Každá z nás sní o husté hřívě plné zdravých a lesklých vlasů. Které z nás se však tento sen splní? Jsou to již 2 měsíce, co jsem vyzkoušela brazilský keratin. A jaké jsou mé dojmy?

avatar

Katka Pešavová
Mezi její zájmy patří cestování, filmy a převážně móda a psaní.

Můj test brazilského keratinu

Moje vlasy jsou kvůli častému žehlení a foukání bez lesku a vysušené. Avšak nebyla bych to já, kdybych se nesnažila tento můj nedostatek napravit. Před časem jsem na své vlasy aplikovala brazilský keratin CocoChoco. Splnil tento ozdravný proces, co sliboval nebo jsem se jen nechala zlákat hezkými řečičkami o rovných vlasech bez žehlení až na 3 měsíce? Pojď se tedy dozvědět pro a proti brazilského keratinu.

Funguje brazilský keratin?

Kde sehnat brazilský keratin CocoChoco?

Možností je několik, avšak objednání ze zahraničních stránek je jako vždy nejvýhodnější. Tato značka má i své zastoupení v České republice a to na e-shopu coco-choco.cz. Dříve než se pustíš do nákupu, zvaž, jaké množství budeš potřebovat. Já mám vlasy po lopatky a celkem husté, proto jsem na jedno použití vypotřebovala 100 ml keratinu + 25 ml čistícího šampónu. Nechtěla jsem utrácet další zbytečné, hříšné peníze za aplikaci v kadeřnickém salónu, proto jsem ji provedla v pohodlí domova.

Brazilský keratin Cocochoco
Pořiď si výbavička pro své vlasy, brazilský keratin Cocochoco.
zdroj: ioffer.com

Jak aplikovat brazilský keratin?

1. Své vlasy umyj čistícím šamponem (můžeš provést i dvakrát). Tím se tvůj vlas otevře a je připraven přijmout keratin.

2. Vlasy vysuš ručníkem a poté fénem.

3. Nyní postupuj jako u barvení vlasů s tím rozdílem, že keratin nenanášej až ke kořínkům a blízko k pokožce.

4. Nech působit 10-15 minut. Vlasy nemyj, pouze znovu vysuš fénem.

5. Nyní každý pramínek vlasů pečlivě přežehli minimálně 10x žehličkou na vlasy o teplotě 230°C.

6. Vlasy poprvé umyj až po 4 dnech. Do té doby nepoužívej žádné stylingové prostředky a nos je pouze rozpuštěné.

Za 2 hodiny z kudrnaté hřívy, rovná nádhera
Za 2 hodiny z kudrnaté hřívy, rovná nádhera.
zdroj: quepublic.com

Funguje tedy?

Po aplikaci keratinu jsem měla vlasy nádherné a opravdu takové, jaké jsem vždy chtěla. Nikdy v životě jsem nebyla spokojená se svými vlasy více. Avšak mé nadšení trvalo pouze do prvního umytí. Tento brazilský keratin sliboval rovné vlasy po dobu 3 měsíců, což je lež jako věž. Hned po prvním umytí jsem vlasy musela opět žehlit. Pravdou však je, že kvalita vlasů se po aplikaci zlepšila, byly více vyživené a hladké. U každé z nás může mít keratin však jiné účinky. Záleží na typu tvých vlasů, na postupu, na teplotě žehličky i na tvé šikovnosti.

Poděl se o zkušenosti

Vyzkoušela jsi i ty brazilský keratin? Máš zkušenost i s jinou značkou než je CocoChoco? Poděl se s ostatními o svoje dojmy.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Martinaaa035

  Já jsem taky neodolala a musela jsem to vyzkoušet – mám tenhle typ pro domácí použití http://www.vlasy-kosmetika.cz/brazil-keratin-home-keratin-150ml-brazilsky-keratin-pro-domaci-pouziti–7051.html. Dost jsem se bála a iluze o rovných vlasech jsem si opravdu nedělala. Musím ale říct, že z hlediska výživy vlasů a jejich lesku je keratin super.

 • Klára

  Já používám také značku Keratin Exclusive..za tu cenu naprosto super!

 • Denisa Jínová

  Dobrý den,já zkusila tohle http://www.hanky.cz/agave-heal… a je to lepší skoro než keratin a vydrželo mi to skoro 5 měsíců

 • Denisa Jínová

  Dobrý den,já zkusila tohle http://www.hanky.cz/agave-healing-oil/ a je to lepší skoro než keratin a vydrželo mi to skoro 5 měsíců

 • Zuzka

  Já taky musím chválit. Používám Keratin Exclusive a vlasy jsou nádherné a zdravé. :)

 • Adriana

  Holky musím se přidat do diskuze.. Byla jsem v salonu na keratinu a musím říct, že děsný! Nejen, že jsem tam seděla asi 3 hodiny, ale bylo to celý k ničemu! Vůbec mě to s vlasy nic neudělalo, jen mě asi týden divně smrděli a vyhodila jsem z okna asi 2500 Kč.
  Asi před třemi týdny jsem na internetu narazila na Keratin Exclusive (www.keratin-exclusive.cz), který jsem po pár minutách přemýšlení objednala a je naprosto super! Výborná regenerace – vlasy jsou o dost hezčí a zdravější.
  A teď dokonce tady na http://www.kamoska.cz mají o něj soutěž, tak se ji určitě zúčastněte a třeba vyhrajete!

 • Jarmila

  Jedná se spíše o regeneraci, ale je opravdu naprosto úžasná :-) Také jsem vyzkoušela.

 • Majda

  Ten keratin Exclusive je v rozprašovači? Narovnává taky vlasy nebo jen regeneruje?

 • Erika

  Ahoj, já chodím na keratin do salonu a nedám na něj dopustit. Vlasy si cca 2,5 měsíce do další aplikace nemusím žehlilt. První týdny dokonce ani foukat. A to mám od přírody kudrnate a častým barvením zkrepatělé vlasy.

 • Pavlína

  Já doporučuji keratin Exclusive, je to vlasová regenerace s brazilským keratinem. Používám to já i moje mamka a opravdu jsme obě spokojené.

 • Peťa

  Mám zkušenosi s Brazilskými keratiny značek Beox, Hair go straight a také CocoChoco a to pouze v kadeřnických salonech! Bohužel první dvě jmenované značky ne mě měly velmi slabý účinek, rozdíl před a po není téměř znatelný. Určitě ale také záleží na kvalitě aplikace. V salonu, kde mi aplikovali značku Hair go straight jsem strávila pouze hodinu a půl, z toho půl hodiny byla doba působení keratinové kůry na vlasech. Pro příklad v jiném salonu jsem s tou samou délkou vlasů pobyla minimálně o hodinu déle. Pokud mám tedy nějakou značku doporučit, tak se asi opět vrátím ke keratinu CocoChoco.