Chceš nosit takové oblečení a doplňky, které byly vyrobeny s respektem k lidem a přírodě? Zaostři na férovou módu a velmi zajímavé kolekce.

avatar

Lenka Slezáčková
Chytá inspiraci při každém pohledu na svět.

Etické a fair trade oblečení ti bude slušet! Nech se inspirovat a zjisti, čím je výjimečné

Pohled na cedulku odhalí mnohé

Bangladéš, Čína, Indie… to je několik hlavních zemí, ve kterých se vyrábí oblečení dostupné v běžných obchodech. Napadlo tě při koupi levného trička někdy přemýšlet nad tím, kdo, kde a za jakých podmínek ho vyrobil? A jak velkou stopu jeho výroba zanechala na přírodě? Pravda je bohužel taková, že velké množství továren v Asii neni schopné zaručit základní bezpečnost ani vyplácení důstojných mezd. Bavlna je při pěstování chemicky ošetřována, což má vliv na ekosystém. Navíc je pro výrobu látky zapotřebí spotřebovat velké množství vody. Nelíbí se ti takovou výrobu podporovat? Nemusíš, protože je zde férová móda, která vzniká s respektem k lidem a přírodě. Čím se liší od běžné produkce a jak ti bude slušet?

Etické oblečení je trendy

Ráda bych vyvrátila mýtus o tom, že etické oblečení je synonymem pro nějaké nevzhledné a nepohodlné pytle s přírodními motivy. Jeden pohled na aktuální kolekce takových výrobců jako je Braintree či HempAge je důkazem toho, že kolekce nabízí velmi moderní, stylové a šik kousky. Pokud jde o praktičnost, je většina oblečení ušita z biobavlny, bambusu nebo konopí. Tyto materiály mají kromě výroby ohleduplné k přírodě mnoho pozitiv, ať už jde o antibakteriální vlasnosti či velkou výdrž. Zní ti to dobře? Nech se inspirovat! Braintree má v nabídce například dámské šaty z biobavlny, které skvěle sedí. Sukně je střižena tak, aby vytvářela aktuálně velmi populární zavinovací efekt.

JESSAMINE dámské šaty z biobavlny - modrá navy

Stejný výrobce stojí také za dámským svetrem z biobavlny a vlny, který alespoň mě očaroval krásnou barvou. Volné a pohodlné střihy jsou nyní v kurzu, dlouhé cípy můžeš zavázat vpředu, nebo je zavinout kolem těla.

BRIAR dámský svetr z biobavlny a vlny - růžová dusty

Německá společnost HempAge si pro všechny ohleduplné milovnice módy přichystala dámský top z konopí a biobavlny. Světle šedá barva se hodí do společnosti a vytváří podklad pro zajímavý outfit. Ažurový vzor je elegantní.

WENDIE dámský top z konopí a biobavlny - světle šedá platinová

Vzhledem k blížící se sezóně si dovolím upozornit ještě na nepromokavou parku, tentokrát opět od značky Braintree. Vyrobena je ze 100% biobavlny s nepromokavou úpravou a její květinový vzor si zamiluješ.

ST. HELEN nepromokavá bunda ze 100% biobavlny - květinový potisk

Zajímá-li tě také férová obuv, určitě nepřehlédni značku Ethletic, která vyrábí stylové boty z fair trade certifikované organické bavlny a přírodního kaučuku. Co třeba pohodlné balerínky v růžovém odstínu lipstick?

Ethletic Fair Dancer Collection balerinky - růžová lipstick

Kam se vydat na nákupy?

Z kolekcí nejen výše zmíněných značek můžeš vybírat na stránkách internetového obchodu www.ferovamoda.cz, kde na tebe kromě fair trade oblečení a obuvi čekají také doplňky, šperky a v neposlední řadě BIO kosmetika. Pečovat o styl a krásu tak můžeš s vědomím, že nepodporuješ zbytečné ničení životního prostředí a často nelidské pracovní podmínky v textilních továrnách.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář