Každá žena sní o dokonale nalíčených rtech, které bude dávat na odiv svému okolí. Jejich nalíčení však není zcela tak jednoduchá záležitost, jak by se na první dojem mohlo zdát. V následujícím článku se tak dozvíš, jak líčit různé typy rtů a jak docílit nádherných barev, které můžeš „přimíchat“ do svého denního nebo večerního líčení.

avatar

Lucie Dneboská
Módní inspirace a styl

Každá žena sní o dokonale nalíčených rtech, které bude dávat na odiv svému okolí. Jejich nalíčení však není zcela tak jednoduchá záležitost, jak by se na první dojem mohlo zdát. V následujícím článku se tak dozvíš, jak líčit různé typy rtů a jak docílit nádherných barev, které můžeš „přimíchat“ do svého denního nebo večerního líčení.

Nádherné rty patří k základním ingrediencím úspěšného svádění, sexy looku a vášnivého polibku.

Nádherné rty patří k základním ingrediencím úspěšného svádění, sexy looku a vášnivého polibku.

Nutná péče před líčením rtů

Ze všeho nejdříve je nutné, aby tvé rty dostaly potřebnou péči a od pohledu byly jemné. Toho docílíš pravidelným peelingem a mazáním rtů balzámy. Tím, že budou tvé rty hydratované, zabráníš nechtěným suchým místečkům, která by pak v kombinaci s rtěnkou a leskem moc dobře nevypadala.

Tip: Přírodní balzám na rty Saloos bioKarité – 76 Kč, Cukrový peeling Bubblegum od Lush – 220 Kč
Dokonalé rty na míru

Dokonalé proporce rtů

Plné rty – Na rty si nanes pomocí štětce make-up, důkladně ho rozetři a pak přepudruj. Linie plných rtů tak nebude tolik znatelná. Poté konturovací tužkou nanes barvu po vnitřních liniích rtů. Poté nanes štětcem matnou rtěnku a rty hezky vymaluj. Pro tento typ rtů jsou nejvhodnější matné a tmavé odstíny rtěnek, které je opticky zmenší. Lesky s třpytkami je naopak opticky zvětší.

Úzké rty – Opět nanes na rty make-up případně sypký pudr, ale tak, aby přirozené linie nebyly tolik viditelné. Poté konturovací tužkou nanes barvu nad linii tvých úzkých rtů. Dále pracuj s tužkou na rty a rty postupně vystínuj směrem dovnitř. Poté ji rozetři vatovými tyčinkami, aby celek působil přirozeně. Nakonec nanes světlou rtěnku a více lesku. Pro tento typ rtů jsou nejvhodnější světlé odstíny rtěnek a lesky, které rty opticky zvětší.

Nerovnoměrné rty – I v tomto případě bude zapotřebí make-up, který na rty naneseš. Tentokrát ho však budeš nanášet na část rtu, který chceš „vylepšit“ a opět tak, aby přirozené linie byly méně znatelné. Opět použiješ konturovací tužku, s kterou budeš postupovat stejně, jako v předchozích typech, kde záleží na tom, zda chceš část rtu zvětšit nebo zmenšit. Pokud rty působí opticky plně, líčení pro ně platí stejné, jako u plných rtů. Jestli sis rty zúžila, budou pro ně nejvhodnější odstíny pro úzké rty.

Svůdné rty na večerní akci

Sametové tmavočervené rty k nakousnutí získáš během chvilky a to díky pigmentovému prášku, který tvé rty dokonale vybarví a zajistí sametový a matný vzhled. Tento typ líčení uplatníš zejména na večerní akce, ke kterým se takovýto styl rtů nesmírně hodí. Pigmentový prášek můžeš na rty nanést samostatně a rozestřít ho, nebo můžeš pro podklad použít tmavou rtěnku. Pigmenty však vždycky důkladně rozetři do kontur pomocí vatové tyčinky.

Tip: Rtěnka Dermacol Longlasting Lipstick odst. č. 07, 08 – 129 Kč, Pigment M.A.C. Pigment Poudre Eclat odst. Basic red – 650 Kč

Nude rty pro každodenní nošení

Rty ve stylu nude patří mezi ty nejjednodušší a hodí se naprosto kamkoliv. Rtům nejprve dopřeješ hydrataci a poté vklepáním naneseš rtěnku v „nahých“ barvách.

Tip: Rtěnka Rimmel Hydra Renew odst. Auburn Breeze – 129 Kč, Lesk na rty Jenny Lane odst. Star Line 00 – 115 Kč

Ultralesklé rty k nakousnutí

Lesk je na rtech neustále žádoucí, a pokud jsou na nich navíc barevné přechody, jsou neodolatelné. Tyto rty získáš pomocí dvou odstínů rtěnek. Výhodou je, že si barvy můžeš nakombinovat podle toho, jakou barvu máš nejraději a která k tvým rtům sedí. Teď se ale dozvíš, jak nalíčit rty červenou barvou s příměsí oranžové. Rty si důkladně vymaluješ červenou rtěnkou. Doprostřed rtů rozetřeš štětečkem třeba výraznou oranžovou barvu. Na závěr celé rty přetřeš leskem na rty.

Tip: Rtěnka Oriflame Pure colour odst. Radiant Red – 109 Kč, Rtěnka ArtDeco High Perfomance Lipstick odst. 435 nebo 436 – 389 Kč, Lesk na rty Loreal Glam Shine 6H Volumizer odst. 001 Endless light – 215 Kč
Dokonalé rty na míru

Hříšně sexy a svůdné rty

Tmavé vínové rty působí hříšně sexy a celému obličeji dodají svůdný styl. Tento styl líčení rtů se skvěle hodí na večerní akce, ač je opravdu výrazný. Tmavé vínové rty nemusí volit jen zastánkyně rockové hudby, ale i ženy, které chtějí být na daný večer zahaleny tajemnem. Nejdříve je zapotřebí orámovat rty konturovací tužkou v barvě rtěnky. S tužkou následně rty vymaluješ. Pak na rty naneseš vínovou rtěnku, kterou překryješ bezbarvým leskem nebo balzámem.

Tip: Rtěnka Astor Soft Sensation Vitamin and Collagen odst. 253 nebo 115 – 159 Kč, Konturovací tužka Astor Colour Proof odst. 007 nebo 009 – 179 Kč
Dokonalé rty na míru

Zaměřeno na decentní dokonalost

Kromě výše zmíněných typů můžeš vyzkoušet další typy líčení rtů, které vypadají přirozeně, decentně a dokonale. Navíc jsou vhodné ke každým příležitostem. Pokud nerada věnuješ líčení delší čas a přesto chceš své rty dokonale nalíčit, přijde ti vhod šikovný barevný balzám v tužce, který naneseš na rty a máš hotovo. Nebo můžeš využít fix na rty, s kterým je aplikace také zcela jednoduchá. Zkrátka jen namaluješ své rty a to je vše. Ovšem tady dávej pozor na suché rty. Ty by totiž v kombinaci s fixem způsobily nepěkné fleky. Tady už nemusíš používat konturku a s malováním rtů se nějak piplat. Stačí fix nebo balzám v tužce a během pár sekund jsi připravená vyrazit kamkoliv.

Tip: například fix na rty N.Y.C. Smooch Proof odst. 495 Endless Spice – 70 Kč, Barevný balzám na rty Clinique Chubby Stick odst. 05 Chunky Cherry – 490 Kč

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Kateřina Šimůnková

    Já teď používám Powershine od Oriflame a je úžasná, krásně voní, dobře se nanáší a je opravdu příjemná a hydratační. Je super i zimě a má SPF 12. Používám také Saloos bio Karité /především jako péči/