Jestli se stejně jako já ráda sama a často fotíš, určitě už si přišla na to, že vytvořit opravdu hezký autoportrét není jednoduché. Ve výsledku je ze sto fotek použitelná maximálně tak jedna.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Jestli se stejně jako já ráda sama a často fotíš, určitě už si přišla na to, že vytvořit opravdu hezký autoportrét není jednoduché. Ve výsledku je ze sto fotek použitelná maximálně tak jedna. Pojď se společně se mnou podívat na několik praktických tipů a vychytávek, díky kterým zvládneš kvalitní autoportrét (například na tvůj blog či internetový profil) co by dup.

Chceš vytvořit opravdu hezký autoportrét? Naštěstí už existuje vynález, se kterým je to hračka!

Chceš vytvořit opravdu hezký autoportrét? Naštěstí už existuje vynález, se kterým je to hračka!

Správný look a kompozice

Co je vlastně základem opravdu povedeného autoportrétu? V první řadě je to správná kompozice a vzdálenost od fotoaparátu, protože to je ta jediná věc, kterou nelze doladit v nějakém grafickém programu typu Photoshop apod. Zkrátka řečeno – pokud máš na fotce „uříznutou hlavu“, už to nezachráníš. Stejně tak tváři i postavě lichotí, když je autoportrét vytvořen z nadhledu a dostatečné vzdálenosti. Oči působí větší, nos naopak menší, tvary více symetricky. Jak toho ale docílit? Osobně neznám nikoho, kdo by měl tak dlouhou ruku, aby se dokázal sám opravdu kvalitně vyfotografovat. Naštěstí je tady opravdu žhavá novinka!

Tvoje prodloužená ruka

Na trhu se konečně objevil ruční roztažitelný stativ, který pohodlně spolkne každá kabelka. Tento vynález oceníš nejen v případě focení doma, ale i na různých akcích či výletech. Už nikdy nemusíš žádat kolemjdoucí a bát se, že ti někdo s přístrojem uteče. Kapesní stativ je vhodný jak pro digitální fotoaparát, tak pro videokameru. První český e-shop nabízející tuto vychytávku najdeš na adrese www.vyfotsesam.net. Pokud navíc objednáš zboží v termínu od 20.01. 2011 do 31.01. 2011 a budeš fanouškem stránek na Facebooku, nebudeš muset platit poštovné. Buď si jistá tím, že šmrncovní a památné momentky můžeš s kapesním stativem pořídit, ať se nacházíš prakticky kdekoli!

Od teď už jen kvalitní autoportréty

Třebaže některé fotoaparáty už mají například přední displej, těžko s nimi sebe sama vyfotíš z větší vzdálenosti tak, aby to vypadalo opravdu skvěle. Stejně tak žádat někde na výletě cizího člověka, aby tě vyfotil s partnerem, není zrovna dvakrát fajn. Kapesní stativ můžeš nosit stále sebou, připraven k akci je během pár vteřin! Zachytit ten správný okamžik v celé kráse už nemusí být otázkou náhody.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář