Mastné vlasy trápí většinu holek ve věku od 13 do 20 let, některým tento kosmetický problém vydrží i do pozdějšího věku. Příčin, proč se vlasy hodně mastí, může být několik, ve většině případů za to ale můžou hormonální změny v těle. Pokud je to i tvůj problém, rozhodně čti dál. Přinášíme ti pár tipů, díky kterým budou tvoje kadeře za všech okolností ve skvělé formě.

Jak na mastné vlasy

Vlasy se myjí podle potřeby

Ještě tvoje babička, možná i maminka, byla vychovávaná v tom, že vlasy se mají mýt jednou, maximálně dvakrát týdně. Už před několika lety ale přišli vlasoví odborníci s tím, že vlasy vyžadují individuální péči, a je důležité je mýt podle potřeby. Takže pokud máš mastné vlasy, které jsou hezké jen první den po umytí, v klidu si je myj každý den. Jen zvol správnou vlasovou kosmetiku.

Jaký šampon?

Vlasy, které se nadměrně mastí, je potřeba nezatěžovat hutnými krémovými šampony, ale dopřát jim lehkou péči v podobě speciálních šamponů na mastné vlasy. Dobré jsou Timotei šampony, které mají většinou průhlednou konzistenci a pro krásu vlasů se vyplatí je používat ráno. Přes noc totiž naše pokožka vylučuje nejvíc mazu, takže když si umyješ hlavu večer před spaním, může se lehce stát, že to ráno budeš muset zopakovat. Pokud zrovna nemáš čas na mokré mytí, je pro mastné vlasy skvělý suchý šampon. Aplikuje se na suché vlasy v podobě jemného pudrového prášku, který nasaje přebytečnou mastnotu a pak ho stačí jen pořádně vyčesat. Vlasy odlehčí, takže vypadají zase svěže.

Při boji proti mastným vlasům vsaď na kvalitní šampon.
Při boji proti mastným vlasům vsaď na kvalitní šampon.
zdroj: Timotei.cz

Kondicionér a maska

S kondicionérem zacházej opatrně. Na vlasy ho stačí použít jen malé množství ve velikosti ořechu a dostat by se neměl na pokožku hlavy. Zbytečně by podráždil mazové žlázy a podnítil je k větší tvorbě mazu. Vlasovou masku aplikuj jen občas, ideální frekvenci určitě poznáš sama. Pro mastné vlasy jsou nejvhodnější masky z jílu, který dokáže zklidnit kůži u kořínků vlasů a zmírňuje tvorbu mazu.

Účes

Mastné vlasy mají tendenci plihnout, proto je pro ně ideální postupně sestříhaný účes, který bude působit za všech okolností nadýchaně. Vlasy češ jen plastovými nebo gumovými hřebeny s širokými mezerami mezi zuby. Husté hřebeny a kartáče jsou pro tebe zapovězené! Maz koncentrovaný u kořínků vlasů by totiž zbytečně roznesly po celé délce vlasů a ty by pak vypadaly nehezky a nezdravě.

Patero pro mastné vlasy – čemu se vyhnout:

  • Vlasovým přípravkům obsahujícím proteiny, oleje nebo silikon
  • Fénování horkým vzduchem
  • Mytí hlavy příliš teplou vodou
  • Častému nošení čepic a klobouků
  • Příliš utaženým culíkům a copům

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Jaké dámské parfémy bodují na českém trhu?

Prohlédni si žebříček nejoblíbenějších parfémů, se kterými ho zaručeně okouzlíš.

Sponzorovaný tip

Přidej komentář

  • http://www.facebook.com/dominika.mikulska.9 Dominika Mikulská

    Pro mou pokožku ten nejhorší šampon v životě, který jsem kdy vyzkoušela…Ovšem například mojí mamce sedí;-)