Vysoké podpatky nám přidávají na výšce, eleganci i sebevědomí. Chůze na nich však přináší mnohé nesnáze. Ale naučit se na nich chodit správně vyžaduje jen trochu praxe. Podívej, jak na to!

avatar

Anna Pechočová
Vystudovala oděvní návrhářství na střední umělecké škole.

Správné boty

Měla bys jít nakupovat boty až odpoledne, když už jsou tvoje nohy trochu oteklé. Pokaždé se projdi po obchodě v obou botách, abys zjistila, jestli jsou ti dost pohodlné. Kup si nejdřív boty s nižším širokým podpatkem a postupně výšku podpatků zvedej, aby si nohy postupně zvykly.

Jak se doopravdy naučit chodit na podpatcích?

Vyšlapování

Každé boty je třeba nejdřív vyšlápnout. Budou ti pohodlnější a nevytvoří se ti puchýře. Chození v nich nejdřív zkoušej doma, a potom je ber i na kratší cesty ven, nebo třeba do supermarketu. Zkus v nich všechno, co bys v nich jinak dělala. Pokud chceš jít třeba na ples a budeš v nich tančit, tak s nimi tanči. Také si opatrně zkus chodit po schodech. Při chůzi dolů pokládej opatrně na schody chodidla plnou plochou, při chůzi nahoru šlapej po špičkách. Vyšlápni si boty nejméně jeden den předtím, než s nimi vyrazíš do společnosti.

Technika

Čím jsou podpatky vyšší, tím bude ploška, na které stojíš menší. Nesnaž se to kompenzovat velkými kroky, naopak. Dělej malé, pomalé krůčky a neohýbej při tom příliš kolena. Cílem je chodit co nejpřirozeněji, jako kdybys ani podpatky neměla. Kdybys zkoumala svou chůzi, zjistíš, že při ní přenášíš váhu z paty na špičku a naopak. S podpatky dělej to samé. Nejdřív polož na zem podpatek a potom ladně přenes váhu na prsty u nohou, z těch se odpíchni a udělej další krok. Technika se může měnit s různými povrchy (viz video na konci článku).

Držení těla

Natrénuj svoje držení těla. Brada by měla být rovnoběžná s podlahou, hlava v přímce s páteří a ramena vzadu. Rukama při chůzi lehce kývej, jako to děláš při chůzi bez podpatků. Pomohou ti udržet rovnováhu. Zatáhni břišní svaly, to ti pomůže stát rovněji a vypadat štíhleji. Při chůzi drž nohy blízko u sebe, špičkami miř před sebe. Pokud chceš chodit jako modelka, pokládej jednu nohu před druhou. To vyžaduje trochu víc praxe, ale působí to sexy dojmem, protože se pak tvoje boky hezky houpou. Pro zjednodušení si představ, že chodíš po rovném provaze jako provazochodkyně. Špičky tvých prstů by měly i při této chůzi mířit přímo dopředu.

Video na závěr

Následující video ti pomůže získat ještě více poznatků o chůzi na podpatcích včetně toho, jak chodit na různých površích.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář