Krásné ruce jsou vizitkou každé perfektní ženy. K rukám neodmyslitelně patří i upravené nehty. Francouzská manikúra představuje jeden z mnoha způsobů úpravy tvých nehtů. Nestačí ti jen obyčejný lak? Chceš zkusit něco jiného, elegantního a jednoduchého? Taková přesně francouzská manikúra je – stylová a vkusná. Její velká výhoda tkví v tom, že si ji zvládneš udělat doma, sama nebo s kámoškou. No není to paráda?

avatar

Lucie Kocábková

Francouzská manikúra

Francouzská manikúra je velmi elegantní a v poslední době také velmi žádaná.

Co všechno potřebuješ

Na to aby sis mohla na nehtech udělat francouzskou manikúru potřebuješ zpevňovač nehtů, který koupíš v drogerii či v lékárně. Dále speciální šablony na nehty, bílý lak, smetanový či růžový lak a bezbarvý lak na nehty. Francouzská manikúra se prodává i jako sada, která obsahuje potřebné laky a šablony. Při nákupu laků si dej pozor, aby byly vhodné na francouzskou manikúru. Obyčejný růžový lak by mohl ten bílý zakrýt a bylo by po radosti. Dále se hodí mít po ruce odlakovač a vatové tyčinky či odlakovač v tužce.

Perfektní francouzská manikúra

Nejdříve si nehty pečlivě očisti, odlakuj zbytky starého laku. Ruce namoč do vlažné lázně a pomocí speciálního přípravku ošetři kůžičku kolem nehtů. Nehty zapiluj a zkrať do potřebné délky, nejlépe je zarovnej podle tvého nejkratšího nehtu. Nanes na ně zpevňovač, hlavně pokud je máš křehké a lámavé. Hotovo? Francouzská manikúra může začít.

Typickým znakem francouzské manikúry jsou bíle okraje nehtů. Těch docílíš pomocí speciálních šablonek a bílého laku. Šablonu tvaru půlměsíce pečlivě nalep na upravený nehet kousek pod jeho okraj. Musí pevně držet, jinak by se mohlo stát, že ti pod ni nateče lak. Upevni šablonu a nalakuj špičky nehtů. Chvilku počkej, pak šablonku opatrně sejmi. Lak se rozpil? Žádný stres. Na úpravu nerovností použij odlakovač v tužce či vatovou tyčinku namočenou do odlakovače. Až tvé špičky nehtů budou vypadat precizně, nech je zaschnout. Potom pevnou rukou začni nanášet horní vrstvu. Tu vytvoříš pomocí růžového, smetanového či jiného jemně pastelového laku. Pečlivě ho nanes na nehty, nech zaschnout. Francouzská manikúra sice nevydrží věčně, ale abys o ni nepřišla po prvním mytí nádobí, jako tečku za dokonalým dílem nanes ještě krycí bezbarvý lak. Ten tvým nehtům poskytne potřebnou ochranu a výrazně prodlouží trvanlivost manikúry. Tímto krokem je francouzská manikúra je hotová.

Cena a vychytávky

Francouzská manikúra vypadá přirozeně, zvládneš ji sama hravě doma a nezabere ti víc jak hodinku tvého času. Parádu s ní uděláš třeba i na plese, kde tvé nehty rozzáří různé nalepovací ozdoby. Takové nehty ti budou kámošky jen závidět. Francouzská manikúra se může aplikovat i na dlouhé umělé nehty.

Za laky na nehty zaplatíš cca od 100 do 400 Kč. Sada na francouzskou manikúru ti však vydrží déle než na jedno použití, takže se můžeš postupně zlepšovat a pilovat svoje dovednosti.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • http://micickov.blog.cz Mariana

  Postup jakým to dělám já : Upravte si nehry a postupujte podle tohoto návodu :

  1. Udstřihnu kousek Izolepy do obloučku
  2. Nalepím na nnehet a bílým lakem udělám okraje.
  3. Nechám je cca 5-10 minut zaschnout.
  4. Pak nanesu růžový nebo béžový lak.
  5. Nechám zaschnout a přetřu Nehty bezbarvým lakem.

  Tento postup se mi odsvědšil jako dobrý. Šablonky nepoužívám.

 • Jana

  Monika: Ahoj, dřív jsem taky nemívala moc pěkné nehty a lámaly se mi. Začala jsem používat přípravky na zpevnění nehtů, proti třepení nehtu. Pak taky používám přípravky na zjemnění nehtové kůžičky. Snad ti to pomůže :)

  Verča: Já vždycky začínám růžovým lakem, na který si pak udělám bílý proužek a zalakuju nehet krycím lakem. Šablonky na francouzskou manikůru nepoužívám. Ať se ti to hezky podaří :)

 • Verča

  když si namaluju neprve bíle špičku a pak na to dám růžový lak, to to tu bílou hrozně zabarví, ne? nemělo by to být prvně růžová a pak bílá? já to nechápu ://

 • http://www.Azet@xxmonalisaxx.sk moniko

  mozem sa opytat ako mozem mat take nechty? prosim vas napiste mi naspet ked mozete