Líčení může být pro někoho velká otrava zvlášť v případě, kdy je nedostatek času a perfektní nalíčení se nedaří. Na druhé straně můžeme v líčení nalézt zálibu, ale bohužel ani pestrá malovátka nejsou všemocná, zejména pokud jsou některé části obličeje velice nevýrazné.

avatar

Lucie Dneboská
Módní inspirace a styl

Líčení může být pro někoho velká otrava zvlášť v případě, kdy je nedostatek času a perfektní nalíčení se nedaří. Na druhé straně můžeme v líčení nalézt zálibu, ale bohužel ani pestrá malovátka nejsou všemocná, zejména pokud jsou některé části obličeje velice nevýrazné. S oběma problémy může pomoci permanentní make-up, který v sobě ukrývá jistý komfort, i když se ho týká několik nedostatků.

Permanentní make-up ti může během líčení ušetřit hodně času. Například takové linky už tě trápit nebudou.

Permanentní make-up ti může během líčení ušetřit hodně času. Například takové linky už tě trápit nebudou.

Srovnatelnost s tetováním

Permanentní make-up je často zaměňován s pojmem tetování. I když je jeho nanášení na podobném principu, stejně v obou dvou případech najdeme rozdíl, především co se týče výdrže. Tetování je většinou na celý život, kdežto permanentní make-up vydrží dva až čtyři roky. Při tetování je nutný vpich pigmentu dvakrát hlubší, než v případě permanentního make-upu, kde i použitý pigment je kvalitnější. Rozdíl je také v jehličkách, které jsou u tetování silnější.

Pro každého, kdo chce změnu

Aplikace permanentního make-upu není jinak omezená věkem. Využít ho může kdokoliv v jakékoliv věkové kategorii, ovšem s výjimkou mužů, na kterých by permanentní make-up působil nejspíš komicky. Tento styl make-upu je doporučován především těm, kteří neovládají líčící dovednosti, nemají dostatek času na každodenní líčení typu „pokus“, „omyl“ zejména pokud trvají na dokonalosti a také těm, kteří postrádají přirozené kontury rtů, barvu a hustotu obočí, výraznost očních partií a celkově správný tvar obličeje, který permanentní make-up dokáže dobře vymodelovat. Navíc může pomoci ke korekci drobných vad na tváři, třeba malých jizviček a podobně.

Nanášení permanentního make-upu

Prvním krokem, pokud se chystáš zavítat k odborníkům, je, abys byla důkladně odlíčená. Jen tak lze docílit toho správného výsledku. Nejprve je vhodné, ač to všichni nedělají, aby ti odborník provedl test na alergii, aby se v případě prokázání alergie do aplikaci make-upu nepouštěl. Pokud je vše v pořádku bude tě čekat počáteční nákres tužkou na všechny obličejové partie, kde bys chtěla permanentní make-up mít. Pak s tebou odborník probere, zda bys byla s tímto výsledkem spokojená a pustí se do tvoření. Pokud spokojená nejsi, odborník původní linie překreslí podle tvých představ. Základem všeho je samozřejmě dostatečná hygiena, kterou si u odborníka oskenuj. Dále tě bude čekat nános znecitlivujícího gelu, po kterém nebude zákrok bolestivý. Pak už se jde přímo do akce a to do vpichu pomocí malinkatých jehliček, přibližně do hloubky jednoho milimetru. Zárukou úspěchu je přírodní a kvalitní pigment a také drobounké jehličky, díky kterým bude zákrok přesný. Když je vše hotovo, odborník tě poučí, jak se permanentní make-up ošetřuje a především tě upozorní na to, že po permanentním make-upu se ti vytvoří malé stroupky, které v žádném případě nestrhávej. Během několika dní bude stroupek pryč, aniž by porušil permanentní make-up. Dále je také možné, že po aplikaci objevíš menší otoky, které taktéž během pár dnů zmiznou.

Jak dlouho vydrží a kolik to bude stát?

Permanentní make-up vydrží obvykle dva roky, někdy více. Celkovou výdrž ovlivňuje spousta faktorů, proto nelze jednoznačně určit přesnou dobu, která bude platit pro všechny. Cena je závislá především na lokalitě. Permanentní make-up se může provádět v samostatných salónech, ale také na plastických klinikách. Celková cena se také odvíjí podle toho, zda si necháš upravit třeba jen rty, obočí, oči, nebo celý obličej. Shrnutím se dá říct, že permanentní make-up tě vyjde od 1000 – 5000 korun.

Nedostatky permanentního make-upu

Permanentní make-up není vhodný pro ty, kteří trpí alergií na barviva. Také není vhodné aplikovat permanentní make-up na příliš vysušenou pokožku, protože její stav by se tímto mohl zhoršit. Při konci jeho životnosti může také nastat to, že pigment začíná nerovnoměrně mizet, čímž mohou být způsobené nechtěné flíčky. Permanentní make-up sice dokáže korigovat malé chybičky na pleti, ale u větších problémů (hlubších jizev, akné, či jiných problémů) je zcela nevhodný.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • orange

  Já nad tim docela uvažuju, mít denně dokonalou pleť by bylo super(protože mám akné, ale na to podle článku permanentní make-up dávat nelze, tak nevím).Blbý taky je, že už pak ani já nebudu vědět jak doopravdy vypadám, což je fakt děsivý . . .

 • n.v.

  Pro mě by to bylo docela dobrý řešení,protože se denně linkama maluju,ale zase se mi do toho nechce strkat peníze:)Ale máma to má a je pravda,že moc dlouho to nevydrží,tak rok ani ne..

 • http://princessfromostrava.blogspot.com/ Hanka H.

  Nešla bych do toho ani náhodou. VKosmetikou se zabývám a znám pro a proti tudíž ani náhodou. Tělo se za ty roky mění, to že vám linky sluší teď neznamená že budou slušet i za tři roky. A vypadat občas přirozeně je super:-)

 • http://prodivky.tomsh.cz Mersmerize

  Do tohohle make upu bych rozhodně nešla.. Znám pár holek, které to už udělaly a je to hrozné – kvalitních lidí, co to umí “vytetovat” je opravdu málo a víc je takových, kteří to umí zkazit a to nejde dopředu nijak ověřit bohužel – záleží na náhodě. A když to zkazí? Ani normálním make upem např. křivé linky nejdou napravit a na 2 – 4 roky je obličej dost zoškliven…