Že se podle vlasů dá ledacos zjistit, to je celkem rozšířená informace. Jejich analýzou se v dnešní době již dá rozpoznat řada vážných nemocí, dá se podle nich zjistit, jaké minerály ti chybí, nebo i jakou péči jim ty sama věnuješ. Mnoho vědců ale nyní tvrdí, že se podle odstínu vlasů dá rozpoznat charakter člověka. A platí to i pokud se chystáš barvu změnit.

avatar

Leona Plášilová
Aktivní blogerka a milovnice módy.

Jsou rusovlásky doopravdy tak moc vášnivé, jak se o nich říká? A je každá blondýnka tupá?

Jsou rusovlásky doopravdy tak moc vášnivé, jak se o nich říká? A je každá blondýnka tupá?

Koruna krásy každé ženy

Mnoho mužů tvrdí, že první, čeho si u ženy všimnou, zdaleka nejsou prsa nebo zadek, ale spíš vlasy a jejich barva. Ne nadarmo se vlasům přezdívá „koruna krásy“. Opravdu ale tak silně dokáží ovlivnit naše okolí? Odlišné odstíny vlasů prý ale neznamenají jen jinou osobnost a charakter, ale například i náchylnost k jiným chorobám nebo různě vysoké sexuální libido. Objevují se názory, že blondýnky jsou nejplodnější, nebo že zrzky si dopřávají sex mnohem častěji než ostatní ženy.

Něžné a zranitelné blondýnky

Dnešní společnost uznává jakýsi mýtus o tom, že nejkrásnější a nejvíce sexy ženy jsou přirozeně blondýnky. Toto pravidlo je tu pravděpodobně zažité už od středověku, kdy blondýnky byly považované za něco vzácného a neobvyklého, což platí i do teď. Světlé vlasy považuje i nyní většina národů za něco velmi výjimečného (pozn. mluvíme-li o přírodních blond odstínech). Proč ale muži často touží po blondýnkách více než po čemkoli jiném? Vnímají totiž jejich zranitelnost. Plavovlásky často vypadají velmi jemně, něžně a zranitelně, což v mužích vzbuzuje ochranitelskou touhu. Pokud se prý žena obarví na blond, signalizuje tím údajně touhu po milostném vzplanutí. Vždyť ne náhodou nosili blonďaté vlasy všechny slavné sexsymboly minulého století, jako byla Marylin Monroe nebo Brigitte Bardot.

Anketa

Jaká je tvá nynější barvu vlasů?

Zajímá tě, jak doposud Kámošky hlasovaly? Koukni na aktuální výsledky.

Loading ... Loading ...

Úspěšné a cílevědomé brunetky

Hnědovlásky se v Česku rodí vůbec nejčastěji. Je to přirozený a často se vyskytující odstín ve všech věkových kategoriích. Hnědá barva obecně symbolizuje pevnost, základ a jistotu a přesně to se prý projevuje i na brunetkách. Jsou zodpovědné, spolehlivé a praktické. V lecčem dokáží předčit muže, kteří se jich pak často mohou bát. Oproti blondýnkám se považují za velmi inteligentní. Nevzbuzují sice v opačném pohlaví takovou touhu, jako blondýnky, za to ale průzkumy dokazují, že muži si na dlouhodobé vztahy vybírají raději právě brunetky, u kterých cítí jistotu a pocit stálosti. Ženy, které se touží obarvit na hnědo prý chtějí zdůraznit svou vyzrálost. A hnědovlasé sexsymboly určitě také najdeme, stačí se podívat na Angelinu Jolie, nebo na Beyoncé.

Tajemné a nedostupné černovlásky

Černovlásky na muže údajně působí velmi tajuplně, osudově a zároveň neodstupně. Často jsou totiž od přírody velmi energické a živé, což v mužích může vyvolat pocit méněcennosti. Jejich akčnost má svá pozitiva i negativa. Vrhají se sice do věcí velmi intuitivně a bez přemýšlení, ale na druhou stranu jsou to také dobré vůdkyně a šéfky, které dokáží ostatní velmi dobře motivovat. Určitá nedostupnost je u černovlásek jenom zbrklý omyl. Ve skutečnosti totiž chtějí být dobývány a nenaletí jen tak někomu. S čímž souvisí i zmíněná tajemnost. Černovlásky o sobě neprozrazují všechno a své kouzlo si zachovávají tím, že na sebe hned tak něco „neprásknou“. Ženy, které se touží obarvit na černo symbolizují hledání vnitřní rovnováhy a jistou uzavřenost. Nejznámějším černovlasým sexsymbolem je beze sporu Audrey Hepburn nebo Megan Fox.

Výjimečné a vášnivé rusovlásky

Zrzky, rusovlásky i černovlásky. O všech je všeobecně známo, že se od ostatních žen liší svou divokou povahou a temperamentem. Muži se jich, podobně jako černovlásek, mohou na počátku zaleknout, ale jejich výjimečnost v nich vzbuzuje velký chtíč. Červená barva je totiž obecně spojována s vášní a sexuálním životem. Muže na nich láká také to, že nejsou nudné, dokáží překvapovat, experimentovat a hlavně mají zvláštní osobní kouzlo. Je pro ně důležité dávat ostatním najevo svou podstatu, kým jsou a že si na nic nehrají. Rusovlásky prostě za každou cenu chtějí ukázat jaké jsou, čímž můžou ostatní často pohoršit. Ženy, které se obarví do odstínu červené touží po vzrušení, dobrodružství a něčem novém. Nejznámějším červenovlasým sexsymbolem je například Dulce Maria nebo česká zpěvačka Debbi.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář