Každá dívka či žena miluje líčení nejen z toho důvodu, že nás dělá krásnější, ale také proto, že líčení je zábava. Avšak ty ženy, jejichž pleť je náchylná k akné mohou mít při nanášení make-upu určité obavy, že bude jejich pleť po nanesení make-upu vypadat hůř, nebo se jim akné dokonce zhorší. Akné postihuje každou věkovou skupinu žen, ale to neznamená, že se tyto ženy a dívky musí od používání make-upu držet dál.

avatar

Anet a Nely
Ségry, se kterými módní nudu nezažiješ.

Před každým nanesením jakéhokoli líčení je důležité, aby byla tvá pleť čistá. Záleží ti na dokonalém vzhledu?

Před každým nanesením jakéhokoli líčení je důležité, aby byla tvá pleť čistá. Záleží ti na dokonalém vzhledu?

Výběr je důležitý

Make-up, který budeš používat musí být takový, aby pokryl jizvičky, které máš po akné a zároveň zakryl stávající pupínky. Make-up musí být proto vybrán s velkou pečlivostí. V různých drogériích můžeš sehnat make-up, který tě nejen udělá krásnější, ale také ti pomůže proti akné bojovat. Kup si proto takový, který neobsahuje oleje a neucpává póry. Před nákupem si tedy zkontroluj jeho štítek a složení, které je pro aknózní pleť také velmi důležité. Pokud se stále nemůžeš rozhodnout, který make-up je pro tebe ten pravý, zvol ten minerální, který je vyroben z minerálů z přírodních zdrojů. Mezi značky, které tento make-up nabízí, je třeba Maybelline. Minerální make-up obsahuje také oxid zinečnatý, který taktéž pomáhá v boji s akné.

Jak make-up nanést?

Před každým nanesením jakéhokoli líčení je důležité, aby byla tvá pleť čistá. Umyj si proto obličej čístící vodou, která obsahuje benzoyl peroxid nebo kyselinu salicylovou. Obě dvě tyto složky pomáhají hloubkově čistit pleť i akné. Vezmi si proto čistící vatový tampon a jemně s ním otři obličej, aby si se zbavila mastnoty a tvá pleť byla svěží. Nyní je na řadě nejdůležitější část použivání make-upu. Než jej naneseš na obličej, použij korektor ve stejném odstínu tvé pleti a aplikuj jej na červené pupínky na obličeji. Po chviličce vezmi do ruky např. minerální make-up a pomocí štětce nebo houbičky nanášej make-up do ztracena na obličej a krk. Poté můžeš použít i pudr, díky kterému se tvá pleť nebude lesknout ani po několika hodinách. Doporučuji ti Stay Matte od Rimmel.

Doladění

Pokud i ty patříš mezi slečny, které se neobejdou bez tvářenky nebo bronzeru, měj na paměti, že ty krémového složení mohou být pro tvou pleť příliš těžké a ucpávat tak póry. Základem líčení je také nanášení očních stínů, ty se nezapomínej vyhýbat těm, které jsou vysoce lesklé, obsahují totiž složky, jako je slída a mohou vyvolávat vznik akné. To samé platí i u tmavých očních stínů, které ve svém složení mají tmavé pigmenty, které pro tvou pleť nejsou vhodné. Co se lesků na rty týče, i ty mohou být mastné a kolem úst se ti můžou vytvořit nevzhledné pupínky, proto vol raději matné rtěnky.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Veris

    Také jsem bojovala dost s akné a řešila, který make up pořídit. Určitě si kupuji dražší z lékárny, nedá se to srovnávat s těmi v klasických drogeriích. Ale i když jsem se zatřela tak mi stejně vadilo, že jsem měla tolik pupínků. Nakonec mi to dost zmírnily kapsle z rybího oleje, které jsem si původně koupila na imunitu. Když jsem pročítala diskuze tak více lidí zaznamenalo zlepšení pleti při používání těchto kapslí.

  • Sajmon

    Akné mám, mývala jsem ho i horší. Dá se říct, že teď mě převážně trápí strašně moc černých teček. Make.up jsem měla přímo na akné od Dermacolu, ale ten nekryl a nevydržel. Teď mám od Rimmel Match perfection a jsem spokojená. Nemám v plánu utrácet velký peníze za něco v lékárně.

  • http://www.anittas-world.blog.cz Anitta

    Co se problematické pleti týče, je dobré investovat do dražších make-upů z lékárny. Vyzkoušela jsem řadu výrobků z drogerie a drtivá většina mě velmi zklamala…:-(. Důležité je také snažit se akné nejprve vyléčit, ne jen ho zakrývat make-upem!