I upravené obočí je pro ženu důležité. Ale dříve se vytrhávalo v upravenou linku a nyní se spíše domalovává. V módě je totiž husté obočí, kterým disponují nejen slavné modelky.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Říká se, že právě Cara tuto módu odstartovala
Říká se, že právě Cara tuto módu odstartovala
zdroj: blinkbrowbar.ca

Výrazné, husté a upravené

To, že obličej by měla mít žena upravený, samozřejmě stále v módě zůstává. Ale ta úprava se časem mění. Co se týče obočí, bylo v módě spíše tenčí. Některým ženám slušelo si ho dobarvit a některým ne. Dnes se ale objevuje móda hustějšího a výraznějšího obočí u všech typů žen. Je to především boom u mladých dívek USA a Velké Británie. Říká se, že za to může uznávaná, velmi dobře placená a rebelská mladá modelka Cara Delevingne. Je totiž obrovským idolem mladých dívek, ale i módy. Cara se nebojí ve společnosti projevit jako bisexuálka a i bez make-upu ráda udělá nějaký zábavný ksichtík. A dívky si její krásu i spontánnost zamilovaly.

Bláznivý obličej
Cara, její obočí i bláznivé momentky hýbou světem mladých dívek i žen
zdroj: whicdn.com

Tipy a triky, jak si obočí upravovat

Základní a správný tvar obočí je takový, že jeho začátek je přesnou linií od středu příslušné nosní dírky. A po obloučku by měl končit ve stejné vodorovné linii jako začátek tedy kořen obočí (pro lepší pochopení se podívej na obrázek níže).
Co se týče obloučku, vrchol by měl být především ve druhé třetině oka. Pokud si chceš vytrhávat obočí sama a nejsi v tom úplně zběhlá, je velmi dobré zvětšovací zrcadlo. Pomoci ti může i tužka na obočí (ale klidně i na rty, pokud si ji poté odlíčíš), kterou si vykreslíš požadovaný tvar a chloupky jdoucí mimo vytrháš.

Rozhodně trhej po jednom!

Základní věcí je vytrhávání pouze vespod, v žádném případě ne seshora. Vytvořilo by to nepřirozený vzhled. Netrhej do tenké linky, vypadá to velmi zastarale a na obličeji převládá přísný či překvapený výraz. Nikdy obočí nehol! Je zde riziko, že odstraníš více chloupků, než potřebuješ. Pokud s obočím nejsi spokojená, nech ho chvíli dorůstat a jdi ke kosmetičce. Stojí to jen pár korun a výsledek stojí za to! Naučí tě, jak na to a navíc získáš tvar, který tvůj obličej přijme.

Tvar
Tvarování je důležité a věz, že podtrhne tvoji krásu
zdroj: publishersvault.com

Barva?

Hitem je rozhodně hnědá! A to tak o půl odstínu tmavší než tvé vlasy. Obočí si ztmavují i blondýnky, jelikož jim to přidává na mnohem hezčím a výraznějším vzhledu (viz Miley Cyrus). Barvit obočí si můžeš i doma. Barvy na obočí poskytuje například i Loreal a je to balíček pohybující se okolo 160 Kč a vydrží i déle než rok. Další možností je tužka. Vybírej vždy o něco tmavší barvu, ale pozor na příliš tmavou, aby nevyčnívalo (i když podívej na Ritu Oru, která tím bije do očí a sluší jí to). A také můžeš navštívit kosmetičku, která nanese dlouhodobější barvu, ale to vychází samozřejmě na větší peníze.

Využij toho, co máš!

Pokud obočí nemáš příliš husté, nedělej z toho vědu, možná by to tvému obličeji nesedělo a nemusíš ho tolik upravovat. A pokud ho máš husté, využij té nadílky a nedeformuj chloupky do tenké linky. Rozhodně by stále mělo zachovávat přirozený vzhled a žádné patvary.

Lily
Herečka Lily Collins svojí přirozenou krásu také zdůrazňuje výrazným obočím
zdroj: harpersbazaar.co.uk

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář