Zřejmě se nenajde už nikdo, kdo by alespoň minimálně neměl tušení o značce Converse, jež se dlouhá léta drží na špici mezi módními značkami. Značka Converse si od svých počátků až dodnes neustále drží titul nejpopulárnější značky, která je mnohými preferována. A aby také ne.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Zřejmě se nenajde už nikdo, kdo by alespoň minimálně neměl tušení o značce Converse, jež se dlouhá léta drží na špici mezi módními značkami. Značka Converse si od svých počátků až dodnes neustále drží titul nejpopulárnější značky, která je mnohými preferována. A aby také ne. Boty, kabelky, batohy, oblečení i doplňky této značky jsou stylové a dokážou skvěle doladit image každého, kdo si je na sebe vezme. Zajímáš se o značku Converse, ráda bys jí začlenila do svých outfitů a chtěla bys nakouknout i pod pokličku její historie? Pak se podívej na článek, který jsem pro tebe připravila.

Dolaď svůj look se značkou Converse

Nesmrtelné „konversky“

Nesmrtelné „konversky“ tu mají vždy své místo

Logo s pěticípou hvězdou typické pro značku Converse nyní sídlí na botách, oblečení, kabelkách i doplňcích. Ovšem dříve tomuto tak nebylo. V dobách jejího počátku byly vyráběny především Converse boty a až později se k nim přidal i další stylový sortiment. Pojďme však k úplnému začátku. Značka Converse se zrodila už v roce 1908, při čemž výroba bot nebyla nijak zvlášť pestrá. První zlom nastal v roce 1917, kdy se začaly vyrábět basketbalové tenisky Converse All Star. Ovšem v roce 1923 nastal opravdový boom díky basketbalistovi Chucku Talyorovi, jež své jméno propůjčil právě této značce. Zrodily se tak proslulé tenisky Chuck Taylor All Star, které dobyly svět. Později se Converse boty rozrostly o další úchvatné kousky, jež už nebyly určené pouze pro basketbalisty, ale pro široké spektrum lidí s jiným stylem života i věkem. Ačkoli se Converse boty za celou dobu změnily, jejich charakteristický design naštěstí nezmizel a proto se i nadále mohou těšit nemalé oblibě.

Móda, která tě vystihne

Značka Converse – jakožto celosvětový fenomén – má své eso v rukávu především v jednoduchém provedení, kterým si získává stále více příznivců. Neexistuje zde žádná extravagance, která brzy pomíjí. Značka Converse naopak vsází na jednoduchost, jež obohatí styl každého a outfitům dodá pověstnou třeničku na dortu. Škála všeho co ti značka Converse může nabídnout je široká a díky tomu dokáže přesně vystihnout tvou osobnost. Ne nadarmo platí pravdivě vyřčená věta, která říká, že: „Každý teenager by měl vlastnit alespoň jeden pár bot Converse a vybrat si provedení a barvu tak, aby vyhovovaly jeho osobnosti.“

Kombinace mnoha tváří

Myslíš si, že se značkou Converse sklouzne tvůj styl do stereotypu? Pak věř, že je tomu přesně naopak. Díky ní máš naopak širší možnosti v kombinování, z nichž vykouzlíš mraky lákavých outfitů, které nadchnou nejen tebe. Jednou takovou kombinací je souhra světlého topu, mírně roztrhaných boyfriend džín, ležérního sáčka ideálně v hnědé barvě, při čemž nesmí chybět i bílé Converse boty. Takovou kombinaci vřele doporučuje osobní stylistka Glass Slipper Carla Leenders. Mimo jiné velmi doporučuje i pořízení bílých „konversek“, jež jsou nejjednodušeji kombinovatelné. Podle jejich slov stačí vlastnit tyto boty, pár neutrálně barevných kousků a pak svůj šatník aktualizovat podle ročního období. Kromě toho všeho jsou k mání i tašky přes rameno, které tvůj outfit náramně doplní. Proto bys na ně rozhodně neměla zapomínat. Ať už chceš sršet barvami nebo jít po cestě ležérního stylu, tašky přes rameno od značky Converse ti zcela vyhoví.

Oblíbené u celebrit i módních stylistů

Věci od Converse jsou pro velké množství stylistů pravou rukou. Lze je dobře kombinovat a hodí se snad naprosto ke všemu. Proto jsou především Converse boty viděny na mnoha celebritách, kterým se tento fenomén rovněž velmi zalíbil. A kdo na ně nedá dopustit? Jmenujme například Agyness Deyn, Keira Knightley, Jessica Alba, Kristen Stewart, Christina Ricci, Mischa Barton, Reese Witherspoon, Miley Cyrus, Jennifer Aniston, Drew Barrymore, Avril Lavigne a spousta dalších. A pokud chceš svou image obohatit právě věcmi od zmíněné značky, budou pro tebe outfity celebrit skvělou inspirací. A věř, že takových inspirací je na internetu skutečně mnoho.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář