Semiš dříve spíše patřila k materiálům, které nebyly oblíbené a byly považovány za vrchol nevkusu. Ovšem ani semiši se inovace nevyhnula a stačilo jen v módním návrhářství málo a ocitla se ihned na prvních příčkách mezi materiály.

avatar

Lucie Dneboská
Módní inspirace a styl

Semiš dříve spíše patřila k materiálům, které nebyly oblíbené a byly považovány za vrchol nevkusu. Ovšem ani semiši se inovace nevyhnula a stačilo jen v módním návrhářství málo a ocitla se ihned na prvních příčkách mezi materiály. Semiš tedy ve své historii urazila poměrně dlouhou cestu, a i když kdysi bývala out, nyní zdobí oblečení, doplňky i obuv, které opravdu nemají chybu.

Moderní semiš se vrací do módy a bere útokem naše šatníky. Zapomeň na saka profesorů, ze semiše se dělají i hezké věci!

Semiš se vrací do módy a bere útokem naše šatníky. Zapomeň na saka profesorů, ze semiše se dělají i hezké věci!

Semiš je neustále trendy

Nejen letošnímu podzimu a zimě vládne semiš. Trendy byla již loni a je velmi pravděpodobné, že jinak tomu nebude i příští rok. Přesto v letošním roce se semiš ohromně rozrostla a nenajdeš tedy místa, kde bys nesehnala kousky ze semišového materiálu. Vybírat můžeš z tisíce kousků, které nepostrádají na vkusnosti i módnosti. Pokud se ti semiš zamlouvá, máš opravdu z čeho vybírat. Hitem jsou a budou příjemné semišové kabátky, bundy ozdobené kožešinou, kabelky se zdobením, pásky, šaty, rukavičky a mnoho dalšího. Těšit tě mohou i zajímavá zdobení, která semiši dodají ten správný šmrnc plný originality. Semiš je však výrazně populární i v obuvi, což můžeš vidět na krámcích, které jsou přeplněné botkami ze semiše. Trendy jsou semišové kozačky, nízké boty i válenky, které čím dál více nabírají na oblibě. Samozřejmostí jsou opět zajímavé ozdoby obuvi v podobě nejrůznějších cvočků, zipů i fešného lemování.

Jak zajistit její dlouhou životnost?

Současná semiš je krásná, ale neobejde se bez určité péče, kterou bys jí měla věnovat, pokud kousek z jejího materiálu budeš vlastnit. Správnou péčí zajistíš její dlouhou životnost a především také její krásu, kterou by bez vhodné péče nenávratně ztratila. A jak tedy na to? Samozřejmostí by měly být vhodné impregnační prostředky, které bys měla aplikovat bezprostředně po nákupu semišové věcičky a aplikaci po čase opakovat. Tyto prostředky ji ochrání proti zašpinění a před mastnotou. Samozřejmostí by měl být i vodoodpudivý sprej, který chrání proti vodě. Ten, pokud je aplikován, vytvoří na materiálu po kontaktu s vodou kuličku a tím se voda se do materiálu zaručeně nedostane. Pokud se ti na semišové boty dostane špína, můžeš jí doma v pohodě odstranit a to za pomocí speciálního čistícího spreje. Tady však musíš rozlišovat, zda se jedná o velur nebo nubuk. Velur očistíš jemně kartáčkem nebo o něco drsnější houbičkou a poté naimpregnuješ. Nubuk vyčistíš jemnou a měkkou gumou, která je určená pro odstranění špíny ze semišových bot. Pokud se však jedná o kabát nebo bundu, kterou zašpiníš, na nic nečekej a ponechej je na starost čistírně. Sama bys mohla semiš nenávratně poškodit. Pokud se však na velkou péči o semiš necítíš, může být řešením náhrada za její imitaci, s kterou budeš mít práci o něco menší.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář