Je důležité mít krásné zdravé vlasy, které jsou tvojí vizitkou, ale stejně tak důležité by mělo být zacházení s nimi. Pěkně upravenými a sčesanými vlasy okouzlíš okolí a my ti dnes prozradíme návod jak si vytvořit speciální cop, nazývaný rybí, který je v současné době velmi oblíbený i u zahraničních celebrit.

avatar

Katka Pešavová
Mezi její zájmy patří cestování, filmy a převážně móda a psaní.

Podívej se na jednoduchý návod, díky kterým vytvoříš na své hlavě moderní a atraktivní cop.

Podívej se na jednoduchý návod, díky kterým vytvoříš na své hlavě moderní a atraktivní cop.

Hřeben a trochu šikovnosti

Zapletené copy už jsou ohranými účesy, které zná kde kdo. Rybí cop je už méně známý, ale určitě s ním zazáříš. Ze začátku to bude chtít jen trochu cviku do tvých prstů, ale později bude jeho vytváření hračkou. Jediné co k jeho přípravě potřebuješ je hřeben a trocha šikovnosti. Moderní styl účesů je tzv. „messy“ styl (neupravený, nedbalý) což znamená, že když uděláš při jeho pletení chybu, je to jedině dobře, a tento styl podpoříš ještě tím, když vlasy u kořínků natupíruješ. A teď už si povíme jak na to.

Krok 1.

Zhruba v polovině temene si udělej klasický culík. Nezapomeň, že rybí cop je vhodný pro ty, které mají delší nesestříhané vlasy. U sestříhaných vlasů budeš muset použít stylingové přípravky, pro zkrocení neposedných pramínků

Krok 2.

Rozděl si vlasy v culíku na dvě stejné půlky a každou chytni do jedné ruky.

Krok 3.

Nyní je čas na vytváření rybího copu. Z vnější krajní části jedné půlky, kterou držíš v ruce, vezmi slabý pramínek, přendej ho přes vlasy, které držíš v téže ruce a konec pramínku přendej do druhé půlky vlasů. To samé opakuj s druhou půlkou

Krok 4.

Toto opakuj do té doby, než budeš mít zapletený celý cop. Konec svaž slabou gumičkou. Celý cop řádně nalakuj lakem na vlasy.

Ze začátku je nejjednodušší, když si před tím než začneš plést rybí cop, uděláš culík. Později můžeš zkoušet různé jiné varianty bez culíku, např. na stranu. Pro zvětšení objemu, či délky copu, můžeš použít clip in vlasy.

Video – Jak se plete rybí cop

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář