Ne pro každého muže je pojem móda španělskou vesnicí. Elegantní nemusí být jen žena, dokonce i někteří muži se začali o módu zajímat a velmi jim to svědčí. Je tu ale i druhá strana mince. Kapuce na hlavě, rozkrok u kolen, dlouhé mikiny. I takto vnímají někteří muži módu. Mě tento “hip-hopový” casual styl příliš neoslovil.

avatar

Lucie Šubrtová

Ne pro každého muže je pojem móda španělskou vesnicí. Elegantní nemusí být jen žena, dokonce i někteří muži se začali o módu zajímat a velmi jim to svědčí. Je tu ale i druhá strana mince. Kapuce na hlavě, rozkrok u kolen, dlouhé mikiny. I takto vnímají někteří muži módu. Mě tento “hip-hopový” casual styl příliš neoslovil. Co mě ale v poslední době velmi zaujalo bylo to, že se muži nebojí výrazných barev, vypasovaných jeansů a maxi šál. Možná to na někoho působí dost asexuálně, ale buďme rádi, že móda neklesla až na dno.

Někteří muži se módy a trendů zkrátka bojí. Raději vsadí na tričko a klasické džíny. Nikde žádný nápad!

Někteří muži se módy a trendů zkrátka bojí. Raději vsadí na tričko a klasické džíny. Nikde žádný nápad!

Nestačila jsem se divit

Bylo by na místě neodsuzovat muže za to, jak se oblékají. Naopak. Měli bychom je chválit za to, jak o sebe pečují a jaký mají cit pro módu. Vzácným příkladem je Berlín či Praha. Lidé jsou velmi slušně oblečení a mnohdy se nestačíš divit, co dokáží vykouzlit z obyčejného kousku. Při mé poslední návštěvě Prahy mě ale dokonce i pár věcí zarazilo, samozřejmě i příjemně překvapilo. Muž v elegantním kabátu, ale proboha, co to měl na nohách? Prosím, byly to žabky, letní obuv k zimnímu kabátu. Nestačila jsem se divit. Ale musím pochválit některé cizince, stále udržují v kurzu čepice s copánky. A vždy to dokázali nádherně zkombinovat. Měla jsem i tu čest potkat se s mužem, který z tepláků vytvořil ten nejkrásnější outfit. Každopádně to chce dávku odvahy, vyjít si po Praze v teplákách.

Leoš Mareš a jeho móda

Pamatuješ si na pěveckou kariéru Leoše Mareše? Co se týče zpěvu, moc neuspěl. Ale určitě si vzpomínáš na jeho módní kreace. Džíny skoro do zvonů, upnuté tričko a barevné kožichy vážící nejméně tunu. Nechtěla bych se vyjadřovat k tomu, jak vypadal, ale jak vypadá. Dostal se do péče stylistů a vizážistů a pane jo, stal se z něj muž, který se umí oblékat a konečně se naučil kombinovat oblečení. Když jsem ho viděla na televizní obrazovce v pěvecké soutěži, byla jsem pak vždy velmi zvědavá na jeho outfity. Samozřejmě, oblékaly ho stylistky, ale při porovnání jak se obléká on “sám” a jak ho oblečou stylistky, tak musím jen zatleskat. Stává se, že Leoš šlápne někdy vedle, ale ví co je to vkus a konečně ví, co mu sluší.

Tak kluci, snažte se!

Myslím si, že muži by se mohli také více věnovat módě. Nemusí o ní vědět všechno. Ale měli by zjistit, co jim sluší a poradit se se svou přítelkyní. Dobrá volba: kožená kratší bunda, maxi šála bez konce a upnuté džíny. Kdo si potrpí na detaily, může jít i do pilotek. Možná budeš na první dojem vypadat krapet “namyšleně”, ale nenech se vyvést z míry. Máš svůj styl, tak do něj jdi! Nejde o to, co máš na sobě, ale o to, jak se dokážeš chovat ve společnosti!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář