Umělé nalepovací nehty už dávno nejsou v módě. Zato gelové a akrylové nehty, které jsou opravdu nádherné, jsou stále populárnější a jejich majitelkám máme opravdu co závidět. Ale co máme dělat, pokud peníze na gelové nehty nemáme, a nebo je prostě nechceme? Proto tu mám pár rad, jak mít svoje nehty krásné i bez nějakého gelu.

avatar

Nikol Chrástová
Blogerka se zájmem o vše zajímavé, co se objeví v jejím zorném poli.

Máš své přírodní drápky a gelové se ti hnusí? Naučím tě o ně pečovat tak, že i gelovky budou závidět:)

Máš své přírodní drápky a gelové se ti hnusí? Naučím tě o ně pečovat tak, že i gelovky budou závidět:)

Zdravé nehty = základ

Podívej se na své nehty. Vidíš krátké a okousané něco, co se zdravím nehtům ani zdaleka nepodobá? Nebo jsou poměrně dlouhé, ale na konci měkké a hned se ti zlámou? Pokud ano, pak potřebují lázeň, takže si kup orientální sůl, kterou rozpusť ve vodě a na 5 minut do ní ponoř ruce. Pokud se ti nehty lámou už delší dobu, nakoukni do svého jídelníčku, jestli máš dost vitaminu A, zinku a hořčíku. Pokud ne začni baštit víc ryb, mrkve a mléčných výrobků. Výbornou věcí je také zpevňující lak na nehty, které ti také můžou zabránit v kousání nehtů, protože jsou hořké.

Lázeň a lakování

Podle kluků vypadají mnohem lépe, kratší a hezky ozdobené přirozené nehty než ty nalepovací, které trčí metr před tebou, vypadají nepřirozeně a navíc se pořád děsíš, kdy ti nehet upadne. Jak si nehty stylově nalakovat? První krok je lázeň – do mističky nalij vlažnou vodu, přidej pár kapek citronu a olejíčku. Na 5 minut do ní ponoř nehty, aby se změkčili, protože potom ti lakování půjde lépe. Prsty si potom osuš a namaž krémem na ruce, protože předchozí lázeň sice nehty změkčila, ale také vysušila kůži okolo. Ať si chceš nehty nalakovat jakoukoliv barvou, nejprve si je nalakuj průhledným nehtem s vitaminy. Vyhladí se tím případné rýhy a lak ti vydrží na nehtech delší dobu.

Zdobení

Vyber si, jak chceš mít nehty ozdobené, jestli jenom nalakované nějakou barvou a do toho kreslené vzory, zdobícím lakem nebo si můžeš v drogérii koupit různé kamínky, hvězdičky a podobně, které si do nehtů dáš. Další možností jsou nálepky, kterých je na výběr také plno. Pokud si chceš do nehtů dávat kamínky, nalakuj si je barevným lakem alespoň 2x, aby byla vrstva silnější a ozdůbky do nich hned vkládej. Můžeš na to použít pinzetu nebo speciální zdobící tyčinku. Po zaschnutí je znovu přelakuj průhledným lakem, abys zabránila vypadnutí ozdob. Něco podobného je to s nálepkami, které když na nehty dáš, také přetři průhledným lakem, aby se ti hned nesloupaly. Jestli se ti více líbí zdobení jenom laky a jsi trochu zručná, kup si třpytivé a barevné zdobící laky, které mají užší štětečky, a můžeš si nehty nazdobit podle sebe. Na internetu se dá najít spoustu zajímavých vzorů, takže hurá do toho.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • http://x-bubblegum-x.blog.cz Bubblegum

    A můžeš mi říct kde ty gramatické chyby vidíš? Vidím jen jednu ;)

  • Kamča

    Pěkný článek, až na ty gramatické chyby, jenom při jednom přečtení jsem jich našla pět – dělejte s tím něco… Čte se to opravdu špatně.