Upravený účes tak nějak patří k základům image, ale co dělat, když nemáš možnost chodit do profesionálního kadeřnictví tak často? Nezoufej, takové malé kadeřnictví si můžeš zařídit klidně u sebe doma.

Od ježka po ofinku

Hledat kvůli každé drobnější úpravě kadeřnici nedává smysl, protože většinu jednoduchých zástřihů není problém udělat doma. Kadeřnické řemeslo není jednoduché, ale přece jen je člověk schopný ledacos okoukat a sám většinou nejlépe ví, jak chce vypadat. Poměrně běžné je mít doma strojek na vlasy, díky kterému lze pánům vyrobit dokonalého ježka během pár minut. Práce s nástavci je velmi jednoduchá, stejně tak údržba strojku není žédné raketové inženýrství. Strojek se hlásí o slovo i díky tomu, že momenátlně je oblíbená kratší délka sestřihu (nebo rovnou vyholené místo) i u žen. Méně běžné je vlastnit kadeřnické nůžky vhodné pro domácí stříhání a zastřihávání. Pokud tě trápí přerostlá ofina či konečky, není nic snažšího než vzít nůžky a udělat šmik. Určitě je ale zapotřebí mít doopravdy kadeřnické nůžky, s běžnými nůžkami na papír bys moc parády doopravdy nenadělala. Při stříhání je jen vždy zapotřebí být před zrcadlem a každý střih si pořádně rozmyslet.

Některé kadeřnické služby zvládneš hravě sama.
Některé kadeřnické služby zvládneš hravě sama.

Účes s objemem v domácích podmínkách

Určitě znáš ten pocit, kdy opustíš kadeřnici a tvůj účes je dokonalý… ale jen na pár hodin. Druhý den máš účes bez objemu a docílit původního vzhledu se zdá jako nesplnitelný úkol. Chyba je často v péči o vlasy, už jen používání nekvalitních přístrojů a vlasové kosmetiky pro jejich úpravu dokáže jejich vzhled až překvapivě zdevastovat. Fén na vlasy s ionizátorem zabraňuje krepatění vlasů, zvětšuje jejich objem a má další řadu pozitivních účinků. Hydratované vlasy jsou lesklé a lze je snadněji rozčesat. Navíc se nemusíš bát žehličky na vlasy, která je při tvorbě některých účesů nepostradatelná. Moderní přístroje s nastavitelnou teplotou a keramickým povrchem jsou k vlasům velmi šetrné.

Troufni si na kudrliny

Krásné přirozené vlny dokáží oživit každý účes, tak proč nějaké nevykouzlit přímo u tebe na hlavě? Postup je vážně snadný. Kulma na vlasy s kónickým tvarem nadchne i méně zkušené, protože výroba vln je s ní opravdu hračka. Moderní kulmy jsou velmi rychle zahřáté, mají digitální displej a zvládnou dokonce i barvené vlasy. Kudrliny se hodí jak k formálním, tak neformálním vlasovým kreacím. Dokonce je možné vyrobit na hlavě pouze několik vln a zbytek vlasů vyhladit. Takový ontrast dokáže upoutat pozornost a při kvalitním provedení sluší snad každé ženě s dlouhými vlasy.

Nemusíš zůstat jen u zastřihávání konečků, vlasové kreace zvládneš také!
Nemusíš zůstat jen u zastřihávání konečků, vlasové kreace zvládneš také!

Bude z tebe kadeřnice?

S kvalitním náčiním se otvírají dveře vlasovým experimentům, které tě přesvědčí o tom, že dokážeš být samo sobě kadeřnicí. Neváhej vyzkoušet různé úpravy vlasů. Složité sestřihy je vždy lepší nechat na profesionálce, ale nový účes vyrobený vhodnou úpravou stávajících vlasů zvládneš nepochybně sama.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Jaké dámské parfémy bodují na českém trhu?

Prohlédni si žebříček nejoblíbenějších parfémů, se kterými ho zaručeně okouzlíš.

Sponzorovaný tip

Přidej komentář