Léto, neléto. Celý rok se těšíš na sluníčko, ale jak se před ním chránit? Není nad krásně opálenou pleť, ale fakt je takový, že slunce z našeho obličeje dokáže udělat i pěknou neplechu. Jak tomu vyvarovat? Určitě netoužíš po vráskách, už jako mladice. Je pravda, že slunce částečně vysušuje obličej a při delším pobytu na sluníčku naše tvář stárne.

avatar

Lucie Šubrtová

Léto, neléto. Celý rok se těšíš na sluníčko, ale jak se před ním chránit? Není nad krásně opálenou pleť, ale fakt je takový, že slunce z našeho obličeje dokáže udělat i pěknou neplechu. Jak tomu vyvarovat? Určitě netoužíš po vráskách, už jako mladice. Je pravda, že slunce částečně vysušuje obličej a při delším pobytu na sluníčku naše tvář stárne. Nauč se, rozmazlovat si svůj obličejík. Po pár letech poznáš, že tvá práce nebyla zbytečná.

Tvá pleť touží po hydrataci, protože je namáhaná sluníčkem. Léto dává naší pokožce zkrátka zabrat, ostatně stejně jako zima.

Tvá pleť touží po hydrataci, protože je namáhaná sluníčkem. Léto dává naší pokožce zabrat, ostatně stejně jako zima.

Peeling, čistící prostředky

Pleťový peeling by se měl používat 1x týdně, zatímco tělový 1x měsíčně. Je to skvělá věc. Zbaví se mrtvých tkání a obrousí jak tvou pleť, tak i tělo. Bez peelingu se prostě neobejdeš. Také nezapomeň na tonika, emulze či pleťová a tělová mléka.

Hydratace

Tvá pleť touží po hydrataci, protože je namáhaná sluníčkem. Hydratační krém nanášej jak ve dne, tak i večer, pokud chceš, vem si sebou na dovolenou i hydratační masku, kterou nic nezkazíš. Doporučuji Enzyme mask Pineapple od Freeman. Pleť je rozzářená a hlavně hladká.

Jak se líčit v létě?

Nezapomeň na opalovací krémy. Myslím si, že je naprosto zbytečné v létě používat make-up. Snadno se spotíš a na obličeji se ti vytvoří mapa. Jak tomu předejít? Zkus ti pořídit dlouhotrvající voděodolný make-up, který se nevysuší, ale asi nerozteče. Pokud jdeš na túru, zapomeň na nějaký make-up, nechceš přece, aby se tě někdo lekl :-D . V létě vsaď na jemnější líčení, jako je řasenka a tvářenka. Ovšem, pokud míříš na večerní akci, tak to je jiná. U večerního líčení se meze nekladou. Obleč si tvář podle toho jak je ti libo.

Ach, ty vrásky

Tento odstaveček bych ráda věnovala starší generaci, ale ne zase tak staré, myslím tím, střední věk. Myslím to, bez jakékoliv urážky. Dáma ve středním věku moc dobře ví, jak je pro ní slunce škodlivé. Už má první vrásky a slunce jí jedině uškodí. Ano, i mě to čeká, jednou budu vypadat jako scvrklá švestka :D . Jak tedy předejít stárnoucí pleť? Existují speciální séra, která naší pleť dokáží ochránit. Například Bio Superfruit Concentrate od Essential Care s výtažky z granatového jablka. Cena je poněkud vysoká, ale toto sérum obsahuje mnoho antioxidantů a zabraňuje předčasnému stárnutí pleti. Pokud chceme být krásné, jsme schopny všeho. Je mnoho výrobku, které nám opravdu pomohou, ale to snad někdy příště.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Pipi

    V článku je spousta chyb v čárkách, jsou i tam, kde by být neměly, špatně se mi to četlo. Jinak tak průměrný výtvor :)