To se tak vezme jehle a pak vám projde kůží. O čem je řeč? O piercingu! Zatímco kdysi se piercing považoval za symbol odvahy a byl používán při různých rituálech u indiánských kmenů, v dnešní době je něčím zcela běžným. Piercing je pro nás další zkrášlovací metodou. Chcete se nechat ozdobit tímto šperkem? Tak si něco o piercingu přečtěte.

avatar

Nikol Chrástová
Blogerka se zájmem o vše zajímavé, co se objeví v jejím zorném poli.

Piercing v jazyku může být nebezpečný, přesto tohle riziko mnoho dívek přijme.

Piercing v jazyku může být nebezpečný, přesto tohle riziko mnoho dívek přijme.

Pravidlo nepravidlo

Na co bys neměla zapomínat je to, že pokud ti není 18, piercing můžeš mít pouze se souhlasem rodičů. Ale je pravda, že tohle pravidlo skoro nikdo nedodržuje a stačí, pokud je ti alespoň 15 let. Piercing není nic bezbolestného, takže musíš mít alespoň trochu odvahy, abys jen co uvidíš jehlu, nezačala utíkat. Rozhodně si nenechávej piercing dělat od kamarádky, i kdyby v tom byla sebevíc dobrá a raději zajdi do studia nebo k doktorce, která především propichuje uši a břicho.

Nejčastější místa

Nejvíce populárním je piercing v pupíku, který má každá druhá teenage dívka. Propíchnutí pupíku nepatří k těm nejvíce bolestivým a je jedním z levnějších. Potom je tu propichování jazyku, které už poněkud bolestivé je, ale samozřejmě záleží na prahu bolesti. Často se píše, že piercing v jazyku může být nebezpečný ať pro porušení chuťových pohárků nebo omlácení zubů šperkem, ale řekla bych, že pokud piercing nebude propichovat nějaký amatér, nic vám nehrozí. Oblíbeným piercingem je také madonka, což je „tečka“ nad horním rtem, piercing v nosu, ve rtu nebo bradě a v obočí. Piercing může být také originální a znám pár lidí, kteří ho mají například na bocích břicha, na ruce mezi prsty nebo na genitáliích.

Ceny

Pokud máš vyhlídnutý salon (většinou bývá spojen s tetovacím studiem) zajdi se zeptat na bližší detaily jako je cena. Ceny piercingů závisí na tom, zda je v nich započítán šperk a samozřejmě na místě. Piercing do pupíku a nosu stojí kolem 500-700,- Kč. Brada, ret a obočí většinou 800,- Kč. Nejdražší bývají piercingy do rtu nebo genitálií, které můžou stát kolem 1000,- Kč. Ale samozřejmě jsou i studia předražená, kde piercing může stát ještě víc, ale tam bych nedoporučovala chodit.

Po příchodu…

Nezapomeň si sebou vzít vydezinfikovaný piercing – šperk. Vážně to nepodceňuj a nenos piercing, který sis právě koupila, a není čistý. Mohla by sis tím zanést infekci. Pokud si ho nevezmeš, nic se neděje, protože ve většine piercingových studií si můžeš nějaký šperk rovnou zakoupit. Ale budeš muset nejméně hodinu čekat, než se šperk vydezinfikuje. Poté co řekneš, kam bys piercing chtěla, ti bude nabídnut fix, abys nakreslila přesně, kam ho chceš. Pokud bys chtěla, ale piercing na nějaké nevhodné místo, například u jazyku to může být lehce problémové, budeš na to upozorněna. Pokud se hodně bojíš bolesti, existuje mastička, která by měla místo „umrtvit“ a bolest zmírnit, ale dá se aplikovat jen na určitá místa. Třeba na jazyk to nejde.

Propichování

Ať je propichováno jakékoliv místo, vždycky k tomu budou potřeba speciální kleštičky, kterými se chytne kůže a místo se pak propíchne. Mě osobně stisk kleštěmi bolel tolik, že jsem pak nějakou jehlu vůbec necítila, ale nechci vás strašit. Propichování piercingu je otázkou několika vteřin i s navléknutím šperku. Většinou při tom neteče ani moc krve, až na pár kapek. Mělo by ti být řečeno, jak se o piercing starat, ale pokud nebude, tak je samozřejmě třeba místo kolem mazat hojivou mastičkou. Piercing bys neměla v prvních týdnech vůbec vytahovat, jinak by ti mohla díra zarůst. Pokud ti začne místo hnisat, což se nejčastěji stává u pupíku a obočí, měla by sis zajít k doktorce, protože můžeš mít třeba alergii na určitý kov nebo může být piercing špatně píchnutý. Opravdu to nepodceňuj, protože mě dělal problémy piercing v obočí, ignorovala jsem to a po 3 měsících jsem zjistila, že akné co mi najednou naskákalo a bolení pravé půlky hlavy, bylo právě z toho.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Lukáš Stencl

  Holky, určitě se toho nebojte – není totiž moc čeho. Samozřejmě to trochu bolet bude, ale jen chviličku a rozhodně to za ten okamžik stojí :-) Sám nosím piercing v bradavce od https://www.sperkyleclay.cz/95-piercing už spoustu let a nemohu si to vynachválit. Ještě více se to líbí mé přítelkyni.

 • Nataša Zabloudilová

  A jak fungují takové ty tunely do ucha? Koukala jsem třeba na tuhle nabídku https://www.piercing-factory.cz/cs/152-tunely-do-ucha a moc se mi to líbí, jen moc nechápu, jak to vlastně probíhá. To se nějak postupně roztahuje? Díky za odpovědi!

 • Laila

  Já ho mám,a můžu ti potvrdit,že ucítíš jen maličké štípnutí,což tě bolet nebude! Věř mi,mě jednou štípla vosa a bolelo to víc,než pierc :) Ale mastička se dá sehnat v obchodě s pierci,ale taky ti doporučuji zajít někam k odborníkovi,protože ty určo nemáš moc zkušeností,takže bys sis mohla propíchnout tepnu atd.

 • LuCc

  Ano musíš.Souhlas rodičů je nutný až do 18

 • LuCc

  Natali…Piercing v 11? Doporučuji ti ho tak okolo 14-18 protože v 11 je to dost divné..Rodiče ti na to stejně přídou,pokud si ho tedy nechceš dělat do pupíku..Protože dám příklad:Dáš si ho do třeba do nosu nebo na viditelné místo,takže jak zašroubuješ kuličku,max.3-6 týdnu si ho nesmíš vyndat ;) Takže by to bylo marné

 • Me.

  Ty chytračko? .. Pokud vím, máš dvě strany.. levou a pravou. Jeden piercing se jmenuje Madonna, Druhý Monroe.

 • Markéta Sirotná

  Je mi 14 a strašně chci piercing do jazyka,nebo pupíku.Musim mít souhlas rodiču ? :) nebo,jak to funguje ?děkujů za odpověd :D :* :3

 • Šárka

  V 11 jsem si hrála s autíčkama a nezabývala jsem se piercingem …

 • MarGie

  Ahoj :) , Když se tu tak dívám, jak píšete, že piercing do pupíku nebolí a do jazyka jo :D tak nevím jakou máte hranici bolesti, protože, když jsem si ho já nechávala píchnout do jazyka, nebolel mě vůbec. Lidi často říkají, že stačí se jen do jazyka kousnout a bolí to a co teprve zkrs :) Nebolelo mě to vůbec :) Jenom první týden je kritický, poněvadž nemůžete pořádně jíst, jenom samé přesnídávky a jogurty a ledovat to pořád,ale je to bezbolestné :) a ty Bubblegum :) Jestli nejsi posera, jde to v pohodě přežít :) I od MS. která mi to píchala říkala, že pupík je složitější, bolestivější a déle se hojí :) ) Jazyk je v pohodě totálně :) Jen se nedívat na videa z toho jak to píchali nebo tak :) a pohodička :) ) Měj te se, a snad sem někoho utěšila trošku :)

 • natali

  ahoj :D ja a moje kamaradka :D si chceme udělat pirsink doma je nam 11 let a rodiče to nesmi védět jak nato pošlli mi prosím jak to mame udělat a jestli je to dobry napad ?? !!! :D

 • Roni

  Ahoj všem, podílím se s vámi o své zkušenosti :) , mám piercing v pupíku a jazyku. Do pupíku jsem šla, když mi bylo 14 let, takže jsem musela vzít sebou jednoho z rodičů. Lehla jsem si a řekla kde ho tak chci mít, Toni (ten co to píchal), mi tam nakreslil bod a šel a věc, celou dobu si se mnou povídal, pak jsem cítila vteřinové štípnutí, tak jsem se koukla a on už šrouboval kuličku, takže bolest fakt minimální, vosa je nepříjemnější :) , hojí se to podle typu kůže, každému jinak, mě to moc nehnisalo, prolévala jsem to 60% lihem a mela jsem i mast, ale ta byla na nic.. Dírka pro pierc není tak velká, nemusíte se bát, navíc zaroste po nějaké době, když jsem ho měla venku dva dny, měla jsem problém ho tam dostat a to ho mám 4 roky :) . Jazyk jsem si nechala píchnout v 18. a kamarádka mě u toho držela za ruku, drtila mě víc než já jí, když to viděla :D , ale byla jsem jí vděčná pač trochu odváděla bolest s toho píchnutí, jo jazyk trval déle a víc mě bolel, ale také se to dalo, trvalo to tak pět vteřin, hlavně jsem si tu bolest také dost vsugerovala, protože ,mám strach z jehel a obzvlášť když se mi blíží k obličeji :D , jazyk zarůstá mnohem rychleji, mnohem rychleji se i hojí, druhý den je nejhorší, když melete furt pantem jak já, tak obzvlášť, pač to dost nateče. Po týdnu je ale vše ok :) , myslím, že je dost těžké, aby to druhý den nikdo nepoznal, ale jde to, také to o mě pár lidí vůbec nevědělo :) , klidně napište, je-li vám něco nejasné :)

 • Péťa

  My s kamarádkou si chceme propíchnout piercing do pupíku ale bojíme se že to budehroozně bolet.. Kde se dá sehnat mastička proti boleni?

 • Nick..

  Z vlastní zkušenosti a praxe vím, že piercing do pupíku bolí méně než injekce u lékaře a to samé i s jazykem. Nejsem profesionál ale piercingy si píchám už tři roky. Nikdy jsem s tím neměla žádný problém, nikdy mi nehnisaly ani nic podobného a to jsem měla piercing všude kromě intimních partií, ale kamarádkám ani příbuzným zásadně nepíchám.

 • http://opy.blog.cz opY

  Paradoxně se většina lidí propíchnutí jazyka bojí, právě kvůli té “bolesti”. Pokud dotyčný není bezruké pako, propíchnutí vůbec neucítíte. Zásadní problém, proč to bolí, vidím v tom, že málo zmáčkne kleště..

 • Lenka

  Když jsem si nechala dlat piercing do obočí .. bolelo to minimálně … jak mi to obočí chytla nejprve těma kleštěma , tak jsem ucitila divnej tlak a propichování moc nebolelo … jediný co mě na tom všem bolelo byla po propíchnutí dezinfekce , která hrozně štípala :D

 • http://pmichalkova.tumblr.com Petie ^^

  Pokud je na místě umrtvení, tak to štípe mamixálně jako očkování. Bolest pak není žádná :) Jinak chodím si to nechávat propichovat u doktorky na chirurgii a propíchnutí mě do nosu stálo 100 kč (plus 100 šperk) a tak stejně i u pupíku. u pupíku je horší to, že to ještě tak týden bolí. Pak už to je v pohodě pokud k tomu je dobrá péče. :)

 • Eva

  Čau chtela bych se zeptat zda by mi doktorka mohla propíchnout piercing v brade bylo by to možné?díky

 • Michaela, 15

  Mě osobně když mě píchali pirs do pupiku tak mě ty kleště stliskl tak že se mi to odkrvilo a pak už sem tu jehlu ani necítila :D ..:)

 • http://x-bubblegum-x.blog.cz Bubblegum

  Nepásli jsme spolu husy, abys mi říkala chytračko. Od spousty kamarádek i od tatér vím, že se tomu říká madonka. Ty si tomu říkej jak chceš ;)

 • Lucka

  To není žádná madonka ale Monroe, ty chytračko.

 • Díí

  Mám piercng ve rtu a můžu říci že vůbec nebolel a nestál vůbec 600,800 ani 1000,- jak všichni říkají a píšou :) Mě stál pouhých 250,- vůbc mě nebolel ani nebolí a to ho mám teprv týden :) nemáměla jsem to ani napuchlé ani červné :) asi taky zaleží na tom kdo vám piercing píchá :) Hold v Novém Jičíně máme šikovné lidi :) ) Kdyžtak odkaz > http://www.ferry-tattoo.wz.cz/ …. Krásné tatto, henna či piercing :) Příjemný chlap, jen doporučuji ;)

 • http://x-bubblegum-x.blog.cz Bubblegum

  Tak asi záleží na tom, jaký máš práh bolesti, protože také z vlastní zkušenosti a od kamarádek vím, že jazyk bolí celkem dost. Pupík se dal přežít.

 • Péťa

  Ahojky, troufla bych si nesouhlasit s tim, zda je bolestivejsi pierc do jazyku, nebo do pupiku… Z vlastni zkusenosti, vypraveni, jinych clanku a primo od “meho” piercera si myslim, ze pierc do jazyku je jednim z nejmin bolestivych a pupik zase naopak… Jinak zdravim a preji fajne vecer :)