Každá toužíme po tom, aby naše nehty byly co nejkrásnější a každý nám je záviděl. Bohužel ne všem příroda dala tu možnost, mít krásné a pevné nehtíky, které za každých okolností vypadají dokonale. Proto se vynalézaly nejrůznější metody na úpravy nehtů a jedním oblíbeným favoritem jsou gelové nehty. Jenže i ony mají několik svých ALE, které by se za určitých okolností neměly podceňovat. Jaké nástrahy gelové nehty obnáší a kdy je nejlepší se jim obloukem vyhnout?

avatar

Lucie Dneboská
Módní inspirace a styl

Vypadají krásně, ale nemají pouze výhody. Objev stinné stránky gelových nehtů.

Vypadají krásně, ale nemají pouze výhody. Objev stinné stránky gelových nehtů a dej si na ně pozor.

Poznej i zápory

Jistě ses někdy zamyslela nad tím, že bys chtěla vlastnit ty prima gelové nehty, co má tvoje kamarádka. Klasická úprava nehtů je mnohdy velká otrava a především žrout času. Proto si někdy mohla mít zálusk na gelové nehty, které jsou z velké míry opěvované, ale přesto bys ráda znala i jejich zápory. Pokud je už vlastníš a přesto ti chybí pár užitečných informací, začti se do článku, který ti objasní, které hlavní nevýhody gelové nehty mají.

Správný výběr na prvním místě

V první řadě rozhodně nepodceňuj správný výběr salónu a především kvalifikovanost osůbek, které modeláž provádějí. Salón by měl splňovat hygienické požadavky, takže pokud by se ti zdál jakýmkoliv způsobem nečistý, raději se poohlédni jinde. Jestli si už v salónu zakotvila, dívej se, zda jsou hygienické postupy opravdu dodrženy a nástroje dostatečně dezinfikovány. Samozřejmě bys měla mít kdykoliv k dispozici osvědčení o tom, že osoba, která ti bude modelovat gelové nehty, tuto činnost vykonávat může. Často se můžeš setkat s náhradníky, které toto osvědčení ve skutečnosti nemají a pouze zaskakují. Bohužel jsem se s tím osobně setkala a následky byly hrozné. Proto jsem na gelové nehty bleskurychle zapomněla. Paní, která gelové nehty modelovala, bohužel v onu chvíli byla nemocná. Místo toho, aby salón uzavřela, pozvala si kamarádku, která se kasala tím, že vše na 100% umí – bez kurzu, bohužel pravda byla jinde. Proto se vždy raději ujisti, zda gelové nehty vytváří oprávněná osoba, abys nespadla do rukou neodborníka.

Strašáci gelových nehtů

Všechno má své a proti a ani gelové nehty na tom nejsou jinak. Okolo nich se točí spousta nepříjemných faktorů, které mohou způsobit různé poškození nehtů i okolní kůže. Na co by sis měla dát bacha?

Alergie
Přípravky, které se v modeláži běžně vyskytují, mohou způsobit méně či více rozsáhlé alergické reakce, které jsou samozřejmě velice nepříjemné. Pokud o své alergií víš, raději se modeláži obloukem vyhni. V případě, že ti taková alergie není známa, hlídej si své kožní reakce po použití modelážních přípravků. Jestli se jakýkoliv náznak objeví, především zarudnutí kůže, svědění, pálení, vyrážka nebo dýchací obtíže, raději na gelové nehty zapomeň.

Plíseň
Další nepříjemnost, která tvůj vztah k gelovkám může ovlivnit. Příčin vzniku plísní může být hned několik. Nejčastější příčina je sklon k tomuto onemocnění, a pokud jsi si ho vědoma, do gelovek se raději nepouštěj. Plíseň by se mohla více rozšířit a léčba by byla zdlouhavá. Propuknutí plísně může být také způsobené špatným dezinfikováním nástrojů určených na gelové nehty, čemuž jde obtížněji zabránit. Nicméně si vždy pohlídej, jak nehtařka postupuje. Plesnivá ošklivka se však může projevit i v momentě, kdy gelové nehty už máš. To, že na tvých nehtech řádí, zjistíš pouze tím, že se ti gel začíná odloupávat a uvidíš na něm výraznější změny, které mohou mít více podob. Pokud si nejsi jistá, raději navštiv kožního lékaře, který ti nasadí příslušná antimykotika a nehet ti vyléčí.

Horší kvalita nehtů
Na vině mohou být také vlastnosti tvých nehtů. Jestliže máš nehty slabé se sklonem k třepení a lámání, nebudou pro tebe gelové nehty to pravé ořechové. Gelové nehty mají nevýhodu v tom, že pod nimi tvé nehty výrazně slábnou. Čím delší dobu bys je chtěla mít, nebo máš, tím více budou tenké jak papír a jejich obnova po sundání umělých nehtů bude velice zdlouhavá. Proto si vše důkladně promysli.

Dlouhá regenerace
Navíc pokud si došla k fázi, kdy gelové nehty chceš nadobro odstranit, i tady na tebe může číhat méně či více rozsáhlé poškození nehtu. Jejich sundání může být nejhorší z celé procedury. Při odstraňování gelu se používají pilníky, někdy i brusky, které při neodborných postupech mohou poškodit nehtové lůžko, což je velice bolestivé a doba hojení je velmi dlouhá. Regenerace poškozených nehtů trvá přibližně 6 měsíců, někdy i déle, podle rozsahu poškození.

Zásah do okolní kůže
Kůže okolo nehtů je velmi náchylná na jakákoliv poranění, ke kterým při aplikaci gelovek může velmi často dojít. Záleží především na nástrojích, které nehtařka používá. Pokud jsou to různé brusky, je lepší se jim vyhýbat právě z důvodu možného říznutí. I ony mohou být hlavním zdrojem pro přenos infekcí. Jestliže máš na kůži okolo nehtů nějakou trhlinku, raději si nenech gelové nehty aplikovat. Bohužel ne všichni se přesně drží hygienických postupů, proto nejsou nástroje důkladně ošetřeny a ani kůže nedostala dostatečnou péči v podobě dezinfekce. Proto se malá ranka na kůži může stát terčem útoku nejrůznějších kožních onemocnění, která vyvolají zarudnutí, svědění, pálení, pupínky a v několika případech i hnisavé záněty. Takže pokud ses pro gelové nehty rozhodla, nejdříve si zahoj poraněnou kůži.

Ptát se a ptát se

Rozhodně není na škodu, když sesbíráš několik informací o vybraném salónu a gelových nehtech. Jestli si s něčím nejsi jistá, neboj se zeptat. Záleží přeci na tvých nehtech a tak máš právo vědět, co nejvíce. Snaž se získat dostatečné množství informací a své kroky si důkladně rozmysly, abys pak nelitovala následků, které gelové nehty mohou přinést.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Jana

  Ahojky. Je mi 41 let a do svých 38. jsem si bohužel pořád kousala nehty. Pak jsem se rozhodla že hoší už to být nemůže a po asi týdnu ovládání si je nekousat jsem zašla jsem k vět. na nehty. Byla jsem u nich pak asi ještě jednou a pak jsem začala chodit k normální nehtařce. Teď jsem u ní nebyla asi půl roku. Dala jsem si pauzu z důvodu aby se mi mohly zregenerovat. Můj výsledek je tedy ten,že si konečně nehty nekoušu a pomohlo mi k tou to že jsem měla ty pěkné gelovky a nechtěla jsem si je ničit. Takže gelovky mi hodně pomohly od nepříjemného zlozvyku. ;-)

 • Michaela

  Váš problém netkví v gelových nehtech jako takových, ale v nesprávné přípravě nehtu… červená bolestivá lůžka jsou propilovaná, zřejmě neumíte s pilníkem zacházet… raději navštivte nějaký kvalitní salon, nebo absolvujte kurz či školení modeláže.

 • vermra@seznam.cz

  Zdravim a predem bych chtela podekovat za ten to clanek, rady a Vase zkusenosti.Stala se mi ted neprijemna vec.Gelove nehty si delam uz rok,nikdy jsem nemela zadny problem, ale posledni nehty dopadly silnou alergickou reakci,od nateceni a puchyrku Na ruce,tak i na nohach a ve finále na obličeji.muže to byt kvalitou gelu? změnila jsem značku ale alergie se objevila až po pár použití.děkuji za vaše názory a zkušenosti. Veronika

 • Iveta

  Z toho, co píšete, tak je patrné, že nemáte žádný kurz. Hlavní příčina je v tom, že si je neumíte zpilovat. Vysvětlování správného postupu tu nejde – zajděte k profesionálce a hned uvidíte ten rozdíl :-) Jinak na regeneraci – správná strava, protože ta se na nehtech podepíše jako první ;-)

 • Martina

  oslabená*

 • Martina

  Myslíš, že je to materiálem, resp. lepidlem na tipy? Protože v místech, kde jsou tipy nalepené, mám rudé a dost citlivé fleky, prostě strašně slabená místa.

 • Martina

  Ahoj. Od malička jsem si strašně kousala nehty. Před 3 lety jsem začala chodit pravidelně na akryl, nevěděla jsem, jak moc je pro nehty špatný a tak jsem si před čtvrt rokem pořídila pomůcky na nehty gelové a dělala si je sama. Ale vždy, když nehty sundám, tak jsou slabší a slabší. Skoro celý nehet je jeden velký červený a dost bolestivý flek. Nehty mám absolutně zničené, roztřepené a strašně slabé. Máte nějaké tipy nebo ozkoušené triky, jak, nebo čím nehtům pomoci k regeneraci? Co mě asi trápí nejvíc je to, jak momentálně vypadají (a asi určitě vypadat ještě dlouho budou), ale kdybych si udělala znova geláky, bylo to logicky jenom a jenom horší.. budu moc ráda za každou odpověď, předem moc díky.

 • Zdencia

  Je to o tom, kam jste chodila. Bylo to k Vě…? Ti pilují nehty příliš hodně. Prý aby to drželo. Jak píšu výše, já je tenké neměla

 • zdencia

  Strašení těch, co by si je chtěli dát. Já je nosila asi 9 let. Po sundání jsem neviděla žádný problém, nehty mi zůstaly stejné. Nebyly oslabené apod.
  Poznámka: jsem nehtařka a celá léta jsem si je dělala sama. Stejně u mých zákaznic se za ta léta neobjevil jediný problém.
  Čistotu, dezinfekci a dodržování provozního řádu kontroluje příslušná hygienická stanice nejméně 1x ročně

 • Renata

  Gelovky jsou krásné, super, nemusíš se o ně starat.
  Náhle jsem dostala zplna zdraví zánět lymfatických cest do celé levé ruky, bez jakéhokoliv zranění a jiné příčiny. Lékař mi sdělil, že příčinou mohou být gelovky…snad třeba neviditelná mykoza pod nehtem…jen dohad, protože je to nezvyklá diagoza a nenašli jsme jinou možnou příčinu.
  Ruka dlouho v dlaze, antibiotika, několik týdnů bolest, otok…po dvou měsících to stále není ok.
  Gelovky jsem shodila a je to hrůza. Tenounké papírky, s kterým nemohu ani umýt nádobí..natírám si do nich kalcium, výživný krém, ale bude to tedy nadlouho.
  Nikdy více do nich nepůjdu, jakkoliv jsou krásné a pohodlné.

 • Kámoška.cz

  Joll: Díky, opraveno :-)

 • http://www.jollburrfashion.blogspot.com Joll

  Až na to “promysly”..

 • n.v.

  moc bárbí na mě.

 • Lucka

  Jo jasně, to chápu :) . Ale vždy je lepší znát i všechna rizika.

 • Anet

  Jasne, to jo, super:) Ale kdyz clovek vidi vsechny zapory takhle vypsany, pusobi to hrozne demotivne:DDD

 • Lucka

  Anet, problémy s gelovými nehty jsou určitě individuální, takže někdo se s nimi může setkat, jiní nemusí. Nejvíce se dočteš o jejich kladech, ale měly by být známé i jejich mínusy, aby si pak každý mohl vybrat, zda do toho půjde nebo ne. Rozhodně je lepší vědět o možných problémech, než se do gelovek pustit a pak zjistit, že něčím prostě neprospívají a nehtíkům nebo okolí dělají potíže.

 • Anet

  Urcite fajn clanek se spoustou potrebnych informaci, ale trosku desi a muze odrazovat ty, ktere se na gelovky chystaji. Sama si gelovky delam doma uz dele nez rok a zadny problem jsem dosud nemela, takze to asi nebude tak hrozny. A moje vlastni nehty? Vypadaji daleko lepe nez predtim, vazne. Takze berte na vedomi, ale neodrazujte se od nich:)