Upravené obočí je pro celkový vzhled obličeje velmi důležitý – má velký vliv na výraz naší tváře. Nejdůležitější je jeho tvar, tloušťka a barva. Hezké obočí, které ti bude slušet, si vykouzlíš během pár minut a neboj, není to žádná věda. My ti poradíme, jak na to. A že se bojíš bolesti při vytrhávání a úpravách? Neříká se jen tak, že krása bolí, ale i tuhle nepříjemnost lze docela dobře minimalizovat.

avatar

Evril Štádlerová

Nejen oči a rty dávají obličeji výraz

Nejen oči a rty dávají obličeji výraz. Hezké obočí je vizitkou každé ženy, tak na něj nezapomínej.

Vytrhávání

Nejvhodnější doba na vytrhávání obočí je po koupání. Jestliže máš citlivou pleť, je možné, že ti po vytrhávání zčervená, proto je lepší tuhle zkrášlovací proceduru ponechat na večer. Případnou bolest ti pomůže zmírnit kostka ledu nebo mokrá studená žínka. Pinzety prodávají v nejrůznějších provedeních a tu nejlevnější můžeš zakoupit v klasické drogerii už od 10 Kč. Nejlepším pomocníkem je však pinzeta se zkoseným hrotem. Pokud si chceš dopřát opravdu kvalitu, kup si pinzetu od proslulé značky Tweezerman, jenž se prodává v nejrůznějších designech a její cena se zpravidla pohybuje od 600 Kč.

Tvoříme design obočí

Při vytrhávání se snaž ponechat přirozený tvar – není žádoucí tvar obočí zásadně měnit. Obočí také nevytrhávej do příliš úzkého tvaru – tenoučká a domalovaná obočí jsou už dávno pasé. Pokožku lehce napni, jednotlivé chloupky pevně sevři pinzetou a prudce škubni. Chloupky začni vytrhávat zespodu, tak aby se obočí ke konci postupně zužovalo. Horní linii obočí moc neměň, vytrhej jen opravdu vyčnívající chloupky. Obočí by mělo začínat nad vnitřními koutkem oka a končit v bodě linie strany nosu a vnějšího koutku oka. Pokud máš oči příliš u sebe, můžeš udělat mezeru mezi obočími o trošku větší – oči se tak opticky oddálí.

Barvení

Obočí si můžeš dobarvit tužkou ve stejném odstínu tvého obočí. Nebo ho opatrně přejeď vatovým aplikátorem s trochou barevných očních stínů bez třpytek v odstínu tvého obočí, případně trochu tmavšího. Pokud chceš změnit barvu svého obočí na delší dobu, můžeš zajít ke kosmetičce a nechat si obočí obarvit odborně, cena za tuto službu se pohybuje už od 30 Kč. Pokud si chceš obočí obarvit sama, zkus některou z přímo na to určených barev od těchto značek:

• Swiss O´par
- barva: hnědá a černá
- cena kolem 180 Kč

• Refectocil
- barva: kaštanová, červená, přírodní hnědá, světle hnědá, modročerná, tmavomodrá, černá, grafit, zesvětlovací barva blond
- cena kolem 150 Kč

• Viki
- barva: grafitová, hnědá, černá
- cena kolem 30 Kč

Obočí si můžeš také zesvětlit, tuto službu však nabízí jen pár kosmetických salónů. Sama si ho můžeš zesvětlit například přípravkem od značky Refectocil.

Závěrečná úprava

Pokud tvoje obočí nedrží tvar, může ti pomoci trocha laku na vlasy, který si stříkneš na ukazováček a přetřeš jím obočí. Další variantou je vosk na vlasy nanesený na speciální kartáček nebo bezbarvá řasenka.

Péče

Pokud toužíš po hustším obočí, zkus Gel pro hustší obočí Lipocils od značky Talika, za cenu kolem 850 Kč. Tato značka vyrábí také tzv. Obočí v peru – což je transparentní gel s vlákny umělého hedvábí, za cenu kolem 945 Kč. Levnější variantou přípravku pro péči o obočí je Pěstící balzám na řasy a obočí Longlash od značky Refectocil, za cenu kolem 200 Kč.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Early-klugh-91

    No, tak to si na to asi kapla, protoze ja na to odvahu vazne nemam, nastesti mam znamou taky kosmeticku :-)

  • http://hankadoll.blog.cz/ Hanka Doll H.

    Já si obočí odbarvuji pravidelně. Ale vzhledem k tomu že studuji kosmetičku mám to už v ruce, být v tomhle neznámá, nevím jestli bych do toho šla…