Nebaví tě módní šeď a nuda, která aktuálně v ulicích převládá? Pak pro tebe mám tip – vsaď na tylovou sukni. Možná ti dá trochu práce ji vhodně zkombinovat, ale v davu rozhodně nezapadneš!

avatar

Hanka Zahradníková
Píše nejraději o módě a nekontrolovaně zbožňuje také čokoládu.

Nejen pro mrňata!

Přiznám se, k nápadu využití tylových sukní mě přivedlo několik mých drobečků, které učím ve školce tancovat. Maminky jim doma „spíchly“ tylové sukničky a ty holky vypadaly prostě úchvatně. Tak jsem doma trochu zapátrala a hle – ty nejodvážnější z nás tylové sukně normálně nosí! Jasně, chce to smysl pro kombinaci a taky trochu grácie k tomu tyhle sukně nosit. Ale výsledek? Okouzlující! Po chvíli hledání jsem zjistila, že tylové sukně patří do běžné garderoby například Carrie Bradshaw ze Sexu ve městě, ale i dalších celebrit, které neváhají tylovky vytáhnout i na červený koberec.

Lehoučká
Okouzlující tylová sukně v barvě slonové kosti. No není rozkošná
zdroj: designerchildrenswear.com

Carrie styl
Carrie model s tylovou sukní.
zdroj: thirtysomethingchic.files.wordpress.com

Romantická i rebelka

Původně sloužily tylové sukně především jako součást kostýmů pro baletky – tyl dobře drží tvar, proto se díky několika (či několika hodně) vrstvám tvořily úžasně bohaté sukně, v nichž vynikl tanec na špičkách. Dneska ale v tylových sukních uděláš parádu nejen na jevišti! Pokud je zkombinuješ s hladkým, klidně krajkou dozdobeným tílkem či tričkem, vykouzlíš romantický, zasněný look. Nebo jinak – přidej k tylové sukni černé punčocháče a stylové boty a nikdo nezapochybuje, že se v tobě ukrývá duše rockerky.

Různě
S tylovou sukní můžeš kouzlit.
zdroj: krishelmick.com

Jako rockerka
Drsňačka v pohádkové sukni!
zdroj: media1.onsugar.com

Jak si „tylovku“ vybrat?

Kde si najdeš tu svou? Některé obchody, například Terranova, mají tylové sukně občas v prodeji, ale já osobně to moc nedoporučuji, jelikož často bývají celkem nekvalitní. Lepší je zapátrat na internetu a koupit si sukýnku přímo od nadšence, který je vyrábí – na to můžu doporučit například www.fler.cz. Je zde velký výběr, kde si určitě najdeš i ty tu „svou“. Připrav si na ní asi tak 600 Kč, ale záleží, jakou a od koho objednáváš. A jakou sukni tedy vybrat? Co se barev týče, na kombinování je určitě nejpřístupnější černá, ale ta samozřejmě ne všem svědčí. Chybu neuděláš ani s pastelovými barvami – béžová, starorůžová, meruňková. A ideální délka? Zhruba nad kolena – tento střih obvykle lichotí postavě, protože prodlužuje délku nohou do nebeské výše☺. Dlouhé tylové sukně jsou krásné, ale lehce se v nich ztratíš.

Holčičí
Tylová sukně v krásné barevné variantě.
zdroj: blogspot.com

Takhle ne!
A odstrašující příklad na konec – takhle raději ne!
zdroj: thebiggirlblog.com

Tak co, máš na tylovou sukni dost odvahy?

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Monika

  Ahoj chtěla bych se optat mohu nosit tylovou sukni když mi je 42 let?je to vhodné?

 • Jana Horvátová

  Já mám sukni z https://www.modnia.cz/81-damske-obleceni .
  Také tylová, dodání rychle, tak třeba to pomůže i tobě :)
  Dodání i kvalita + osobní přístup > od té doby tam nakupuji pořád :D
  Každý měsíc nové zboží, tak doporučuji zkouknout, třeba se tam zalíbí něco i vám.

 • Martina Vesela

  Já měla jednu na svatbě http://www.fasardiofficial.sk/kolekcia-premium/sukna-fialova-790.html. Nádheha a rychlé dodání bylo také plusem.