Severské země se nám mohou zdát poněkud exotické, snad proto, že nejsou tou nejoblíbenější destinací na letní prázdniny. Přesto nám finská pouliční móda může prozradit mnohé o zdejších obyvatelích.

avatar

Anna Pechočová
Vystudovala oděvní návrhářství na střední umělecké škole.

Finsko

Pokud jste někdy měli to štěstí pobýt ve Finsku, zřejmě vás naprosto pohltila místní pohostinnost, vřelost a úžasné finské sauny. Také překrásná severská obloha, zajímavá architektura, překrásné galerie a zdravý styl života (v obchodech snad žádné bílé pečivo!) Přes veškerou zimu, která na severu vládne po značnou část roku, se však zdejší obyvatelé nerozhodli zahalit do nevzhledných tmavých šusťákových souprav a nemastných neslaných kabátků. Někteří si proto myslí, že finská móda šílená, nevkusná, ale ne, je prostě jen svá.

Hel Looks

Na nápad vytvořit tento článek mne přivedlo náhodné objevení velice zajímavé stránky Hel Looks, která vlastně funguje stejně jako Lookbook – uživatelé zde nahrávají své fotky třeba s krátkým popiskem a vy si můžete pohodlně přeskakovat z jedné na druhou. A protože každá taková inspirace je velice cenná, můžete se na stránku podívat samy a udělat si na ní svůj vlastní názor – www.hel-looks.com. Tato stránka byla založena v roce 2005 jako módní blog.

Severská móda
Helsinki, hlavní město Finska, daly název stránce Hel Looks
zdroj: flickr.com/photos/idhren/

Vkus či nevkus?

Představte si tu situaci – vstanete, sáhnete do šatníku pro pár věcí a nějak si je na sebe obléknete. Jsem si jistá, že to zažila už každá z vás. V takových dnech je nám asi jedno, co máme na sobě, ale cítíme se přitom někdy trochu nepatřičně. U těchhle lidí to ale vypadá, že vstali, namixovali spolu všechno možné, co vyštrachali v šatníku (a možná i v babiččině komodě) a přesto jim to vychází parádním harmonickým způsobem.

Kreativita

Každý by si měl najít svůj vlastní vkus a nosit to, co se mu líbí a zároveň je to pohodlné. V takovém oblečení se člověk cítí dobře a vyzařuje z něj sebevědomí. Pro ty z vás, které byste se chtěly oblékat kreativněji a stále netušíte jak, by tahle inspirace mohla být báječným vodítkem. Nebojte se barev, nebojte se šílených kombinací. Zkoušejte spárovat kousky, které se vám líbí, a ono to nakonec vyjde. Samozřejmě ne každý outfit je dokonalý a ne každému se bude zrovna tento způsob oblékání líbit, ale myslím si, že za shlédnutí alespoň některé z nich rozhodně stojí.

Kreativita
Finové se nebojí do toho opřít
zdroj: imgur.com

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Josef Devátý

    Pěkný článek. Já si teda myslím, že jednou z nejlepších věcí, kterou nám Finsko dalo je rozhodně sauna. Sám do sauny chodím poměrně často a dokonce jsem v poslední době začal uvažovat i nad tím, že bych si ji nechal udělat doma. Hodně se mi líbí třeba sauny od https://www.dyntar.cz/ hlavně teda kvůli tomu, že dokáží udělat saunu přímo na míru a je to česká výroba. :)