Kožešiny se nenosí a být na medvědici už dávno není v kurzu. Co ale s tím? Tohle opravdu není něco, s čím by ti poradili rodiče, a holky kolem jsou možná stejně bezradné jako ty. Ale nezoufej, je tu tvoje Kámoška. Způsobů, jak vyřešit problém s nechtěným ochlupením, je více – holení, vosk, trvalá depilace a další. Pojďme se spolu podívat na některé z nich. Určitě si vybereš ten pravý.

avatar

Lenka Petrová

Depilace přirození

Depilace přirození hraje ve prospěch estetiky, ale i hygieny.

Holit nebo neholit?

Depilace přirození je osobní volba každé z nás. Moderní móda diktuje aspoň zástřih, případně vyholení třísel, takzvané oblasti bikin. Nikdo přece nechce do plavek s roštím vylézajícím do všech světa stran, že? Na druhou stranu není nikde psáno, že depilace přirození je nutná a že žena nemůže zůstat přirozená.

Hygienická otázka

„Fuj, ty se neholíš?“ Možná tě právě taková poznámka někoho z okolí přiměla přemýšlet, jestli neděláš něco špatně. Pravda je, že depilace přirození zvyšuje hygienu intimních míst, ale ani bez ní to není při dnešní hygieně žádná tragédie. Pokud se oholíš nebo vydepiluješ, asi si všimneš, že se cítíš čistější, protože ochlupení má nepříjemný talent lapat tělesné pachy. Depilace přirození je také něco, co určitě oceníš, když přijdou tvé dny.

Citlivost

Přes to vlak nejede. Depilace přirození bez pochyb zvýší tvoji citlivost na maximum. To je také hlavní důvod, proč ji spousta žen a dívek praktikuje. Nejde jen o dobrý pocit ve spodním prádle, depilace přirození zvýší zážitek z intimních dotyků na maximum. A to už vůbec nemluvím o orálním sexu! Milá kámoško, jestli do depilace přirození chceš jít z těchto důvodů, není nad čím váhat!

Holit, nebo depilovat?

Existují dva hlavní způsoby depilace přirození – holení a depilace. Holit je možné namokro žiletkou nebo nasucho strojkem. Strojek tě sice ochrání před nepříjemným říznutím, ale oholení žiletkou je hladší a vydrží o něco déle. Strojek také neoholí delší chloupky -  ty je třeba předem zastřihnout. Druhým a trvalejším způsobem depilace přirození je depilace voskem, depilačním krémem, nebo na trvalo laserem. Epilační krémy mají zhruba stejný efekt jako holení -  rozpustí část chloupku nad kůží a ten pak setřeš špachtlí. Dorůstající „strniště“ je o dost jemnější než po holení, protože chloupek nemá ostrý konec. Další metodou depilace přirození je vosk – ten můžeš nanést sama, nebo si zajít do kosmetického salonu. Obojí ale vyžaduje strhnutí pásku s voskem, na který se chloupky nalepí, a to docela bolí, zvlášť na tak citlivých místech. Navíc s voskem si musíš protrpět fázi, kdy ti chloupky už dorůstají, ale nejsou ještě dost dlouhé, aby se voskem daly vytrhnout.

Laserová depilace

A nakonec je tu nejtrvalejší metoda depilace přirození – laser. Je nejdražší (tisíce korun) a vyžaduje několik ošetření speciálním přístrojem v kosmetickém salonu. Vydrží ale už do smrti smrťoucí. Lasery bohužel zatím působí hlavně na tmavé chloupky, takže blondýnky mají smůlu, pokud nezajdou do laserového centra, kde mají speciální přístroj nové generace. Ten slibuje odstranění chloupků všeho druhu. Ale pozor – při laserové depilaci už není cesty zpět. Chloupky už nedorostou, ani kdybys sebevíc chtěla.

Tak co, která metoda depilace přirození je ta pravá pro tebe?

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy:

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Karel

  Helga má pravdu dotýkat se krásně upravených erotickýcj míst je krásné a hygienické.Je to věcí vkusu znám jednu dámu co si ji neholí aprostě mne nevzrušuje ikdyby chtěla..dík Helgo Karel

 • http://www.depilujeme.cz eliška

  Ahoj holky, tak jsem nakoupila na depilujeme.cz a je to super, mají tam všechno, do dvou dnů to mám doma a je to úplně jiný pocit než se žiletkou. Na brazilskou depilaci (tam dole) si kupuji jejich cukrovou pastu a velký kelímek už mám púl roku a pořád tam ještě pasta zbývá :-)
  A kdo se bojí si to dělat sám, může přijít k nim do salonu v Praze :-)

 • Emily

  no tak iPad by se fakt hodil :-) Asi budu muset zajít do drogérky a jednu vůni si koupit. Zkusim štěstí a třeba zrovna to vyjde :-)

 • zuzana

  hele a jak jsem kouila tu Pumu, tak teď je zrovna i soutěž a na vyhrajspumou.cz se můžeš zapojit a třeba vyhraješ iPad! Mají jich prý 12tisíc kusů!

 • Emily

  Já si také myslím, že ženská by se měla holit, musí se cítit svěžeji. Ale je to každého věc. Deodoranty určitě, osobně je používám, žádné antiperspiranty. Puma je fajn, voní fakt hezky.

 • zuzana

  hlavně holky používejte deodoranty! Dneska si snad myslí, že když nemá chlupy, tak nesmrdí a pak je to v tramvaji katastrofa! Já si zrovna dneska kopupila super deo od Pumy.

 • brown

  vyzkoušela jsem několik salónů a je to rozdíl, když to dělá někdo kdo to umí nebo jen skouší. Nejlepší byl zatím salón v Brně The Amazon. Super přístup a specializují se tam na intimní místa.

 • helga

  oholená žena přitahuje více mužů než ňákej bobr ten je tak akorát pro starý páprdy.holte se!!!!vždyť to nezabere moc času,budete se cítit lépe a některou to třeba i vzruší!!!!!každá žena má své intimní chvíle.Nebo říci manželovi aby si te oholil jak se mu líbí potom se hezky vykoupat a vášnivý sex může začít.Rozrajcuje to vas oba.Fantazii se meze nekladou!!!!

 • Roman

  Brazilka je super, trošku to tahá, ale mám zkušenosti se sweetepilem, je to úžasný, holky příjemný, profi přístup a dobrý ceny. mohu jen doporučit!
  roman