Pokud si myslíš, že by se k tobě červená rtěnka nehodila, pojď s námi zapřemýšlet ještě jednou. Nosit ji může každá z nás, mýty o tom, že neladí k tvé pleti nebo se nehodí k odstínu tvých vlasů, jsou naprosto mylné. Je to jen o tom, zda máš dostatek odvahy, abys dokázala své rty prodat, a také o tom jak tvůj závěrečný celkový make up bude vypadat.

avatar

Katka Pešavová
Mezi její zájmy patří cestování, filmy a převážně móda a psaní.

Pokud si myslíš, že by se k tobě červená rtěnka nehodila, pojď s námi zapřemýšlet ještě jednou. Nosit ji může každá z nás, mýty o tom, že neladí k tvé pleti nebo se nehodí k odstínu tvých vlasů, jsou naprosto mylné. Je to jen o tom, zda máš dostatek odvahy, abys dokázala své rty prodat, a také o tom jak tvůj závěrečný celkový make up bude vypadat. Existuje několik základních pravidel, které bys měla dodržovat a kámoška ti prozradí jaké.

Myslíš si, že sytě červené rty nejsou nic pro tebe? To je velká chyba! Neboj se vyzkoušet nový styl, který stále letí.

Myslíš si, že sytě červené rty nejsou nic pro tebe? To je velká chyba! Neboj se vyzkoušet nový styl, který stále letí.

Neboj se červené

Červená rtěnka je univerzální, klasická, elegantní a nikdy nevyjde z módy. Na druhé straně může působit také velice lacině, pokud ji skombinuješ s dalším výrazným líčením. Možná už ji vlastníš, ale pořád zůstává někde schovaná a vyhýbáš se jejímu používání. Kolikrát si záviděla ostatním dívkám nebo svým oblíbeným celebritám, jak nosí červenou rtěnku se sebejistotou?

Jak nosit červenou rtěnku?

Zde je několik rad, tipů a pravidel, kterým by si měla věnovat pozornost, a poté už ti nic nebrání v otevření se novému stylu líčení. I když každá pleť je jiná a snese různou intenzitu líčení, přesto by ses měla vyhnout, ve spojení s rudou rtěnkou, černým linkám a výrazným očním stínům, místo toho použij stíny v béžových odstínech, řasenku, světlý pudr a trochu jemné tvářenky na lícní kosti. Základní věc pro dlouhotrvající účinek každé rtěnky je použití tzv. primeru, který zajistí, že vše bude držet na svém místě po delší dobu. Trikem je zvolit správný odstín k tónu tvé pleti. Když se řekne červená, neznamená to jeden odstín, ale škálu od blýskavě syté červené až po temně rudou. Pokud si nejsi jistá, zda patříš mezi ty, které mají teplý, či studený tón pleti, vyberte si odstín čistě červené, která spadá mezi obě kategorie. Tento odstín je také těžší najít, ale většina dobrých kosmetických firem ho ve svém sortimentu má.

Jaké oblečení zvolit?

Červené rty můžou být použity téměř s každou barvou oděvu, a to kdykoliv během dne, i když mnozí dávají přednost nošení v noci při formálních elegantních akcích. Červené rty mohou být nošeny s oblečením v barvách – černé, červené nebo bílé, teplejší odstíny – žluté a oranžové a dokonce i chladnější barvy – žluté, růžové nebo modré.

Dej si pozor na zažloutlé zuby

Všichni se určitě shodneme, že červená je nejlepší v kontrastu s bílou, pokud tvé zuby ale bílou barvu nemají, měla by ses tomuto typu líčení obloukem vyhnout.
Pokud máš stále pochyby o červených rtech, představ si – Marilyn Monroe, Elizabeth Taylor, Madonnu nebo Angelina Jolie, ty by nikdy nezískaly status “módní divy” bez malé pomoci tohoto skromného triku s červenou rtěnkou.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Lenka Hošková

    Co se týče nažloutlých zubů,tak právě červená rtěnka vhodná je.Spletla jste si to s hnědou rtěnkou.Ta se nedoporučuje k nažloutlým zubům.