Dřeváky ve většině z nás vyvolají představu o celodřevěných, nepohodlných a nehezkých botách, které by neobuli za žádnou cenu. Móda se však neustále mění a ty dříve divné dřeváky se přeměnily na nový a velmi žádaný trend. Nechybí jim styl, elegance, barevnost a vkus, tudíž není divu, že jejich obliba stoupá.

avatar

Lucie Dneboská
Módní inspirace a styl

Dřeváky ve většině z nás vyvolají představu o celodřevěných, nepohodlných a nehezkých botách, které by neobuli za žádnou cenu. Móda se však neustále mění a ty dříve divné dřeváky se přeměnily na nový a velmi žádaný trend. Nechybí jim styl, elegance, barevnost a vkus, tudíž není divu, že jejich obliba stoupá. Myslíš si, že dřeváky nejsou nic pro tebe? Možná se mýlíš a třeba v nich nakonec nalezneš zalíbení.

Dřeváky se objevily jako žhavý hit jara 2011. Báječnou obuv však můžeš obléknout i na podzim!

Dřeváky se objevily jako hit jara 2011. Báječnou obuv můžeš obléknout i na podzim! (foto: Swedish Hasbeens)

Super styl na několik způsobů

Zřejmě nikdo by nečekal tak velkou slávu, kterou si dřeváky bleskurychle získaly. Nejvíce žádané jsou na letošní léto a dá se předpokládat, že jejich popularita nespadne ani v dalších sezónách. Dřeváky dostaly druhý dech a přináší několik stylů, že se prakticky hodí ke všemu a zaručují bohatý výběr. Dřeváky rozveselují zajímavými barvami, ale i žádanou klasikou v podobě černé, hnědé, krémové i bílé. Nechybí jim ani ozdůbky, tedy zejména cvočky, kovové ozdoby i ozdobné přezky. Materiál vršku dřeváků, který je k mání, je buď textilní, nebo kožený. Vybírat si můžeš z dřevákových pantoflíčků na nízkém i vyšším podpatku, klasických dřeváků s otevřenou či zavřenou špičkou na různě vysokých i širokých podpatcích, což už záleží na tvém stylu a výběru. Zkrátka v těchto super dřevácích si vždy najdeš ty „top“, které tvůj styl zajímavě okoření, a dodají ti parádní šmrnc.

Dřeváky Swedish Hasbeens

zdroj: Swedish Hasbeens

Jaké hadříky k dřevákům vybírat?

Dřeváky se skoro hodí k jakémukoliv oblečení a tak se rozhodně neboj pustit uzdu své fantazii. K nim si můžeš například zvolit úzké džíny doplněné zajímavou košilí nebo veselým topem a rozhodně nezapomeň na výraznější doplňky. Senzačně budou vypadat i vzdušné, volnější, nejlépe plátěné šaty, které doplníš výraznějším páskem. Pokud nemáš po ruce šaty, můžeš je vyměnit za dlouhou, opět volnější košili, kterou opatříš páskem. V celé této kombinaci budeš působit opravdu letně a neuvěřitelně svůdně. Hezky bude vypadat i kombinace světlejších kraťasů, které doplníš volnou tunikou nebo košilí. Rozhodně se nebraň ani sukním, zajímavým šatům a všeho, co tě napadne. Klidně se můžeš stylizovat i do safari stylu, který s dřeváky velmi ladí. Zkrátka prober doma svůj šatník a vyzkoušej si různé modýlky, které s dřeváky při procházce městem s hrdostí předvedeš.

Jak se vyrábí originální dřeváky?

Nošení dřeváků je o zvyku

Ne každá žena se s dřeváky ihned spřátelí, jelikož nějakou dobu trvá, než si nohy na dřeváky zvyknou. Nějakou chvíli potrvá, než se dřeváky „prošlápnou“, což funguje i u jiných typů bot. Až dřeváky rozhodíš, budeš se s nimi cítit pohodlně a nedáš na ně dopustit. Bohužel jednu nevýhodu mají a tou je fakt, že by si s nimi nejspíš nevydržela chodit po celý den, jelikož jsou o něco pevnější a tvrdší, než jiné botky. Pokud si však zvyklá a chození s nimi bude pro tebe úplně pohodlné, můžeš si je vzít i na procházky, do města a dle libosti i na další místa.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář