Džíny patří již řadu desetiletí mezi oblečení, které je oblíbené po celém světě. Na tom se nic nemění ani v roce 2015. Proč jsou tedy stále tak populární? A jak o ně správně pečovat? Dočtete se níže!

avatar

Simona Dražovská
Nevzdává se, i když život není peříčko.

Džíny jsou populární více než století. Víš proč?

Džíny snoubí tradici s modernitou

Ač se především u nás vžil pro džíny název „rifle“, toto označení není tak úplně přesné. Jedná se totiž o jméno jedné z firem, která tyto kalhoty vyráběla. Přesto se dodnes používá pro pojmenování tohoto druhu kalhot jako takového. Buď jak buď, aktuálně si je možné pořídit džíny v obrovském množství variant, a to od mnoha světových výrobců. Pokud tedy nechceš nekvalitní imitace, pořiď si dámské džíny Pepe Jeans, případně výrobky dalších špičkových značek.

Kalhoty z džínoviny, což je silná bavlněná látka, měly původně ryze pracovní charakter, neboť je na americkém kontinentu v 19. století používali zlatokopové a horníci. Teprve v polovině 20. století došlo k posunu, když se z džínů staly populární kalhoty pro běžné nošení. Co z toho vyplývá? „Pouze“ to, že se vzhledem k jejich původnímu účelu se jedná o vysoce kvalitní, ale nyní také designově zajímavé kalhoty. Musíš o ně ovšem správně pečovat…

Správné péče o džínové kalhoty

Pokud miluješ právě džíny, nepochybně chceš, aby ti vydrželi co nejdéle. Jak už jsme zmínili, džínovina patří k velmi odolným materiálům, přesto si tyto kalhoty zaslouží náležitou péči. Na mysli máme především praní. Džíny by se totiž měly prát pouze ve studené vodě, což dopomáhá zachování stávajících barev. Na druhou stranu žehlení jim neuškodí, ačkoli většinou není nezbytně nutné.

Doporučujeme: chceš si pořídit nové džíny, které budou vysoce elegantní i kvalitní? Potom navštiv Pepe Jeans e-shop, kde nalezneš i další fantastické oblečení.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Jaruska

    Děkuji za článek, trošku budí k zamyšlení, džíny tady jsou hodně dlouho a nejspíše dlouho budou. Ono je to určitě i tím že jsou takové univerzální jak na doma tak i do práce, já jsem naposledy pořizovala tady a jsem s džínama stále spokojená, nosím a nosím skoro pořád:o)