci se zeptat na nějakou opravdu dobrou agenturu v okolí Liberce a ještě taky na dobré fotografy taktéž v Liberci..díky

 • Kámoška.cz

  Ahoj Pajino, máš k tomu podle všeho předpoklady, ale nezapomeň na to, že to není pouze o číslech… záleží na mnoho dalších věcech. Být tebou se ale nebojím a zkusím to.

 • pajina

  ahojky merim 176 a vazim asi 65 je mi 13 muzu se stat modelkou?Diky za odpoved

 • Kámoška.cz

  Tak treba Fotopatracka.cz, Czechfaces.com, Supermodels.cz nebo Svetmodelek.cz

 • Deniska

  Chtěla jsem se zeptat, jaky je web kde by jsem mohla dát ty fotky :) .

 • Kámoška.cz

  Ahoj DeniSsko, ve Varech je asi nejznámější modelingová agentura Belle Prestige, která pořádá i soutěž pro začínající modelky s názvem Belle Vision Model. Krom toho je pod touto agenturou také hodně fotomodelek, které se objevily v hromadě časopisů a magazínů. V agentuře ti určitě poradí, jak se mezi fotomodelky přidat.

 • DeniSska

  Aojík bydlím v karlových Varech, je mi 13 a měřím 165 a chtěla bych se stát modelkou ale nevím jestli v K.V jsou dobré agentury a chtěla jsem se zeptat jak se stát fotomodelkou?Děkuji předem za podpověd…Pp:*

 • Kámoška.cz

  Ahoj Krystýnko a vlastně i všechny holky. Nezapomeňte na to, že v takhle nízkém věku doopravdy nezáleží na výšce nebo hmotnosti, to v 11 až třeba nějakých 15 letech nehraje žádnou roli. Jde o jedno – nebát se a zkusit to! Nenechte se odradit prvním nezdarem. Modelka by měla být osobnost, musí umět zapůsobit. Pokud si o sobě teda Krystýnko myslíš, že to “něco” v sobě máš, zkus to aneb jak říká Agáta, zkusit se má vše!

 • Krystýna Čemanová

  ahoj měřim 155cm je mi 11 let a vážim 42 kg můžu se stát modelkou ?
  dík za odpověď

 • Kámoška.cz

  Ahoj Andrejko, hostesku můžeš dělat už klidně od 13 let. Záleží pouze na tom, o jakou akci se jedná. U některých akcí se preferují starší hostesky, u některých zase mladší. Stačí se přihlásit do nějaké agentury a ta ti již práci dojedná.

 • andrea

  ahojky take by sem chtela byt modelkou postavu na to mam mam ale jsem na to moc mala mam jen 165 cm ale doufam že jeste vyrostu je mi teprve 13 let…ale chtela by sem se zeptak od kolika muhu delat hostesku

 • Kámoška.cz

  Ahoj Ivetko, bohužel minimální výška je doopravdy 175 cm. Nejsi jediná dívka, které se kvůli výšce nemůže stát profi modelkou, ale určitě není problém zkusit třeba práci hostesky apod. Přeji hodně štěstí.

 • http://nemam ivetka

  je mi 16 let a moje vyska 150 cm mama sanci stat se modelkou moc bych si prala
  cekam na odpoved ahojky..

 • xxara

  Bez booku to jde, ale hodne tezko… vsude na vas koukaj jak na nekoho, kdo spadnul z visne… ja mela to stesti, ze mi ho potom zaplatila agentura

 • Maybe

  Sla bych na casting ihned, ale jak koukam, tak uz asi patrim do staryho zeleza

 • Hippinka.One

  Snažím se sama sebe přesvědčit, jestli na ten konkurz od AGATA MODELS jít… etě si to asi budu muset ale pořádně rozmyslet, nemam tolik odvahy asi.