Každý chce to, co nemá. Pokud potkáme dívku, která má krásné černé a dlouhé vlasy, chceme je také, i když jsme blond a na mikádo. Když má někdo husté kudrnaté vlasy, tajně po nich toužíme, protože naše zplihlé a rovné zrzavé se jim přeci nikdy nemůžou vyrovnat. Jenže pak je tu pohled z druhé strany, od dívek, které mají husté nebo zvlněné vlasy a nepřejí si nic jiného než mít je rovné a méně objemné. Také patříš k těm, které touží po rovných vlasech? Poradím ti jak na to!

avatar

Nikol Chrástová
Blogerka se zájmem o vše zajímavé, co se objeví v jejím zorném poli.

Jak svou hřívu chránit a pečovat o ní tak, abys s ní byla vždy spokojená?

Jak svou hřívu chránit a pečovat o ni tak, abys s ní byla vždy spokojená?

Zdravé nebo zničené?

Pokud se svými vlasy nejsi spokojená, zkus se nejdříve zamyslet nad tím, zda jsou tvé vlasy přirozeně kudrnaté nebo jestli jsi je dřív měla poměrně rovné a přestali se ti líbit až nyní. Jestli si je barvíš, sušíš špatným způsobem, nepoužíváš kondicionér nebo si je často žehlíš, nejsou kudrnaté, ale spíš zkrepovatělé. Vlasy po žehlení nebo při mytí hodně vypadávají nebo jsou naprosto zničené a rozdvojené konečky. Takové potřebují okamžitou pomoc, než se zničí ještě více.

Správný šampon

Jestli používáš šampon, který je určený pro zvětšení objemu nebo pro určitý typ vlasů, který nemáš, je to chyba. Pokud sis ke své nynější barvě dopomohla peroxidem, jdi si koupit speciální šampon, který je určený právě pro barvené vlasy. Pokud jsi blond, je dobrý šampon s mateří kašičkou, pro brunety zase s výtažky z kaštanu. Pokud vlasy obarvené nemáš, kup si šampon na zjemnění vlasů. Některé šampony by dokonce měly uhlazovat. Třeba šampon straight and easy je určený pro ty, které chtějí rovné vlasy, protože má uhlazovací efekt pro rovné vlasy. Když si hlavu umyjete tímto šamponem a vyfénujete přes hřeben, budou rovné nebo alespoň rovnější i bez žehlení.

Kondicionér je důležitý!

Když se kadeřnice ptá zákaznic, zda používají kondicionér, většina odpoví, že ne. To je ale veliká chyba! Kondicionérů je na výběr také hodně. Pro snadné rozčesávání vlasů, pro vlasy se zničenými konečky, pro suché nebo zplihlé a podobně. Každý si určitě vybere ten pro svůj typ vlasů. Doporučuji také jednou až třikrát do měsíce použít vlasovou masku. Masek je zase spoustu typů, ale nejlepší jsou ty na zničené vlasy, protože je zpevňují. Vlasy by neměly tolik vypadávat, lépe se rozčesávají, jsou také jemnější na dotek. Když masku používáte dostatečně dlouho, budou vlasy rovné.

Strážný anděl

Zmiňovala jsem se o fénování vlasů přes hřeben, protože tím budou vlasy rovné. Nezbavíte se tím, ale objemu, který mě rozčiluje nejvíce. Toho se zbavíme jen za pomoci žehličky na vlasy, která je ovšem největším nepřítelem vlasů. Pálí je, ničí konečky a nevím co všechno. Donutí nás to, ale abychom si vlasy přestali žehlit? Ne! Ale je tu něco, co vaše vlasy před ničivou sílou žehličky, alespoň ochrání. Přípravek od got2b – guardian angel. Sprej, který chrání vlasy před teplotou do 220°C. Před fénováním si jím postříkejte vlasy a před žehlením to samé. Vlasy pak budou rovné a méně zničené.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Veru

    Mám vlnité vlasy a stačí mi fénování přes kulatý kartáč. Nejhorší je to ale vzadu, ale i na to jsem přišla, mám zrcadlo i za hlavou a jde to. Fén ale dost níčí vlasy, musím ho dávat blízko k vlasům, tak používám sprej na ošetření a tobolky donna hair na výživu a je to dobré. Jakmile ale začne být venku vlhko, proti vlnění nepomůže ani svědcená voda.

  • Lucy

    Je pěkná blbost, že šampony mají uhlazovací efekt.. šampony jsou jenom na mytí vlasů a všechno ostatní nefunguje, jenom to láká zákazníky.. vím o čem mluvím – sem na kadeřnické škole ;)

  • Netty

    já mám na hlavě přesně to co chci :)