Cut crease technika se může zdát obtížná, ale ve skutečnosti to není nic složitého a naučit se ji může každý. Toto líčení spočívá ve velmi výrazném konturování oka.

avatar

Gabriela Doležalová
Propadla dvoum vášním – psaní a kosmetice!

Ladíme základy

Před líčením očí nezapomeň krásně sjednotit pleť make-upem, nebo BB krémem, zvol to, co je ti milejší. Nedokonalosti zakryj korektorem, zaměř se hlavně na kruhy pod očima a zarudnutí kolem nosu. Občasný pupínek také můžeš zamaskovat. Trochu si vykonturuj tvář matným bronzerem a nezapomeň ani na čelo a nos. Líčka popraš růžovou tvářenkou. T-zónu přepudruj pudrem. Ani na obočí by se nikdy nemělo zapomínat. Ženské obočí je ve většině případů dost řídké a světlé oproti barvě vlasů. Dokreslením se vše zdokonalí.

Podklad pod stíny
U líčení očí bys vždy měla začít nějakou bází.

Jako vždy začni nějakým podkladem pod stíny. K těmto účelům skvěle slouží tužka, kterou rozmažeš do ztracena.

Základní stín
Pro více přirozený look jsou vhodné stíny s matným efektem.

Na pohyblivé víčko a pod obočí nanes matný béžový stín. Nezapomeň, že barvy si můžeš kdykoliv obměnit podle svého vkusu a nálady a vždy tak vykouzlit úplně jiný look. Dnes tě chci hlavně naučit tuto techniku.

Konturování
Cut crease se nejlépe líčí s precizními štětci.

A teď ta nejdůležitější část. Zvýraznění kontury oka. K tomu ti poslouží nějaký hodně precizní štětec. Nejlépe „pencil brush“. K tomuto líčení jsem si vybrala hnědý odstín s fialovým podtónem. Štětcem nakresli linku, jako to vidíš na fotce. Linka se kreslí tam, kde nahmatáš kost – je nad pohyblivým víčkem. TIP: linku kresli při otevřeném oku, přesně poznáš, kam patří.

Stínování
Stínování může být někdy o nervy, ale výsledek stojí za to.

Je třeba linku pěkně rozblendit, ale pozor, stínuj jen směrem nahoru, ostrou linku v kontuře oka zachovej. Já stínovala pomocí světlejší varianty předchozího stínu.

Linka
Linka oko krásně orámuje.

Dalším krokem je černá linka, protáhlá do kočičí linky.

Zvýraznění make-upu očí
Už jen pár finálních úprav.

Tmavším stínem zvýrazni vnější koutek. Dodá to oku více dramatičnosti a celkově to udělá lepší efekt. Vnitřní waterline vykresli bílou tužkou, tím si opticky zvětšíš oko. A dolů pod řasy udělej linky stejným stínem, jaký jsi používala při samotném konturování. Třpytivým stínem rozjasni vnitřní koutek oka a okolí pod obočím.

Kleštičky
Možná kleštičky vypadají strašidelně, ale udělají krásnou křivku řas.

Pro lepší křivku řas je natoč kleštičkami.

Řasenka
Řasenka je finální krok.

A teď už jen oblíbená řasenka a oči jsou hotové.

Rtěnka
Na jaro se nehodí tmavé odstíny rtěnek, zkus něco odvážně výrazného.

Rty zvýrazni oranžovou rtěnkou, ta se teď na jaro ohromně hodí, vypadá svěže.

A make-up je hotový. Tak to nebylo zas tak těžké, ne? Při obměně barev můžeš vykouzlit i velmi dramatický večerní make-up.

Hotový make-up
Líčení je hotové. Co na něj říkáš, vyzkoušíš ho?

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář