Móda může být inspirovaná minulostí, aktuálními trendy, ale rovněž budoucností. A právě na futuristickou módu v tomto článku zaměříme. Futuristická móda se stala miláčkem mnoha návrhářů a není divu. Právě ona jim poskytuje dostatečný prostor pro ventilování jejich fantazie.

avatar

Lucie Dneboská
Módní inspirace a styl

Móda může být inspirovaná minulostí, aktuálními trendy, ale rovněž budoucností. A právě na futuristickou módu v tomto článku zaměříme. Futuristická móda se stala miláčkem mnoha návrhářů a není divu. Právě ona jim poskytuje dostatečný prostor pro ventilování jejich fantazie. Je pravdou, že některé kousky inspirované budoucností sice vypadají prapodivně a v běžném životě jsou nenositelné, nicméně se najdou i kousky, které příjemně osvěží tvůj styl. Zajímá tě futuristická móda a chceš o ní dovědět víc?

Inspiruj se módou budoucnosti

Výsledná podoba této módy je smíchaná z futurizmu a říše sci-fi

Ráj pro návrháře

Futuristická móda se může zdát jako jeden velký paradox a to zejména proto, že budoucnost v mnoha směrech lze jen těžko předpovídat. A právě z toho důvodu přináší futuristická móda návrhářům širší možnosti k uplatňování jejich fantazie, která je leckdy šokující. Futuristická móda je tedy pro návrháře opravdovým rájem a mohou do ní sami investovat své myšlenky a názory na budoucnost bez jakéhokoliv omezování. Výsledná podoba této módy je pak smíchaná z futurizmu a říše sci-fi. A kteří návrháři či značky se budoucností rádi inspirují? Tak třeba je to Karl Lagerfeld, Julien Macdonald, Alexander McQueen, Louis Goldin, značka PHI a částečně i značka Proenza Schouler a několik dalších. Za zmínku jistě stojí, že futuristická móda byla velkým trendem v zahraničí již na jaře roku 2010. V letošním roce se tento trend rozvíjí i u nás.

Futuristická móda a její prvky

Móda budoucnosti je svými prvky a styly velice pestrá. Klíčovými prvky jsou například šupiny ryb a plazů, rozmanité futuristické tvary, kovové tkaniny, různá pokování, robotické prvky, lesklé materiály, extravagantní kombinace, jemné a navzájem ladící barvy i vzory, temné barvy, ale i světlé, jež symbolizují přírodu, zajímavé ozdoby či přehnané zvýraznění určitých partií (např. špičatá ramena) a spousta dalších. Futuristická móda čerpá z technologií, vědy, ale i životního prostředí a proto je velice různorodá. Tato móda může vyznívat romantickým, humorným a hravým dojmem, ale může působit i divoce, vážně, chladně a odměřeně. Zajímavé je, že někteří návrháři dokázali spojit futuristickou módu se starověkou civilizací a vznikl trend „budoucího bojovníka“. U tohoto „podruhu“ je pak typický kožený materiál, válečné barvy a pokování, z čehož čiší divokost, sebedůvěra i nebojácnost.

Chceš futuristickou módu zkusit?

Pokud se ti futuristická móda alespoň trochu zalíbila a chtěla bys ji včlenit do svého šatníku, není problém. Ovšem, jak jsem už uvedla na začátku, existují kousky, které jsou běžně nositelné, ale rovněž ty, v nichž by tě ostatní považovali za Avatara či neidentifikovatelnou věc, o což samozřejmě nikdo nestojí . Zajímavě tedy bude vypadat špetka futuristické módy sladěná s klasickou módou. Tento módní experiment nemusí být nijak přehnaný, a přesto svůj dosavadní styl příjemně zpestříš. A jelikož nikdo neví, jak bude móda v budoucnosti vypadat, můžeš si dovolit více experimentovat, což ovšem bude záležet na tvé představivosti a odvaze.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář