Patříš mezi typy holek, které rady experimentují se svými účesy? Lákají Tě bláznivé věci? Co třeba takhle vyzkoušet dredy? Nevíš kolik to může stát, jaké existují druhy, jak o ně pečovat, co dělat když začnou odrůstat, jak často navštěvovat salon? Zajímá Tě, která známá česká  modelka má zkušenosti právě s nošením dredů? Tak čti dál a dozvíš se to…

avatar

Kristýna Gregorová

Dredy a další crazy účesy

Udělat finální krok a nechat si na hlavě vyrobit něco šíleného? To chce hodně odvahy!

Je to risk!

Než se rozhodneš, že si necháš dredy udělat, tak si to pořádně rozmysli, přeci jenom musíš vzít v úvahu, že to není jen tak. Pokud by sis nechala udělat skutečně kvalitní dredy, tak nepočítej s častějším mytím vlasů jak jednou za čtrnáct dní a pokud už je nebudeš chtít, tak počítej s tím, že vlasy  budeš mít zničené, v případě některých dredů si je budeš muset  nechat ostříhat na krátko a poté počkat až ti dorostou.

Jaké existují druhy dredů ?

Samozřejmě si můžeš vybrat tloušťku dredů, od tenoučkých, které jsou vhodné spíše pro jemné rovné vlasy až po tzv. papa-dreads.

Existují dva typy dredů, trvalé  a dočasné.

Trvalé dredy

Klasické přírodní dredy (natural dreads, viz. níže) – vyrábějí je z tvých vlasů, uzlováním, zaplétáním, třením,rolováním, cucháním atd.

Silky dredy – jsou vhodné pro holky s kratšími vlasy, které si je chtějí prodloužit, můžeš je mít pak  třeba až po pas, do vlasů se buď vplétá kanekalon,nebo se potom vplétá na dred.

Dočasné dredy:

Pseudo dredy – většinou se chemlonem nebo kanekalonem  omotávají prameny vlasů nebo copánky, musí se pořádně uchytit u hlavy,

Syntetické dredy – dělají se předem, jsou různě barevné, pak se přidělávají na tvé vlasy,

Wool dredy – vyrábějí se z hypoalergenní ovčí vlny, jsou lehké a nejméně ti poničí vlasy můžeš je mít v jakékoliv barvě.

Kromě dredů si také můžeš nechat udělat tzv. rasta copánky, nebo francouzské copánky.

Kolik dredy a rasty stojí?

Ceny dredů se pohybují někde v rozmezí od 3.000,-  do 9.000,- . Ovlivňuje to mnoho faktorů, třeba kvalita vlasů, jejich délka, počet dredů, jestli chceš připlést i umělé atd…

Je jasné, že dredy z tvých vlasů vyjdou levněji, než když si je budeš chtít prodloužit, či si nějaké nechat připlést.

Co se týče rasta copánků cena se pohybuje od  2.000,- do 5.000,-  a záleží většinou na tom samém jako dredy, takže, délka, kvalita, počet. Vydrží zhruba 3 měsíce.

Jak se dredy dělají?

V salonu ti zkušení pracovníci vlasy rozdělí na prameny, podle toho, jakou budeš chtít tloušťku dredu. Poté pramen rozdělí na dvě části a různě je kříží a zašmodrchávají až z  nich vznikne dred. Nakonec zastrkají pomocí všelijakých háčků vyčnívající vlasy do dredu. Konečky ti nechají bud volně a nebo je můžou zakulatit, to dělají většinou tak, že je jakoby protáhnou zpátky do dredu a zachytí je tam.

Jak je to vlastně s mytím a udržováním dredů?

První měsíc potom co ti dredy “zapletou” by sis vůbec vlasy mýt neměla, aby dredy měly možnost se “uzamknout”, “zacuchat”. Po měsíci si je již mýt můžeš, ale ne příliš často a doporučuje se nějaký bylinný šampon, vlasy si musíš pořádně oplachovat, aby ti šampon nezpůsobil třeba nějakou vyrážku. V žádném případě nepoužívej kondicionér! Způsobuje totiž rozplétání dreadlocku. Pokud budeš chtít, aby tvé dredy vypadaly pořád pěkně, měla by si pravidelně, většinou po 2 – 3 měsících, chodit do specializovaného salonu, kde ti dredy upraví. Můžou ti je prodloužit, nebo jen zaplést dorůstající pramínky vlasů. Kdykoliv by se ti stalo, že se ti nějaký pramen z dredu uvolní neboj se zajít do salonu, určitě ti ho dají do-pořádku.

A co takhle celebrity a rasta copánky, či dredy?

Rasta copánky a dredy si oblíbilo i několik celebrit. Copánky nosila třeba Anastacia či Christina Aguilera, dredy si vyzkoušela třeba Aneta Langerová a česká modelka Jana Doležalová.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy:

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář